Záraz zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jenze to je zaraz i pro lovce :roll: :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

:lol: :lol: :lol: jenže to chce dva lidi. První si při dostřelu zlomí zápěstí a druhý aby mohl vyvrhovat. :wink: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Je to nějaký den,kdy jsem byl přivolán k sra?enému srnci autem.Po zjižtění záva?nosti zranění žádám o povolení k jeho lovu mimo dobu lovu.Jsme myslivci a je mi okamžitě v rozhodnutí lov povolen.Pod srncem frekventovaná tra» nad velice frkventovaná silnice rozhoduji se pro záraz.Nemám to rád,ale v tomto připadě se jinak nedá jen mě mrzí,že to vždy odnesou chovní srnci.Odhad věku asi 3roky.Dost slušný ve zvěřině.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Posuďte sami zda měl tento srnec nějakou naději na další život,záraz byl pro něj vysvobozením.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Naposledy když jsem se k něčemu podobnému přichomýtl, tak jsem to ře?il dostřelem krátkou. Bylo to rychlé a humální - srnče mělo prasklé zadní nohy a zhmo?děné vnitřnosti - zřejmě by se tam ještě pěkně dlouho válelo... :cry:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
vhool

Příspěvek od vhool »

xHonza píše:Naposledy když jsem se k něčemu podobnému přichomýtl, tak jsem to ře?il dostřelem krátkou. Bylo to rychlé a humální - srnče mělo prasklé zadní nohy a zhmo?děné vnitřnosti - zřejmě by se tam ještě pěkně dlouho válelo... :cry:
:shock: to je tedy vykvet myslivecke mluvy.....nic ve zlem ale zkus se nad sebou zamyslet....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Vhoole aby tě zachvíli neukři?ovali jak Aldu.ovšem je to v pořádku.Někdy se až divím co se nedozvím.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Není proč kři?ovat, je to v pořádku. Někdy se tu objevují výrazy které by vyrazily dech i laikům :cry: , natož myslivcům. Nu což musíme to přežít. Naposledy jsem měl Možná prasklé nohy já po slivovičce :lol: :lol: . Aspoň jsem si tak připadal 8) 8) . Ale vnitřnosti to ustály.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: no myslim ze ti co me znaji tak pochopi :lol: nepatrim mezi pedanty co se tyka tradic a mluvy ale co je moc i vhoola nadzvedne :lol: :lol: :lol:
Ogi
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pon 10.9.2007, 8:25

Příspěvek od Ogi »

Zdravím, je pravda, že myslivecká mluva je pro laika(noo alespoň pro mě)docelá složitá. Sama kolikrát tápu o čem je vlastně řeč ale je to celkem i poučné tady jen ti?e brouzdat, už třeba vím co to znamená výraz "záraz zvěře". Jednou jsem byla svědkem, jak řidič,který srazil něco co se podobalo srnci (noo předem omluva mám v tom stále chaos,prostě bylo to velké a čtyrnohé :oops: ) popadl první sukovici co našel a to zvíře prostě dorazil na silnici,hodil do kufru a odjel.Tak nevím bylo-li to takto správné??
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Myslivecká mluva je o zvyk. Můj kolega, také myslivec, jí používá i doma v rodinném kruhu, když připomíná své 17 leté dceři až je doma včas, nebo jí přerazí běháky.... :D
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Mluva

Příspěvek od Bord »

když potkám pěknou děvu tak hodnotim jak je ve zvěřině.Je to myslivecká mluva?
8x57JRS,bordík
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Záraz?

Příspěvek od Greening »

zaraz bych zvěři nedal ani náhodou.Za prvý je to protizákonné a nikdy nevíte kdo vás uvidí a bonzne. Za druhy to neumim a nikdy praktikovat nechci. a taky si nemyslim, ze by kazdy myslivec mel doma este krátkou zbraň, tkaze dostřel z kulovnice je tim nejlep?im řešením. Aspon podle me. :wink:
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Záraz?

Příspěvek od nimrod nimrod »

Greening píše:zaraz bych zvěři nedal ani náhodou.Za prvý je to protizákonné a nikdy nevíte kdo vás uvidí a bonzne. Za druhy to neumim a nikdy praktikovat nechci. a taky si nemyslim, ze by kazdy myslivec mel doma este krátkou zbraň, tkaze dostřel z kulovnice je tim nejlep?im řešením. Aspon podle me. :wink:
To máš samozřejmě pravdu, že dostřelná rána je ta nejrychlejší cesta, navíc když neumím dobře udělat záraz, tak ho dělat nebudu, navíc je to protizákonné. když jsem ovšem na cestě a nemám u sebe střelnou zbraň? (ani ji správně nesmím k tomuto účelu použít!!!) Tak když si mám vybrat mezi tím, aby se zvěř trápila, nebo zárazem... u mě je volba jasná (nemluvím o vyspělejší černé a vysoké, takový dobrodruh zase nejsem).
Pozn. - dorážet spárkatou zvěř sukovicí je v těchto zeměpisných ?ířkách minimálně netradiční, (ale to už není terminologicky "záraz", ale tzv. "zajižtění" a provádí se výhradně u zvěře srstnaté dravé).
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Asi bych se taky víc přimlouval za dostřel, je mi skoro jedno jestli dlouhou nebo krátkou. už jsem viděl pár jizev od srnčích parů?ků vzniklých při zárazu. Sám jsem záraz dával srnčímu
několikrát ale silný srnec u silnice, který má přeražený hřbet ale přední běhy fungují, to je asi dost problém.
tož tak
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Pokud se mi tato situace přihodí při lovu, tak bych každopádně radši dostřeloval.Naštěstí se mi to ještě nestalo a doufám, že tomu tak zůstane.Záraz jsem dával asi 3x a není o co stát-někdy se to prostě přihodí a když u sebe mám nůž, co jiného dělat!!??Určitě bych nevzal sukovici a neubil ho!!!
Odpovědět