CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od Mik »

Tak jsem se rozhodl že půjdu do nové zbraně. jelikož mé zkušenosti s nově vyráběnými zbraněmi jsou nulové, žádám o radu zkušené. požadavky jsou asi takové: (to nejlepší co za tyhle peníze seženu :twisted: ) zbraň pouze na lov, ráže/308W, pažba/dřevo, dostupný servis a cena max. 25,000,- prošel jsem spoustu stránek a vážně nevím co, jestli CZUB, Remington, Browning, Tikka či něco jiného? Poraďte prosím podle Vašich zkušeností.
Naposledy upravil(a) Mik dne úte 16.9.2008, 10:08, celkem upraveno 1 x.
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Browning je prima, ale cenově náročnější. Kolega má s přímota?ným závěrem a je z toho une?ený. Zpracování mi jako LAIKOVI přijde velice dobré.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

TIKKA T3 Hunter rulezzz :twisted: jestli bude stesti tak bude i nejaka na sklade. Zavolat do Detexu.....
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Nebylo by spatne stanovit si co chci na zbrani: napinacek, ...
Osobne bych chtel rybinove drazky na luzku zaveru pro montaz, takze: Sako(pres 25), Tikka, CZ

Zajimave jsou take zbrane Howa, Weatherby vanguard (Howa hlaven+zaver).
Na www.6mmbr.com hodnoti varminty Howa, Remington - The action is strong and smooth, and the barrels are probably a bit better, on average, than you'll get from Remington.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného?

Příspěvek od TT33 »

Mik píše:Tak jsem se rozhodl že půjdu do nové zbraně. jelikož mé zkušenosti s nově vyráběnými zbraněmi jsou nulové, žádám o radu zkušené. požadavky jsou asi takové: (to nejlepší co za tyhle peníze seženu :twisted: ) zbraň pouze na lov, ráže/308W, pažba/dřevo, dostupný servis a cena max. 25,000,- prošel jsem spoustu stránek a vážně nevím co, jestli CZ, Remington, Browning, Tikka či něco jiného? Poraďte prosím podle Vašich zkušeností.
S touto max. cenou bych doporučil CZ-UB a nebo Tikku, u Tikky v plné výbavě asi těch 25000... stačit nebude, ale bylo by to nejlepší řešení. Nedoporučuju levný Remington... Zajímavá zbraň je i CZ 555, jelikož má zásobník, ve kterém se po výstřelu nemasakrují ?pice střel, jako u schránkového provedení a závěr podobný jako Tikka s neseným vyhazovačem, což se projeví tichým chodem. Nevím je-li v ráži .308W, ale nastřeloval jsem ji v .30-06Spr. což je podobná ráže výkonem a není tak citlivá na změnu Použitých střel k lovu, jako .308W. Na přebíjení je lepší, leliko? má větší objem nábojnice a proto si mohu dovolit použít i pomaleji hořící prachy, které se do nábojnice .308W nevejdou... :lol:
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Mik »

Moje představa je asi taková: Zbraň bez mechanických mířidel, zásobník či schránku - tak to nevím, hlavně aby netrpěli náboje. spíš bych uvítal radu zkušených. A jaký je rozdíl mezi napínáčkem a tzv. bleskovou spouští? No, a lů?ka jsou pro mě také tabu. Co je podle vás nejlepší na uchycení montáže? :roll:
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Mik »

A mohl bych poprosit někoho, kdo má dobrou znalost angličtiny, jestli by se nepodíval na tento odkaz: http://www.browning.com/products/catalo ... ype_id=208 a řekl mi k tomu svůj názor. Předem děkuji
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

No tak:
uhel otvirani zaveru je sedesat stupnu.pazba je z orechu.Ma to novy druh zasobniku z polymeru.Delka hlavne od 22 do 26 palcu.Palec je 2,54cm.
Celkova delka do 46 a nejake drobne palcu. Vaha okolo 7 liber libra je asi pul kila.Rucne dopasovana hlaven. Jinak nevim co extra dal k tomu.Vcelku normal veci.Samo kazdy prodejce si vymysli neco extra aby natahal zakazniky :D
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Mik »

Pro Pepe: A když bys to porovnal s tvou Tikkou. Co se ti zdá lepší?
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

No to je tezko hodnotit. Nejsem na to nejak extra expert.Nevim kolik by to stalo v Cesku,ani nevim kde by se to dalo sehnat.TIKKA je uz krapet ozkousena. Ono vseobecne to spis zalezi co se cloveku vic libi aspon teda to je tak u me ikdyz ja coby levak zas toho moc na vyber nemam. No asi to nebude spatna zbran ale proste se ke me nejak nedostaly jakekoli reference na tuto zbran....tech zminovanych 25 litru na Tikku urco stacit nebude.Leda fakt chytnout nekde v detexu ze maji neco na sklade.Ja si objednaval tikku a cekal sem na ni pul roku a stejne mi prisla s miridlama a napinackem ktere jsem nechtel...tzn navic nekolik tisic.Ale jsem ted spokojeny s tim co mam pac je to vice myslivecke....Myslim ze i flinta z CZUB udela pro myslivost svou praci ale proste to opracovani je nekde jinde clovek si s tim bude muset trochu pohrat a doladit to jako vysmirkovat pazbu pod hlavni atd....apropo ja mam malorazku od CZUB a uz od nich nikdy nic kupovat nebudu leda ze by udelali nejaky fest varmint pro levaky...ja mam flintu jako mazlika.....Nakonec: ja jsem ovlivneny tikkou pro me v teto cenove relaci neni lepsi. Samo nekdo rad holky jiny....Nejlepsi projet obchody s kverama a osahat si to i prece jen na tech fotkach to vypada uplne jinak. jestli jeste neco tak klidne posli soukromou zpravu :)
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

...co je podle Vás nejlepší na uchycení montáže?

Příspěvek od TT33 »

Mik píše:Moje představa je asi taková: Zbraň bez mechanických mířidel, zásobník či schránku - tak to nevím, hlavně aby netrpěli náboje. spíš bych uvítal radu zkušených. A jaký je rozdíl mezi napínáčkem a tzv. bleskovou spouští? No, a lů?ka jsou pro mě také tabu. Co je podle vás nejlepší na uchycení montáže? :roll:

Jenom k té montáži, to ostatní najdete v odborné literatuře... nejlepší na uchycení montáže je když se tím už zabývá výrobce a zbraň má vlasní pevné uchycení jako např. Blaser-Merkel-Mauser M03, ale ty jsou poněkud dra??í, u těch ostatních bych považoval za důležité aby měli alespoň na závěru už z výroby rybiny, do kterých se nechá upevnit zakoupená montáž, až násuvná, rychloupínací, nebo weaver system. Za úplně nejhorší pova?uju zbraně, jako Brno 98, které mají na zívěru pouze předvrtané závity pro montáž, která se upevňuje pomocí šroubů a pro její upevnění budete muset hledat pomoc u puškaře, takto upevněná montáž se ráda povoluje a znovu půjdete za puškařem aby Ván ji např. podletoval.... takovéto provedení zbraně patří do 19.století a v 21.to nemá co dělat :lol: , toto je můj názor. Mířidla na zbrani, pokud se chcete věnovat i lovu, také nejsou na škodu, protože za špatného počasí v náročném terénu, při nátlačkách a střelbě na pohybující se zvěř můžete mít větší úspěch než při Použití optiky, navíc při možném pádu si optiku nepoškodíte a v kazatelně, pokud opřete zbraň o chránítko mušky nehrozí, že vám do hlavně něco napadá :wink:
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

S tema miridlama to bude pravda.Ja jsem taky nakonec rad ze tam ty miridla mam prave treba kvuli tomu opirani.Ja na natlacky nechodim,a platek musky mam sundany kvuli puskohledu....a na blizku ja holduju kolimatorum :D .Nebo pouziju mensi zvetseni na puskohledu.Ten kolimator se tam da pridelat vzdycky :idea:
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Mik »

Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl, že to bude CZ 550 FS. Teď bych ještě potřeboval poradit, jakou zvolit montáž? Chci jí bez podhledu s 30 kroužky. Ale nevím, jestli jednodílnou či dvoudílnou, ocelovou nebo duralovou?
Naposledy upravil(a) Mik dne pon 22.9.2008, 11:21, celkem upraveno 1 x.
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Jednodílnou ocelovou....
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Teď jsem byl v prodejně nakoupit nějaké broky na nadcházející hony a prodavač mi nabízel zcela nový Remington 715 v r. .270Winchester i s optikou s červeným bodem, za neuvěřitelných 18.500,- Kč :!: Měl sice černou plastovou pažbu, ale také těžkou hlaveň. Nechci dělat reklamu, jen zveřejňuji docela zajímavou cenovou nabídku.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět