Jaké krmení pro štěně?

Pejskové a jejich výcvik
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Já mám s granulema pro psy špatné zkušenosti.Vyzkoušel jsem hodně značek,od 200 kč za pytel až po 1400kč,ale do psa (NKO)jsem je nedostal,až už suché nebo namočené.když mu přidám jen hrst do ?rádla s masem tak se toho nedotkne.A ne?ere třeba tři dny .Maximálně si je vezme za odměnu když si beru hrst do kapsy při vycházce. Názor na krmení granulemi změnilo už hodně veterinářů,a vrací se k doporučení krmit masem.Slepice za 18kč/kg nebo mleté maso za 26kč i když je to odpad tak je to maso a ne navoněný ?rot rybí moučkou.To co pes se?ere ,zas vynesete z kotce na lopatě,a výrobci drahých granulí se jen smějí jak dobře prodali.Nepatří to sem ,ale vzpoměl jsem si na spolu?áka který je prodejce motorových olejů.Ten mě říkal jestli máš na olej za patnáct stovek tak si ho kup,ale říkám ti že je to to samé jak za osmdesát korun.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

srovnávat krmení za dvě stovky s krmením za patnácet mi přijde dost ůsměvné :lol: :lol: :lol: a to že ti pes ne?ere granule je otom že není zvyklý u mě doma by je hltal za týden jak svíčkovou :lol:
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

taky bude zále?et

Příspěvek od arasid »

co va?emu psovy sedne. To co radí Leon, jsou kvalitní krmiva i když taky se nám stalo nedávno (krmíme Ppropalnem), že balení minulé pes ?ral i suché bez nějakého přídavku vývaru či jogurtu a to co máme teď je barvou tmav?í a psovy do toho musíme přidávat něco aby to ?ral. prostě se tato várka se asi nepovedla. Po některém bude mít dobrou kondici a po některém ne ne přibrat. To uvidíte.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a ještě takový malinký detail když budu krmit psa doma vařeným krmením tak mi určitě nebude stačit nějaká slepice nebo rozemletý zbytky a už vůbec né nějaký paj?l to je dobrý pro nějakého dvorkovýho povaleče a né pro loveckýho nebo služebního psa ten musí dostat pořádnou svalovinu chrupavky trošku toho paj?lu a zeleninu a hlavně vlákninu a né nějaký těstoviny nebo knedlík z márketu jak to někteří dělají. Proto když toto nechci podstupovat tam koupím pořádný granule a mám klid a vím že se mi v pohodě do?ije pořádného věku jako se mi dožil můj první pes kterého jsem krmil granulema Brazilská fila a ještě v jedenácti běhal v pohodě což se jen tak někomu nestalo většinou odcházej kolem 8-10 roku z jeho vrhu se deseti nedožil ani jeden.Tak že já jsem s kvalitníma granulema spokojený a nemám žádný problém že by psi něco nechtěli protěže když si misku nehlídaj tak zmizí a objeví se až druhý den a je klid od dloubalů :lol:
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Příspěvek od arasid »

Pro Leon
To máš dobré - dloubalům je konec. Taky děláme - nesní? miska jde pryč, nenecháváme mu ji. bohužel by jsme mu asi museli vařit aby se z něho stal ?ravec. Od malička si se?ere svoji určitou dávku a pokuď neche tak do něho nic nedostaneme. jenže potom jde dolů s vahou, kterou se snažíme udržet aby byl v kondici. Tím neymslím ho překrmit, jenom aby nebyl úplně kost a kůže a měl dostatek energie na práci. Teď k němu máme štěně a tomu říkáme "popelnice" dostane svou dávku a ještě by loudilo co kde je. :wink:
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Tak tuto Neděli si přivezu štěně ČF. Ptal jsem se chovatele jaké krmení a řekl mi, že používá ACANU, tak nevím Je dobré???
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Dle mého názoru je Acana slušná v poměru cena-kvalita. S pousmáním čtu, že pes něco ne?ere. Nasypu granule a než odejdu z voliery tak je má v sobě a není to tím, že bych krmil jednou za tři dny. Prostě si zvykl, že nic jiného nebude a tak papá. :wink:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Acana je v pohodě je to slušné krmení já ho také používám protože jsem zvyklý tak jednou za tři čtyři měsíce měnit značku tak to točím dokola.
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Mik »

Já krmím Purinou a zatím bez problémů. Srst má pěknou a o kondici ani nemluvím. Krmím třikrát denně a je to ok. Pes není tlustý, ani hubený. Prostě tak, jak by měl lovecký pes vypadat. Ale tu Acanu asi taky vyzkouším.
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

krmení

Příspěvek od Myslivec52 »

to Leon, podívej se na tuto stránku www.muj-labrador.cz/content/view/23/2/
granule vlastímu psu již nikdy nedám
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ani to nebudu číst je to ztráta času a když tomu věří? je to tvoje věc já ti to vyvracet nebudu
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

granule

Příspěvek od Myslivec52 »

nejde ani tak o to čemu věřím, ale průměrně inteligentní člověk co absolvoval 9tříd si dokáže spočítat, co by to krmivo muselo stát , aby tam bylo kvalitní maso a všechny ostatní přísady a ještě výrobce, distributor a prodejce na tom vydělali. Jinak pes je maso?ravec. Taky jsem začínal s granulama, ale teď mám psa alergika. To? fakta a moje vlastní zkušenost. Samozřejmě krm granulama dál, je to jenom tvá věc, chtěl jsem jen na to upozornit po těch problémech co jsem měl já.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

podívej se já mám možnost dostat se k výsledkum rozboru který si nechává dělat policie a vězeňská služba tak vím čím psi krmím mám možnost vidět třicet psu na obyčejným eminentu který makaj a jsou v pohodě.K vzniku alergie na granule to je možný ale spíš než granulema to je dnes životním prostředím stejně jako u lidí tak že když vymění? značku která neobsahuje slo?ku na kterou je pes alergický tak je klid a počítej stím že když tu slo?ku bude obsahovat tvůj výrobek tak jseš tam kde jsi byl :wink:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Příspěvek od Hirc »

?těňoch dostával Purinu Proplan, ale teď po roce jsem přešel na FirstMate http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id ... menu=menu1
a musím říct, že chutná i mě :P, nejspíše na tomhle http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id ... menu=menu2 něco bude.

Na druhou stranu děda krmil svoje psi kde čím a taky jim z toho neslezly chlupy...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

nemůžu si pomoci, ale už to s těmi super a ultra prémiovými krmivy asi trošku přeháníte. Je to jak s dětmi. Dáváme jim ultrasupermoderní výšivu, dezinfikujeme jim prdýlky, záchodová prkénka, dudlíky když jim upadnou na zem vyvařujeme v horké vodě. Dítě pak u dědečka sní jablko nalezené na zemi a stráví 3 neděle v nemocnici, protože se z toho osype. Tady se pomalu začínáte hádat o tom, které krmivo je superultra lepší. Já krmím docela obyčejnými granulemu z marketu, stravu vylep?uji vařenými těstovinami, masovými vývary, vařenými kostmi, semtam uvařeným loveckým právem, syrovými vejci, mlékem, snažím se chodit se psem co nejvíc ven, aby měl pohyb. Pes je CAC i CACIB. Kde je potom ten správný recept, jak psa nakrmit? Zřejmě někde uprostřed, jako vždycky. A teď do mě :twisted:

P.S. Hirc : tahle písmenka nejsou zaměřena proti Tobě, ani proti způsobu, kterým krmí? Tvoje štěně. To jen pro pořádek
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět