Pytláci

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
elinas
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12.12.2010, 21:23

Re:

Příspěvek od elinas »

Naprosto souhlasím s tebou. Domnívám se, že tento problém má spoustu mysliveckých sdružení. Každý s každým je kamatád (za zády se ovšem tzv. natírají). Ten ví na něj to, ten zas toto na na schůzí se to ovšem nevytáhne. Dlouholetí hospodáři mají také máslo na hlavě a vše perfektně funguje i ta závist pří loveckém úspěchu. Ne, nechci kritizovat, ale každý ví jak to chodí. Vystihl jsi to správně.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Pytláci

Příspěvek od Alda »

omlouvam se za OT, ale nemuzu nereagovat: to elinas: presne tak, uhodil jsi hrebicek na hlavicku! ceska myslivost zkomira diky nekolika duvodum - a jednim z tech nejzavaznejsich je prave to, ze naprosta vetsina myslivcu ma maslo na hlave. jakmile na me nekdo neco vi, musim drzet pusu a krok... a bohuzel hospodari nejsou vyjimkou...

a jeste jedna mala poznamka: at je to jak chce, i kocka nebo liska jsou zivi tvorove, takze podle meho nazoru bychom je nemeli brat jako zive terce pro "vyzkouseni" me strelby a flinty...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytláci

Příspěvek od Zdenek41 »

Kočka mnohokrát proklínaná a zbožnovaná po tisíce let.Do diskuse jsem se již zapojil,ale nějal příspěvky nenašel..Nevím,ale napíši to znova.Kočka domácí ve volné honitbě postrach všeho do velikosti 5kg srnčete.Nevím jestli,každý z vás doma kočku měl?Mršnost,rychlost,vytrvalost a přirozená chytrost to vše tato kočkovitá šelma má.A pro svůj život i bez lidí umí plně využít.Pokud budeme mluvit o její plodnosti a přispůsobilosti na okolí v kterém žije může v některých příměských aglomeracích vyhubit vše do velikosti srnčete.Neloví z hladu loví pro zábavu,často kořist nechá ležet nebo si s ní jen pohraje.Vrhy jsou početné i 10kotat ve starých norách běžný počet.V dnešní době po přispěním farmářů,kteří pasou dobytek a do různých salaší si nosí kočičky pro potěšení a dále chat,kde přes léto mindy baví děti chatařů a mán dělají vrásky na čele.Až se na podzim odstěhují do měst již kočky nechávají na pospas bez potravy.Co zbyde tvoru,který má hlad je jasné.I když kočka loví většinou pro radost v tomto případě jí ani nic jiného nezbyde.Kočky lovím tak jako zvíře bez utrpení a rychle.Dovolím si říci,že za ten nějaký rok již poznám tu co je pro ní pobyt venku jen příležitost na lov myší a tu co jí neni svaté žádné hnízdo či zpěváček.To co dokáže kočka popsal Figi a dávám mu za pravdu.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pytláci

Příspěvek od dalas »

Zdenku mě se to jeví tak, že kočka, která si zajde jen tak na myšku, mě nechá dojít poměrně blízko a většinou není daleko od obydlí. Ta, která je už zdivočelá a loví vše, ta si dává sakra majzla a dostat se na brokový dostřel už znamená dost úsilí. Takové pravidelně vídávám dost daleko od obydlí. Podle čeho se orientuješ Ty?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: Pytláci

Příspěvek od pytlák 308W »

To: dalas
Kočka, která na louce chytá myši se jen přitiskne a pozoruje Tě. Kočku pytlačící poznáš podle toho, že ji málokdy vidíš :D :D
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytláci

Příspěvek od Zdenek41 »

Pro mě je plus,že mám každodení styk s honitbou.Ano vetšina tech domácích se pohybuje za ploty posledních domů,ale pokud místo potkana chytne zajička tk je jí to jedno.Prostě tahle šelmička se spuoští pohybem její zrak,čich všechno v souhře.Většinou je nechávám jít nejsou tam až tak často.Pokud,ale je vzdálená kilometry v honitbě,kde se s ní člověk potká v noci při rozbřesku,je to lovec všeho živého.Domácí ne tak nebezpečná,hledal jsem ten srávný význam se většinou přikrčí a dělá neviditelnou.Ta co loví a má už s náma tu čest jede jak lasice nikdy se nesnaži schovat.Tak jsem to vypozoroval já.V dnešní době je na lov 100% sklopec do něj dávám uzený kosti.Většinou dávám jednu šanci,druhou už ne.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Pytláci

Příspěvek od lörinc »

pytlák 308W píše:To: dalas
Kočka, která na louce chytá myši se jen přitiskne a pozoruje Tě. Kočku pytlačící poznáš podle toho, že ji málokdy vidíš :D :D
Mám stejné zkušenosti. Akorát můj pes má problém to poznat :lol: , takže 300 metrů od dědiny už chodí radši na vodítku.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytláci

Příspěvek od Zdenek41 »

Já je mám nejraději na stromě :lol:
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytláci

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 18:47, celkem upraveno 1 x.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pytláci

Příspěvek od dalas »

Tak to sedí :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: Pytláci

Příspěvek od pytlák 308W »

To abych je dával na vodítko už 600m od vsi, protože mám 2 psy. Samozřejmě kvůli kočkám. :D :D :D

Za vsí máme kravín, kde si obsluha kravína udělala pečovatelský útulek pro kočičky o které pak přestala pečovat. Kočičky se množily geometrickou řadou a veškerá drobná, ale i pěvci začali mizet. Jelikož je to blízko vsi, nikdo si nechtěl dělat mrzutosti.
Přilehlý lesík, začal být mrtvý lesík, odkud se už neozýval zpěv ptactva.
Tak jsem tam začal chodit se svými psy, beze zbraně "jen tak na procházku".
Pokud kočku nechytili rovnou na zemi a vyhnali jí na strom, tak stačil kámen nebo sněhová koule a o zbytek se již, bez zbytečného hluku, oba postarali.
No a během pár let je to tam vyčištěno.
Mathius
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04.8.2009, 13:36

Re: Pytláci

Příspěvek od Mathius »

Okrem škôd, ktoré napácha domáca mačka na drobnej zveri a volne žijúcom vtáctve, tu nastáva ďalší problém. V oblastiach výskytu divej mačky je to narušenie jej genofondu. Párenie sa domácich mačiek s divými má za následok, že nám potom po revíri behajú polodomáce resp. polodivé mačky. Tieto narušenia genofondu sú prakticky nenapraviteľné.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Pytláci

Příspěvek od roedear »

Při návštěvách krmelce jsem opakovaně viděl různé ptáky, jak si přilepšují na zbytcích ovsa, případně přímo v krmelci, pokud jsem nezakryl nádobu s ovsem, přímo hodují,... než jsem začal nacházet trus, který jsem nejdříve přisuzoval kuně, a později i načapal statného kocoura. Myslivecká stráž nejsem, kočky tudíž nestřílím, boužel pro ptactvo a jinou drobotinu..
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Pytláci

Příspěvek od lörinc »

Včera jsem shodou okolností střelil jako MS uprostřed honitby kocoura. Přišel mi na vřeštění. A řeknu vám že liška kterou jsem střelil před 14 dny byla poloviční. Vážil cca 5-6 kg. Myslím že s tím by si ani liška neporadila. Já je tlumím na potkání a když mi přijde třeba i srnec, nebavím se o holé to je úplně samozřejmé tak má vždy přednost.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pytláci

Příspěvek od fesoj »

Když jsem po škole začínal v bažantnici Kladruby n.L., starý praktik hajný Zrostlík mi vštěpoval do hlavy, že nejhorší škodná je člověk a hned za ním pytlačící pes a kočka. Říkal : Pes škodí především rozruchem, který v honitbě udělá, kočka svou žravostí - žádná jiná šelma na ni nemá. Co se koček týká, jakmile se jednou naučí pytlačit - ttím jsou myšleny cílené lovecké vycházky do honitby, ne náhodný úlovek něčeho jiného než myš u baráku - není síla,která by ji to odnaučila. Ale ...Kočka začne pytlačit, když má první koťata, nemá pro ně a pro sebe dost krmení a tak se snaží. Kocour naproti tomu začne pytlačit, když courá za kočkami třeba až do sousední vesnice, vrací se vymrouskaný a hladový a uloví co se dá. Pro trochu zkušeného pytláka dospělý bažant nebo poloviční zajíc není problém. Z toho ovšem vyplývá, že budu-li se o svou domácí číču řádně starat, pytlačit ani nezačne. U kocoura by se to snad dalo řešit včasnou kastrací, nevím, nemám s tím zkušenosti. Ale je fakt, že když mi tohle Zrostlík vyoslil, začal jsem se zajímat o pohlaví ulovených koček v bažantnici - a že jich nebylo málo - a minimálně v 90 % šlo o kocoury. Také jsem provedl pár rozborů žaludků. A tvrdím, že aby kočky v revíru neškodily, je nutné jejich intenzivní přikrmování. Doporučuji Vlašimské granule.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět