U koho se nechat pojistit?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Pyros82 »

Zoubeek píše:A jinak já jsem pojištěn u ČP a nehodlám to měnit. ČMMJ je prohnilá až do morku kosti a z peněz členů jsou placeny výjezdní porady vedení, atd atd. ČMMJ má cca 100 000 členů krát 800 Kč za členství je 80 mil Kč. Je z těchto peněz něco vidět, abychom nebyli nejhorší v očích veřejnosti? Já osobně si myslím, že ne. Tolik k ČMMJ.
. Naprosto souhlasím s tím co piše zoubeek, dělám myslivost už 10. let a ještě jsem nikde od nikoho neslyšel, že by Halali něco vyřešila nebo v něčem pomohla, takže si potom kladu otázku do čeho se sypou ty členské přízpěvky, protože za rok jde o docela slušnou částku. Takže doporučuji všem pojistěte se raději u renomovaných pojišťoven a ušetříte si tak spoustu starostí.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od zoubeek »

Teď jsem navíc mrknul na stránky ČP a nabízejí pojištění za 319 Kč. Jediný, co je nevýhoda, je, že na společný lov musíte nosit pojistnou smlouvu, doklad o zaplacení (ústřižek) a nebo výpis z banky, pro případ, že bude hospodář kontolovat, zda máte zapaceno :-( Ale policije už pojištění nekontroluje :-)
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od kojot »

To Zoubeek: Jsi vedle jak ta jedle. Z těch 800 kč je 300 pojistka pro Halali a 500 kč je víceméně na provoz OMSu, respektive plat tajemníka, nájem kanceláře apod. Osobně to považuju za nehoráznost monopolizovat si pojištění pro tuto činnost. Pochopil bych systém: Cheš být myslivec? Musíš být členem ČMMJ - v pořádku, pojisti se kde chceš a na kolik chceš, to je tvůj boj. Ale tento systém výběru pojistného a způsob jakým donutit členy vracet se k Halali (80% učástníků na spol. akci bla, bla, bla) považuju za nehoráznost a vydírání. Zajímalo by mě, jestli tato slavná pojišťovna z vybraných peněz platí i tajemníka, který pro ni tím pádem pracuje, když jí vybírá poplatky na její provoz (pojistné). Myslím, že ne. Členství se zvyšuje s ohledem na růst životní úrovně, tajemník tam nebude fungovat za minimální mzdu! Pro mě osobně by stačilo zavést placení členství např. přes net, nebo slouženkou, tajemníka zrušit a ponechat pouze jakousi krajskou agendu, která bude organizovat zkoušky psů, střelecké akce, což je asi vše, co se v tomto odvětví děje. Na to opravdu postačí bohatě postačí 2 lidé v krajském městě a je rázem ušetřeno. Halali, nechť si vybírá peníze způsobem obvyklým pro jiné pojišťovny.

Hough
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Mr. Fox »

já sem pojištěněj u ČPP a platim 300 měsíčně... a nějakej utržek navíc v dokladech mě nezabije...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Zdenek41 »

A nebo si spoustu starostí naděláte.Neznám pojištovnu,která by za někoho něco dobrovolně zaplatila a nedej bože při porušení zákona.Já opravdu pánové nevím co po pojištovnách chceme.Nikdy nikdo nedá kačku pokud je to nad rámec pojistky,že to stojí mín neznamená,že je to dobrý.Jednou jsem o tom hovořil s právníkem a bylo mi zděleno,že ochránit mě může jen pojištovna,která věci rozumí.A na tom určitě něco je.Ale na druhé straně samozřejmě každého věc,kde se pojistit.A co je nejdůležitější nikdy tuto pojisku neplnit.Alespon já o to nestojím.
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od miroš »

Mr. Fox píše:já sem pojištěněj u ČPP a platim 300 měsíčně... a nějakej utržek navíc v dokladech mě nezabije...
Tak to platíš pěknej majlant :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od včelák »

Nojo Fox platí ročně 3600kč :) to je spíš pojistka na velký auto :lol: -no ale samozřejmně to bude překlep
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od zoubeek »

kojot píše:To Zoubeek: Jsi vedle jak ta jedle. Z těch 800 kč je 300 pojistka pro Halali a 500 kč je víceméně na provoz OMSu, respektive plat tajemníka, nájem kanceláře apod. Osobně to považuju za nehoráznost monopolizovat si pojištění pro tuto činnost. Pochopil bych systém: Cheš být myslivec? Musíš být členem ČMMJ - v pořádku, pojisti se kde chceš a na kolik chceš, to je tvůj boj. Ale tento systém výběru pojistného a způsob jakým donutit členy vracet se k Halali (80% učástníků na spol. akci bla, bla, bla) považuju za nehoráznost a vydírání. Zajímalo by mě, jestli tato slavná pojišťovna z vybraných peněz platí i tajemníka, který pro ni tím pádem pracuje, když jí vybírá poplatky na její provoz (pojistné). Myslím, že ne. Členství se zvyšuje s ohledem na růst životní úrovně, tajemník tam nebude fungovat za minimální mzdu! Pro mě osobně by stačilo zavést placení členství např. přes net, nebo slouženkou, tajemníka zrušit a ponechat pouze jakousi krajskou agendu, která bude organizovat zkoušky psů, střelecké akce, což je asi vše, co se v tomto odvětví děje. Na to opravdu postačí bohatě postačí 2 lidé v krajském městě a je rázem ušetřeno. Halali, nechť si vybírá peníze způsobem obvyklým pro jiné pojišťovny.

Hough
no dobře, tak chod OMSu. Tak má OMS dělat nějakou osvětu veřejnosti
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od zoubeek »

kojot píše:To Zoubeek: Jsi vedle jak ta jedle. Z těch 800 kč je 300 pojistka pro Halali a 500 kč je víceméně na provoz OMSu, respektive plat tajemníka, nájem kanceláře apod. Osobně to považuju za nehoráznost monopolizovat si pojištění pro tuto činnost. Pochopil bych systém: Cheš být myslivec? Musíš být členem ČMMJ - v pořádku, pojisti se kde chceš a na kolik chceš, to je tvůj boj. Ale tento systém výběru pojistného a způsob jakým donutit členy vracet se k Halali (80% učástníků na spol. akci bla, bla, bla) považuju za nehoráznost a vydírání. Zajímalo by mě, jestli tato slavná pojišťovna z vybraných peněz platí i tajemníka, který pro ni tím pádem pracuje, když jí vybírá poplatky na její provoz (pojistné). Myslím, že ne. Členství se zvyšuje s ohledem na růst životní úrovně, tajemník tam nebude fungovat za minimální mzdu! Pro mě osobně by stačilo zavést placení členství např. přes net, nebo slouženkou, tajemníka zrušit a ponechat pouze jakousi krajskou agendu, která bude organizovat zkoušky psů, střelecké akce, což je asi vše, co se v tomto odvětví děje. Na to opravdu postačí bohatě postačí 2 lidé v krajském městě a je rázem ušetřeno. Halali, nechť si vybírá peníze způsobem obvyklým pro jiné pojišťovny.

Hough
jinak s tebou naprosto souhlasím
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od kasari »

zoubeek píše:Teď jsem navíc mrknul na stránky ČP a nabízejí pojištění za 319 Kč. Jediný, co je nevýhoda, je, že na společný lov musíte nosit pojistnou smlouvu, doklad o zaplacení (ústřižek) a nebo výpis z banky, pro případ, že bude hospodář kontolovat, zda máte zapaceno :-( Ale policije už pojištění nekontroluje :-)
Nic takovýho nosit nemusíš. Po podpisu smlouvy dostaneš Osvědčení o pojištění odpovědnosti... Je to malá karta formátu CC a nemusíš tahat nic jinýho. Pro kontrolu to stačilo všem. :wink:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od zoubeek »

tu už jsem taky viděl, ale ještě jsem se s tím nesetkal v praxi, že by tím někdo prokazoval zaplacení. Mě osobně policajti vykázali z honu, že jsem se prokazoval jen ústřižkem o zaplacení pojistky. To jim nestačilo, chtěli i pojistnou smlouvu, takže jsem musel letět dom.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od kasari »

to zoubeek - právě policajty zajímá jen to, jestli vůbec jsi pojištěn a ne jestli platíš. To je problém mezi tebou a pojišťovnou. Takže jim Osvědčení úplně stačí. Je na něm uvedeno číslo pojistky a její platnost. Je to úplně stejný jako pov. ručení na auto.
Ulkomaalainen...
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od Michal P »

Je to tak jak uvádí kasari, mám pojistku u ČP a dostal jsem takovou malou kartičku s číslem smlouvy a dobou platnosti. Toto je doklad o uzavřeném pojištění.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od zoubeek »

No mně chodí složenka až v září, takže jsem zvědavej co mi přijde. Každopádně, když jsem před rokem volal na pojišťovnu, jestli nemůžou vydat nějaké potvrzení, které by přišlo třeba hned po zaplacení, ať člověk nemusí chodit na pojišťovnu, tak paní nechápala na co to potřebuju a to, že PČR kontroluje pojistku, slyšela poprvé :-)
To Michal: kolega právě teď dodělal zbroják, tak se byl nechat pojistit a tu kartičku dostal. Před tím jsem se s tím nesetkal....
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: U koho se nechat pojistit?

Příspěvek od gonias »

Jsem pojištěn u ČPP, sjednání přes internet, kartičku jsem dostal a každý rok si nechávám zaslat potvrzení o zaplacení.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Odpovědět