Motorky a rušení zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Prokázání štvaní zvěře lze pokud je sníh a pokud není policie lhostejná vůči podobným gaunerům a projde si stopy motorek, které kopírují stopy zvěře, popřípadě jsou vidět místa, kde zvěř padala. Každý člověk si z toho udělá závěr, že šlo o štvaní zvěře. Něco podobného jsem řešil několikrát a v loňském roce na mě motorkář na posečeném poli začal najíždět a chtěl mě přejet, vyhodnotil jsem to jako trvají hrozbu a protože mě nechtěl nechat odejít mimo pole a kroužil kolem mě, byl jsem připravený se bránit. Možná většina lidí se nechá zajet, ale já si svého zdraví cením víc než člověka, který se mě pokouší zmrzačit. Nebudu to dál rozvádět, ale už jsem zažil situace, kdy jsem měl pocit, že mě ty ožralý běžkaři opravdu zabijí. Vě většině případů zjištěné totožnosti bydliště Praha. Dnes už nejsem M. stráž a spostu věcí neřeším a snažím se to řešit domluvou a nebo si toho vůbec nevšímám a volám polici.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od xHonza »

To nahánění zvěře na čtyřkolkách jsem už viděl taky - dokonce se mi ještě blahé paměti na koleji jeden člověk "chlubil" jak přilepšuje domácímu jídelníčku tím že takhle užene a srazí srnčí :evil:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od Tommy »

Tak to je teda něco,doufám,že se u nás něčeho takového nedožiju,ikdyž něco nového jsem přeci zažil a to dva sněžné skůtry v devět večer po loukách a lesních cestách,ale kdyby naháněli zvěř,tak se u nás sem tam nějaký drát povaluje.
vhool

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od vhool »

Tommy píše:....ale kdyby naháněli zvěř,tak se u nás sem tam nějaký drát povaluje.
je to vsechno o lidech a ten tvuj "drat" je jeste vetsi zhovadilost nez debil nahanejici zver na cemkoliv....nevim jak u vas ale u nas na ctyrkolkach,skutrech ci endurech nejezdi jen capkove ale i treba revirnici,horska sluzba ci jini lide prirode a veci prospesni ....nemluve treba o detech na lyzich nebo na kolech ....
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od dalas »

No musíme uznat, že příliš opory v zákoně na účinnou obranu nemáme. Snad jen, že by mě na poli "nedal přednost z prava" a narazil do Defendra nebo v případě vhoola do Granda. Pak by mohl dostat ještě nakládačku za ty škrábance. Docela mě baví ta představa, že se ze štváče stane štvaný. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od Tommy »

Vhool:
u nás nejsme zvyklý na tyhle věci.Revírníci jezdí ve vitarách,dál běžkaři a to je tak všechno,ale to co zde píší ostatní je teda mazec a nemohl bych se na něco podobného vůbec dívat.Pokud ty ano,tak já ne a PČR se nebude namáhat jezdit po lese a nahánět motorkáře,když na to nemají ani vybavení.
Neustále se těchto zálib zastáváš,protože asi víš,že je to velmi zábavné.Samozřejmě neházím všechny do jednoho pytle,ale když už někteří nahánějí zvěř s úmyslem uhnání k smrti,tak to už je přeci jen nad míru tolerance.
vhool

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od vhool »

Tommy píše:Vhool:
u nás nejsme zvyklý na tyhle věci.Revírníci jezdí ve vitarách,dál běžkaři a to je tak všechno,ale to co zde píší ostatní je teda mazec a nemohl bych se na něco podobného vůbec dívat.Pokud ty ano,tak já ne a PČR se nebude namáhat jezdit po lese a nahánět motorkáře,když na to nemají ani vybavení.
Neustále se těchto zálib zastáváš,protože asi víš,že je to velmi zábavné.Samozřejmě neházím všechny do jednoho pytle,ale když už někteří nahánějí zvěř s úmyslem uhnání k smrti,tak to už je přeci jen nad míru tolerance.
...ano zastavam se zalib a nejen techto,stejne tak myslivosti,bezkaru,rogalistu a treba i sachistu a jestli nekoho uspokoji koureni konopi tak at si ho kouri dal.jde o to,ze tvuj pristup ktery je takto kategoricky vrha jeste horsi svetlo na myslivost nez nahaneni zvere na ctyrkolkach.tech pripadu kdy bylo v lese lanko je pomerne dost a setkavam se s nim i v praci pri tezbe dreva.uvedom si laskave ze nahaneni zvere je asi prestupek ale natazeny drat je za urcitych podminek hodne zavazny trestny cin.co se tyka toho zda jsem ochoten na to koukat a ty ne to si tu muzem psat do aleluja ale skutek utek.je vice moznosti jak s tim celkem ucine bojovat a i kdyz nezabranis obcasnym excesum tak to lze snizit na minimum.treba tim jak se zachoval figi.takovych pismenkovych hrdinu jako jsi ty ti nanosim kybl ale bohuzel takovy na rozdil od figiho delaji pro myslivost horsi sluzbu nez ti co mlci.uvedom si ze to tu nectou jen "myslivci" ale treba si tvuj prispevek precte pan komarek jakozto reporter a sup zitra je v mf clanek o tom jak myslivci jdou natahovat lanka do lesa.nedej boze aby si nejake deti z blbosti ten drat nekde natahly ...hned bude v tv nova reportaz o tom jak myslivci ohrozuji nevinnou verejnost ....
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od Tommy »

v tom máš asi pravdu...lepší je asi mlčet a jen nevinně přihlížet.
vhool

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od vhool »

Tommy píše:v tom máš asi pravdu...lepší je asi mlčet a jen nevinně přihlížet.
...mas pocit,ze jsem tam nekde napsal "nevinne prihlizet" ? je rozdil neco pro to udelat a nemluvit o tom nebo alespon ne verejne a rozdil v tom poustet na verejnost takto zavadejici informace :wink: ,tam je uz totiz fuk jestli o tom pouze mluvis nebo to i provedes.efekt na verejnosti je stejny protoze se vzdycky najde kreten kterej to bud provede nebo rozmazne ...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od xHonza »

Myslim že místo dohadování co dělat stačí napsat, že lanko přes cestu už je skoro na stejné úrpovni jako po nich střílet a upřímně - je stále ještě hodně velký rozdíl mezi životem člověka a zvířete... Takže hledejmě řešení, která sice nejsou tak jednoduchá, ale jsou alespoň na nějaké úrovni - domluva, nebo policie myslím tohle splní.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od dalas »

Souhlasím s vhoolem v tom smyslu, že každý máme na přírodu svá práva, ale kde začínám poškozovat práva druhého, tam moje končí. Souhlasím, že u těch umírněných motorkářů je domluva možná, ale typ, který se baví uštváním zvěře asi nebude dost přístupný diskuzi. Vždyť to figimu řekli, že je stejně nechytí a když ano, tak nic. My máme domluveno číslo přímo na služebnu. Než se domluvíte na 158, tak na tý čtyřkolce mají kluci hotovou generálku. I tak je asi šance na dopadení minimální. Naštěstí u nás je čtyřkolek minimum a ti co jezdí nedělají žádný zhovadilosti.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Bohužel volat 158 je jako žádat o hypotéku
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od kabát »

Od dětství jezdím na motorce, taky jsem jezdil po lese, ale nahánět zvěř a štvat ji je prasárna.
Taky mě mládež naštve když mi vrká před posedem za soumraku, zatím jsme se vždycky domluvili.
Pokud jezdí motorky po lese a loukách, zvěř je na pozoru, když je to blízko zatahuje. V každém případě je motorka lepší pro zvěř než toulavý pes.
U nás je to zase o podmínkách, většinou se známe, takže nejdem do extrému. Ale setkat se s takovým lufťákem který by honil zvěř, myslím by šel domů pěšky.
No a volat na někoho policajty, tak to se teda směju. Už je vidím jak hážou plácačkama.......
Ovšem jednou mi takhle zatkli 11.letého syna na polnačce, když jel na mustangovi bez čísla, tak toho postrašili dost, šel domů vedle pincka :lol:
Motorkářům je potřeba vyhradit prostor, kde se můžou uštvat sami.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od vhool »

opet jsme u toho,je to o lidech.ono i mezi motorkarema je vetsi procento tech kteri jsou slusni a mala cast tech hovadek kteri jsou ale nejvic videt a slyset,stejne jako v myslivosti .... co se tyka policie tak tisnovka opravdu je z rise sci-fi ale funguje prima na sluzebnu pod kterou revir spada.alespon u nas ano.dalsi moznost je nafotit nebo natocit coz dnes neni problem,diky mobilum.dalsi veci je,ze kdyz se vyskytuji tito skudci v reviru tak vetsinou nejsou z daleka a neni problem je dohledat,kdyz jsou z daleka tak vetsinou maji nekde pobliz bud zazemi nebo platak na prepravu ctyrkolek nebo motorek ci skutru.a jak znamo jak platak tak tazny auti maji SPZ a bez ridice neujedou.chce to jen trosku myslet a ne jen remcat a ona se ta moznost jak jim to "zprijemnit" uz najde. :wink: ...oni totiz tito hrdinove po silnici bez SPZ nepojedou :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od Leon »

je to o lidech a v každé skupině se najde určité procento magoru a pak maj všichni z té skupiny problém a je jedno jestli to jsou myslivci motorkáři koňáci atd. a kdybych chytil někoho že natahuje nějaký drát v lese tak mu přerazím ruce na místě :!: kámoš si díky takovýmu dementovi rospáral na kole obličej a zlomil ruku a to měl stěstí že to chytil když brzdil do zatáčky že to nebylo za zatáčkou
CZ 550 american 308win.
Odpovědět