Oblíbení autoři myslivecké/lovecké literatury

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Jakub93
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 08.3.2009, 12:03
Bydliště: Černíkovice u Rychnova nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub93 »

NO právě,pan Egrt...já tu knihu našel po dědovi na půdě,tak jsem si ji přečetl,jinak bych o ni nevěděl...ale myslim si ze je to pekná ukázka toho,jak to driv vsechno probihalo a tak... :)
Lovu a myslivosti zdar!
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

TO Alda


Já ten ?rámkůj skvost znám a mám. Nějakou záhadou jsem ho asi třikrát vyhrál v soutěži OZST, ale jinak se ho musím trochu zastat. Přece to byl ( na tu dobu) významný průkopník "long range hunting". Jednoznačně odsuzoval 100m tabu!! Zřejmě ho v tomto směru pozitivně ovlivnil Fidel ! A to měl 222rem a 7x64 s 4xZeissem (zřejmě DDR). Jinak blábol s určitou mírou soc. idoktrinace , oslavou tzv. mysl. úspěchů + kli?é niterných pro?itků , ale tím obecně trpí tak trochu všechna mysl. literatura, pokud se teda nejedná o reportá?, případně přesný popis akce.
Jinak doporučuji zákon o myslivosti, zákon o zbraních a střelivu, přestupkový zákon, TŘ a TZ + něco zoologie, veterinářství, krmivářství a obecné zootechniky.
"
P.S. Manželka to jednou četla a nazvala ho "Smrtonožem s houslemi!
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to pepa: to mas pravdu, v tomto smeru ano :wink: ale myslim, ze vedle tech tebou nakonec vyjmenovanych del "myslivecke beletrie" jsou jini hodnotnejsi autori pro mladou a nazhavenou generaci se zelenou krvi... ale jak tady padlo: tato kniha je urcite takovym "pomnikem" predevsim chovu mufloni zvere v zajecinach.

trochu odbocim: nekdy koncem 90. let jsem cetl knihu o tom, jak lovil causescu - a to se opravdu nedalo srovnat se sramkem :roll: . ta knizka byla v nemcine a bohuzel si nepamatuju jeji nazev, ale precetl jsem ji tehdy take jednim dechem - zajimavy dokument, co se tehdy v rumunsku na poli myslivosti delo.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět