Pytláci

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pytláci

Příspěvek od dalas »

Samozřejmě jsem svým příspěvkem myslel současné aktivní pytláky. Byly doby, kdy byly i další důvody pro pytlačení, ale proněkteré je označení "špína" příliš silné slovo. Zcela to chápu u lidí, kteří hladověli a né vlastní vinnou. Takoví se ale dnes v ČR těžko vyskytují.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Pytláci

Příspěvek od Red arrows »

Už jenom proto že když člověk nemá na žrádlo, nemá ani na zbraň..teda pokud to není okař nebo jiná hovadská odrůda pytláka :(
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Pytláci

Příspěvek od Tommy »

Pytlák byl odjakživa ten,co lovil zvěř za účelem získání masa, ale jak nazvat ty, co mají lovecký lístek a jezdí v noci po cizích honitbách za účelem ulovit co nejlepší trofej.
Bohužel jsme zjistili,že nám někdo odstřeluje pozdě v noci naše muflony.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytláci

Příspěvek od Zdenek41 »

To jsem taky nikdy nepochopil,jak si někdo může koupit trofej a vzít jí za vlastní.A je pravdou,že jsem se s tím už taky setkal a měl nabídky s cenou na mou trofej na zdi.Fakt to mi hlava nebere.
A mufík v ceně v medajlích je.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Pytláci

Příspěvek od Tommy »

Střelil se u nás i 228,5 bodu a jinak ve zlatě jich máme každý rok min 6 kusů a neustále je honí po loukách cizí auta a střílí po nich.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Pytláci

Příspěvek od Red arrows »

No je to modernizace, měl jsem chalupu(sežrala jí dřevomorka a moderní doba) a soused byl pytlák.Nám to tehdy jako klukum připadalo děsně dobrodružný.Akorát že on chodil potají pěšky, sem tam vyměnil nějaký maso(řádově kila za měsíc) za chlast a na ten taky posléze umřel.Pak jsem měl kolegu, ten lovil větrovkou holuby, bažanty.Co prásknul sežral.byl to typ hamty,hamty, dokonalej "žid" kterej obrátil rorunu desetkrát.
Mě tihle moderní pytláci vaděj intenzivne hlavně proto, že se cejtěj bejt tak nějak nad zákonem.Vědi že polecajti mlátěj v kanclu razítkama a chytat někoho v terénnim autě je nebere(připadá mi že obvzláště proto že aspoň tady se jedná o lidi který patřej k věrchušce, takže maj spoustu známejch a tak by v případnym dopadení mohli pohřbít předevšim vlastní služební postup).Já nevim jak jinak to dělat, občas se na cestičkách co si vyjedou v lese(teda spíš březovym vzrostlym mlází) občas objeví, nevim ani jak fura šutrů ze stavby.Pak to objedou, šutry se zčásti přemístěj na nový koleje.Asi tady nejsem jedinej koho se..u :D
No já náklaďák nemám abych tarasil.Ale prkno a hřebíky vlastnim :D
Dát tam fotopast nezkoušim, na těch břízách je vidět na dálku.Navíc mám pocit že vědí, kde je(že by detektor?), takže cestu(příjezdovka) kam jsem ji párkrát plesknul přestali užívat.Co vim určitě je že uněkdo z nich užívá infrák(kamarád co ho má občas vidí po okolí blikat přísvit)....
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Pytláci

Příspěvek od Petr1970 »

red arrows: jednoduchá otázka, říkáš že ukradené svodidla dřív nebyly..

hele - projdi libovolnou vesnici a kdo má (měl) schránku na poštu z ukradeného patníku (nebo se za komárů prodávaly?)..
u nás to má každá druhá chata, barák...

takže je to dobrý nebo špatný? nebo v malým se to bere jako že nic?......
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Pytláci

Příspěvek od Red arrows »

OT jako prase:

No, dřív dost lidí šlohlo patník.Dneska dost lidí šlohne na(legálně) ten barák i s patníkem.....

Jasně, on komunista vcelku velkoryse přehlížel, že si člověk občas něco vzal (jako třeba ten patník), nebo si něco nafušoval v práci(protože v obchodě to nebylo a tak aspoň držel hubu a nebouřil se že to není), já nepopírám že se dalo sehnat leccos pod rukou a okradení státu se bralo jako diversantská činnost(nebo tak to aspoň spousta lidí chápala) leckdo na tom konečně založil polistopadovou kariéru.
Nic extra se ale nezměnilo..... :shock:
Dneska se vcelku velkoryse přehlíží, že si občas někdo vezme pár miliard(hlavně že dá desátek do stranická kasy),když si něco nafušuju já vyhoděj mě, když pan zaměstnavatel lehce navýší státní zakázku o 500% je to prkotina(protože krást malym je trestný) a nepopírám že okrádání kohokoliv a jakkoliv se stalo standartem(třeba poslední dealer s nabídkou čehosi výtečnýho oblboval důchodce v baráku včera).
Celkově se nám změnilo chápání pojmů.Když někdo kdysi udělal v samoobsluze manko 30 000, povídalo si o tom celý město půl roku.Dneska čumí člověk na bednu, někdo si pořídí pár domků poPraze aniž by se dalo dopátrat kde na to vzal, on se zasměje a šup, jde krást na další.My to dokoukáme, zasmějem se a šup k volbám volit ty, co ho chráněj(čímž nechci ani naznačit, že by jsme snad měli možnost volit někoho jinýho, protože jeden je za 18, druhej za 20 bez dvou).
Neřikám, že nám tady zůstaly po komouši nějaký zázraky.Stejně by nám byly prd platný :D
Tak třeba to zmíněný JZD v blízký obci.
Pár kravínů ve stavu 2b, pár polí docela se šutrama,několik silážních jam, nějaká ta mechanizace ve stavu oprejskání.Jo a vesnice který se řikalo moderní vesnice, protože v ní byly paneláky.
I to se ale povedlo záhy po zkapitalizování zlikvidovat.Krávy zmizely do němec.Kravínum propadly střechy.Pole zarostla.Lidi se přemístili na pracák, část utekla hned jinam.Druhá část poté co tam filutové zprivatizujíce ty paneláky za babku nastěhovali rozličnou sběř(dneska tam je problém prodat 2+1 za 80tisíc "splátky možné" nechtěj tam jezdit ani poliši).Na druhý straně zbylo pár vysmátejch lidí, který na tom zbohatli(oni i na pole s hodnotou 90000 banky napujčovali 11půjček celkem za 20 000 000, to jsme zaplatili všichni v bankovních poplatcích)........
Já v tom nevidím pokrok.mám z toho pocit jak z kousnutí do chleba se švábem......
Strašně mne to se.e protože kdyby někdo hledal kreténa kterej i lidi který tenhle "pokrok v podstatě zlikvidoval"v roce 89 přesvědčoval, jak dobře to teď budeme víst a jaký světlý zítřky je čekaj bez zlýho komouše a chtěl si plivnout, tak tady sem :(
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pytláci

Příspěvek od dalas »

Pánové, pytláctví sice vždy souviselo se společenskou situací ale prosím držte se více tématu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Pytláci

Příspěvek od Red arrows »

Ano, omlouvám se.
S ekonomickou situací u nás řekl bych až tak-tedy že by pytlačili lidi co nemaj co do hrnce nesouvisí.Možná jsou to spíš lidi kteří si tim vydělávají.Okaře tady nemáme-aspoň jsem se ještě do ničeho nezamotal a střelci jsou z jiné společenské skupiny-jde o adrenalin a trofeje.
No uvidím, za chvíli je listí dole, bude líp vidět a budu moct víc využít optiku tak snad něco nafotim :D
Hannes
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 06.11.2012, 17:00

Re: Pytláci

Příspěvek od Hannes »

Upozorňuji na diskuzi
http://www.lovuzdar.sk/foto-183827/skus ... ni-domacej
musíte se zaregistrovat.Za tu legraci Vám to stojí.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Pytláci

Příspěvek od Pyros82 »

Bohužel dnes je pytláky opravdu složité dopadnout, protože není vyjímkou, že mají moderní teréní auta, moderní zbraně osazené lasery, noktovizory a tlumiči hluku. Mnohdy bývájí dobře organizováni a pracují ve skupinách a koordinují činnost pomocí vysílaček, tak že třeba v jednom vozidle maníci střílí a vdruhém to uklízí. Takže samotná akce trvá jen opravdu krátkou dobu a čas, kdy je možno takovou skupinu možno odhalit při činu je minimální.
Druhou stranou mince je, že pytláky jsou sami myslivci. Kolega z jiného sdružení má osobní zkušenost, že u nich jeden koumak prováděl machinace s blombami, které už podle hlášenky byli použité, ale jak se ukázalo, tak nebyli a dokonce byla na jednom upytlačeném kusu jedna taková nalezena, když byl tento výlupek dopaden při činu. To je bohužel jen jehla v kupce sena.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Pytláci

Příspěvek od Lesomil »

Všichni víme, že je toto problém. Dokázovat pytláctví je velmi složité a zřídka se to povede. Pomohlo by, kdyby byl v zákoně (např. veterinárním jako údajně v německu) přímý zákaz naložit do motorového vozidla (či jiného přepravního prostředku) jakoukoliv zvěř, neopatřenou plombou a průvodním lístkem a to umožnit jen v přítomnosti legálního lovce či myslivce. Tím by v případě kontroly policií ČR či myslivecké stráže odpadly dosud uznávané argumenty "Já to tááááámhle našel, přece to nenechám shnít, tak jsem to naložil a vezu to na policii aby s tím něco udělali..... (když už jste mně tedy načapali......) Já nic, já muzikant.... :lol: :lol: Prostě to nikdo nesmí vzít a naložit. Šmytec. :wink: To by bylo jiné dokazování při kusu zvěře ve vozidle.....
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Pytláci

Příspěvek od Red arrows »

Tady už to dostoupilo meze, že na hospodu si napsal hostinskej "Zvěřinu nekupuji ani nevyměňuji za alkohol" protože už ho jak mi řikal ty každodenní dotazy sr..li.Lidi to podle něj stejně nehtěj, jsou to samý divoký prasata.Minutky prý z toho nejdou, je to tuhý a na guláše apod. Kupuje prý maso docela levně(zatim neštěkám a ani to není cejtit po vápně, takže pes nebo kafilerka to snad nebude).T ze silnice tvrdil bejvá rozšvihaný a kdoví jak dlouho to tam leželo.Navíc lidi chtěj něco pokud možno za 55 takže tomu přizpůsobil sortiment(prodává i plastový velelahváče aby řežil-nejsou prostě peníze).
Jestli to sesouvisí s tím že dneska pytláka nikdo neruší.Pokud nerostou houby, lesní dělníci se tady nějak vytratili, když tak jsou to ukrajinci, těm to stejně nevadí.Pole je zarostlé, kravíny apod. jsem popisoval.Do práce a z práce jezdí každej autem.Takový ty zkratky přes les zarostly.A já tedy nevim jak kde, ale i myslivce už jsem nepotkal vyjma silnice když mne mine autem ani nepamatuju(vyjma jedný vyjímky kterou nerozebírám, ten pán zajíždí až na místo lovu, ale je to nějakej hlavoun :shock: tož držim hubu a krok ).
Dost tomu přihrává to, že v čechách zločinec=hrdina, takže dneska není požadovaný nějaký honění ani pronásledování, krade se tak nějak normálně( od obchodů až po ministerstva), nikdo se do ničeho nechce míchat takže nic nevidí(zkusil jsem jednou dělat svědka a tedy už nikdy, opravdu nikdy-čas v pr..,na chodbě jsem si poseděl vedle obviněnýho, pak ze mě jeho advokát udělal trotla, všichni se zasmáli a zvesela se rozešli a podmínkou), takže co čekat........
Pytlák nemusí bejt ani daleko-jak krmim v zimě ptactvo (minulej rok cca 40kg slunečnice +něco další mlsy) přitančilo i pár bažantích slepic.Najednou se ztratily, ze dne na den.Všichni se shodli, že to je odnesla liška, kuna, lasice, toulavý kočky, pes tulák, sežrali prasata(grizzlyho ani žraloka kupodivu nikdo netypoval :D ) pak se přiřítila uklizečka že nebude vynášet ze záchodů ten odpadkáč plnej peří :(
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pytláci

Příspěvek od fesoj »

V posledním díle televizního seriélu Ach, ty vraždy Bohdalka v hlavní roli připravuje pečeni z divočáka a říká, že jí ho dodal známý pytlák. A není to poprvé, co Česká televize glorifikuje pytláka, aniž by se tvůrci pořadu zamysleli nad tím, že pytlák není vlastně nic jiného, než sprostý zloděj. Zato do myslivců se dokáží strefovat o to víc.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět