Pytláci

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Pytláci

Příspěvek od lörinc »

Dalas, aby jsi neřekl že máte pytláky jenom u Vás.... já nedávno střelil srnu a měla na předním běhu ne moc starou střelnou ránu od malorážky :twisted: :evil: :
Obrázek
Obrázek
Jsou to k...y. Srna zatím nekulhala a nic jsem nepozoroval, ale hnis už postupoval směrem nahoru do svalu, takže tak..
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Pytláci

Příspěvek od Posmiros »

Mě spolužák včera říkal že střelil lončáka a měl těsně pod škárou střelu z malorážky... To byl naštěstí dost zoufalej pokus, hodný nějakýho blbce :lol:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Pytláci

Příspěvek od Pyros82 »

Jak tak pročítám toto vlákno, tak vidím, že máte podobné zkušenosti. U nás zaznamenáváme ojediněle nehlášené rány, co je asi největší problém je docela často vidět v honitbě auta, které projíždí tam, kde by v noci rozhodně neměla a svítí světli do okolí, ale ještě se nám nepovedlo někoho vyhmátnout při činu. I když si myslím, že by to bylo docela nebezpečné, protože se dá těžko odhadnout co by takový pytlák mající u sebe střelnou zbraň v danné chvíli udělal. Od policie nejde čekat zázraky, protože jsou rádi, že mají pohoné hmoty na to, aby objeli to základní co mají a ne jezdili honitbou. K jejich cti musím dodat, že se jim tady podařilo chytit jednoho koumáka pytláka co tady jezdil autem a co mu předběhlo před autem po tom střílel zkrácenou nelegálně drženou brokovnicí co měl v autě vybíral si srnčí a nepohrdl ani zajícem, ale to už je několik let zpátky.
Hlavní problém si myslím, že je v hospodských, kteří vezmou cokoliv. Málo, který restauratér by podle mého těžko dokládal odkud zvěřina pochází. Navíc zvěřina ke konzumaci v restauraci by měla být veterinárně vyšetřena a tyto doklady by měl být restauratér schopen doložit. Možnosti konroly nejsou skoro žádné a tresty v případě odhalení jsou trapné. Přitom zvěřina se objevuje v restauracích stále častěji a nemyslím si, že je to tím, že by myslivci začali více využívat této možnosti kam se zvěřinou. Spíš si myslím, že se víc daří pytlákům u nás to sice vypadá, že máme relativně v honitbě klid, ale znám kolegy kde je to pro jejich sdružení docela velký problém se kterým není jednoduché se vypořádat.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Pytláci

Příspěvek od Petr1970 »

sme v čechách... dyk se po hospodách prodávaj kradený rádia, gumy, díly na auta-světla, plechy..., nafta "za 20"....
mobily "za 500".... většina práce načerno bez dph "mezi známejma"...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Pytláci

Příspěvek od kojot »

U nás se objevil nový fenomén tiché rány. Pytlák používá klasiku SA 58 tactical se subsonickým střelivem a tlumičem. Nedávno jsme našli srnu střelenou přes kýty a kule se zastavila na kloubu. Po provedené pitvě byla vyjmuta střela ráže .311.
Při podezření na jistou putiku doporučuji kontaktovat Okresní veterinární správu a sdělit jim Vaše podezření. Oni následně provedou kontrolu zásob a dokladů on nabytí zvěřiny. Spousta veterinářů jsou zároveň nimrodi, kterým je tato problematika rovněž trnem v oku. Takže se nebojte a oznamujte. Prozatím mě přijde jako nejúčinnější způsob odradit ilegálního zpracovatele zvěřiny.
Naposledy upravil(a) kojot dne čtv 11.10.2012, 19:26, celkem upraveno 1 x.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytláci

Příspěvek od Zdenek41 »

Položme si otázku...proč je to tak? I když jsme v těch Čechách....pytláctví bylo z hladu z hladovosti a vášně po raně a zvěřině a dnes je to jen pro zisk.Tak kam jsme ve společnosti došli....
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Pytláci

Příspěvek od Red arrows »

No ke kapitálizmu po našem.Prachy za každou cenu pod heslem "co mužeš urvi, co nemužeš zkurvi"
Já myslím že to ale není jen touha po penězích, spoustě lidí to připadá děsně dobrodružný.Mě to hlava nějak nebere-když bych chtěl tak hrozně zabíjet zvířata, poohlíd bych se po místě na jatkách(nebo se svěřil do péče psychiatra).
Muj děda to dělal ze vzdoru-když mu sebrali flinty myslim v roce 51, zachránil malorážku a lovil dál(do roku 69 kdy umřel, kupodivu ho nechytili)-ale to asi dneska nepřichází v úvahu.
Já ačkoliv nejsem myslivec tak jsem pytláka honil docela nedávno.Nakonec jsem zjistil, že je to houbař.Docela trapas, klidně si šmejdí po lese a najednou na něj vyskočí nějakej halama z mlází :D
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Pytláci

Příspěvek od Petr1970 »

zdenek: zisk je vždy pohonem civilizace a lidi .. jedno jestli finanční, materiální.. a říká že ne tak "ke...á"... touha mít se líp atd pohání lidstvo už od doby..

za komárů se rozkrádalo v tak velkým.. všichni měli ofiko "hovn"... ale baráky 3 generační, zdi vycementovaný, ploty betonový.. a šlo to..
z družstev se bralo co nebylo přivařený (i to se odřízlo)

aneb "co je doma, to se počítá"... když se lidi smějou tomuhle a "chápou" to tak se nemůžeme divit že tu máme co máme

jako nevím jestli se zvěřinou dá vydělat nějaký horentní sumy, když poplatí někdo jeep, kulovnici, laser, noční vidění tak to aby střílelt ak 500 kg srnce každou noc..

spíš jde o bezpracný zisk (všichni možní překupníci, šmelináři).. za 20 minut vyděláno dost a domů do baru lehnout.. není to 8 hodin v kolbence..
a to je jedno jestli člověk pytlačí nebo tahá cigarety-naftu bez dph...

zvěřina je teď víc "modní" v hospodách, tak je poptávka - a kde je poptávka se vždycky najde nabídka...
rozkrádačky železa - to je úplně to samý... vždycky se někde najde "traverza" co je tam zbytečná...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pytláci

Příspěvek od dalas »

Starší ví, že zisk je nezaplacená práce dělníka, mladší neví, protože je to dnes nežádoucí autor a literatura. :D
Zisk je taky motorem inflace, ale nebudu sem tahat politiku. To bych se musel zabanovat. :evil:

Petr 1970: Ono se to zdá, že by musel pytlák střelit a prodat 500 kg srnčího denně. Pokud by ho dával po 50 kč/kg, což je cena přijatelná pro obě dvě strany, je to 25 000,- Kč. Jenže 500 kg je nereálný. Takových 3x řekněme 15kg á50 je 2250 Kč čistá ruka. Kolik myslíš, že to pytlákovi zabere času. Dle mne ani ne hodinu a to může mít klidně feldu a starou brokovnici. Připojíš-li k tomu adrenalin, loveckou vášeň, bezzubost myslivců a plicie, máš motivaci jak čapa.

Pro mne je pytlák špína, bez ohledu na to, co ho k tomu vede.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Pytláci

Příspěvek od Rogam »

To dalas

pokud máš namysli "novodobého pytláka", tak se s tím dá souhlasit, ale historicky, třeba když během II. světové války lidé taky z nouze pytlačili, tak bych je zrovna špínou nenazval
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytláci

Příspěvek od Zdenek41 »

To Dalas ne,že bych se nějak v těchto kruzích pohyboval,ale 50Kč za kilo je tak od nějakýho bezdomovce.Ono se třeba i z našich legálních dodávek prodává od někoho pro někoho i kg zadního okolo 700 a kilo vykoštěného králíka ku Praze za 450 tak kolik za černou a srnčí a dančí?
Z mého pohledu jedno moje, ne až zase tak doslova..vejce ze dvorku za 3,50 a v Praze to samé 7,5O.Tak že ten pytlák rozhodně bych ho v této době tak už nenazýval má vyděláno za jednu noc a 30 minut bourání.
Ještě záleží na tom kolik je u Petra slovo výdělek.Jsou lidi,kteří dělají za 300 za den a lidé,kteří se probudí a mají 300,ale melcků....
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Pytláci

Příspěvek od Petr1970 »

pro mě málo... kdybych byl milionář tak tu asi nepíšu :-)

ale za kolik se vykupuje legální zvěřina? za 70-100 kg? takže černota je v lepším za půlku? vycházím ze všech možných cen "bez papírů"...

takže za kilo dostane někdo 50?

to že to někdo prodává v praze za 450 /zajíc) neznamená že si pytlák může říct 410/kg...


když se bavíme o "profi pytlácích" tak to aby se to rentovalo, potřebuješ vybavení - flinta, optika, laser, jeep, naviják, organizace - to nestojí pár korun..

naopak spíš takový ty šmudlové s felicíí a brokovnicí pocházej "z vobyčejnejch lidí" (by Jyrka) - myslivci, bejvalý myslivci, zneuznaný myslivci, vesnický lidi co maj ve chlívku prase... takže spíš zase střelba do vlastních řad..

pochybuju že někdo kdo bydlí v satelitu, dělá taxikáře nebo podobnýho překupníka se bude "špinit" s barvou, v noci jezdit po poli atd.... pochybuju

navíc v drahý hospodě na václaváku pochybuju že budou mít kradenou zvěřinu (rozhodně ne všechnu), spíš takový ty hospody meníčko za 55,- zvěřinový hody atd...

furt si myslím že pytláctví nedělají žádní "extra bohatí, extra úspěšní, extra zlý" - ti si vydělají a vyšmelí mnohem líp a mnohem víc čistejš..

bohužel...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Pytláci

Příspěvek od Red arrows »

Tak co jsem slyšel(kdybych měl náladu asi byšlo naservírovat to celé policii nebo jiným orgánům a pak se nasr..t nad jejich nečinností), tak momentálně se tady prodávají lončáci po 2-2,5litrů.To jde, ne?

"za komárů se rozkrádalo v tak velkým.. všichni měli ofiko "hovn"... ale baráky 3 generační, zdi vycementovaný, ploty betonový.. a šlo to..
z družstev se bralo co nebylo přivařený (i to se odřízlo)"


Nevím jak kdo, ale myslím že excesy stylu ufiklý svodidlo prodaný do sběru a podobně jsou výdobytkem až doby moderní, já třeba jsem zjistil že ten hnusnej panelákovej byt kde bydlim(podnikový) jsem si v době moderní odkoupil za 40 000 a pak se z něj stalo luxusní milionový sídlo :D.Fakt nevim jak bejt dneska mladej a dělat za normální plat(ne za ty fantasie z statistik) bych se dneska k bytu dostal(vykopnutím dveří a vyvražděnim původních obyvatel?).Takže jakkoliv jsme si s komoušem nerozuměli, nevim co kde bych bez nich bydlel(pokud bych teda nepatřil mezi hochy co spolu mluví) a kde bych dělal :shock: S těma družstvama nevim-dá se stav kdy z chlívů zbyly jen rozbořený zdi, z polí jsou louky s houštim bodláků a břízek proložený smeťákama fakt nazvat pokrokem?

P.S. Ty lončáky, jednoho jsem viděl i papal (nevim kde, kdo a jak, proč-nemínim trávit dny na úřadech) nestřílí a neprodává pytlák...... :wink: Ono stejně to dopadne tak že jednou ho budu mít na některý fotopasti(zrovna rozšiřuji park techniky :D )
Momochodem-prodávají se detektory fotopastí-je Vám někomu jasný, komu jinýmu než zlodějum, pytlákum a jinejm individuím by tenhle výrobek mohl posloužit?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytláci

Příspěvek od Zdenek41 »

Ano my dva by jsme si asi rozuměli...Ještě podotknu celý život pracuji v zemědělství,zažil jsem ledacos a nekradl,nebyl jsem k tomu vychován.Okrádal jsem rodinu jak by zde někdo dodal.Kdo z Vás by dělal 31dní měsíci ,svátek ,pátek ,den začínal v 1 hodinu ráno v10 končil aby v 13 hodin mohl znova začít a to opět prací.Minulost za 12 T.Kdo by to dělal?Za tu dobu se vyměnilo celkem 5 majitelů nikdo z nich krávu neviděl a nikdo z nás neviděl majitele.Jak může něco dobře dopadnout,když jde jen o zisk.Přišel den,kdy naše 9000l dojnice naložil kamion a nalodil na lodě a rozvezl po celém světě.To co se dělalo 60 let bylo ze dne pryč a to kravky dojily i 50l.Což už je stroj.Nestačilo a doba byla špatná.A jak to souvisí s pytláctvím.Tyhle delikty se začínají množit vždy v té době pokud je hlad,pokud si člověk neváží živého tvora.Co můžem chtít po lidech,kteří tráví koně, psy jen proto,že zavist je v naší mentalitě vlastní.Je to jen pohled na všechny ty podrazy,podvody a dění okolo sebe.Často asi pokládám otzku jak dopadla vesnice.Mluvím s lidmi s města,kteří mě říkaj ,jak se mám na svoji farmě maličké vesničce a jak jsem v klídku.Omyl..Vesnice a vztahy zde mezilidské jsou horší ještě jak ve městě.A proč?Ve městě se lidi moc neznaj.Tady ano,ježe většina lidí se sem právě stěhuje z měst.Kultůře vesnice se mnozí příspůsobí,ale někteří jí umí velice dobře zneužít.Tím nechci říci,že mě vadí měštáci.V žádném případě ,jen jsem už ve všem trochu opatrnější a moje dobré srdce méně otevřené.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Pytláci

Příspěvek od Red arrows »

Ono stát se v současnoti pytlákem je dost jednoduchý.Mám jsem souseda, a ten v tom podnikal.Byla to taková ta parta, co měla širokej záběr-kradli auta, vylupovali kamiony no a k tomu pytlačili-někdy v lese, jindy na chovnym rybníce.Pak je chytili, no dopadlo to s nima strašně, pár z nich dokonce šlo do basy na nekonečný 2roky, ale pustili je na podmínku dřív :D
Zbraň dneska člověk sežene-za prachy jde sehnat všechno-většinou levnějc než v obchodě.
Tlumič vyrobí každej kdo umí svařovat, podle návodu z netu na koleně za chvíli.
Les je docela prázdnej(jsem v přírodě 2 a víc hodin denně, někoho jako hajnej jsem potkal naposled v roce 1997 :( ), zarostlý pole uplně-lidi co dělali v JZD choděj dodnes po pracákách.Noční vidění je docela levný.........
Hlavně ale:
Nikdo se do ničeho nechce zamíchat(včetně mne) protože víme, jak to v čechách dopadá(kdo muže na 100%říct, koho vlastně soud nakonec zavře), mám třetí zuby, byly drahý a nebudu je riskovat :D ,když navíc i kdyby to nějak dopadlo, pro mne z toho vyplyne chození po policajtech a soudech......

Mimochodem: Kam se sakra poděli Ti myslivci co jsem je potkával před lety pravidelně s hafanem a zlomenou flintou před lety v přírodě každodenně? Umřeli? Nebo je ekonomická situace vyhnala z Vašich řad? Nevim.....
Odpovědět