Velšteriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Velšteriér
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14.9.2008, 19:24
Bydliště: Raduň

velšteriér

Příspěvek od Velšteriér »

Zdravím kolegové myslivci. Chtěl bych se věnovat chovu tohoto krásného a momentálně velmi opomíjeného loveckého plemene,a budu rád za všechny va?e zkušenosti(jak je na tom s ostrostí,poslušností třeba oproti Foxteriéru,border teriéru apod),nebo historky týkající se velšteriérů. Děkuji.
Velšteriérka Pegy Star Franke
CZ 550 LUX 308.W+ Meopta Artemis 3100 3-9*56
ZB 16/16,Iž jednorúra 16
Velšteriér
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14.9.2008, 19:24
Bydliště: Raduň

Příspěvek od Velšteriér »

jinak vlastním 7 letou fenku Vel?e,ale já osobně ji mám tepre 7 měsíců.Koupil jsem ji od chovatele kterému se již nehodila do chovu. Doma jsme si ji hned zamilovali,i když z počátku jsem jí musel dávat kapky,nebo? nám několikrát málem se?rala našeho Westa,ale teď už jeden bez druhého ani ránu. Nebyla nikdy lovecky vedená,pokud nepočítám obligátní ZN přes mří?ku. Ale jen co se mnou začala chodit denně ven,stal se z ní lovečák jak má být.
Ostrost na škodnou jsme nechtěně prověřili hned po týdnu u nás doma,když na zahradě načapala kocoura Mike?e mých rodičů.Bez váhání chvat,řev a bylo po kocourovi. Jinak v lese se vrací do 5 minut,a asi mě bezmezně miluje,protože poslouchá jako hodinky. Otec,zkušený myslivec ( a kdysi majitel 2 Vel?ů) nechápal jak mě sedm let starý pes už po třech měsících poslechne.
Zpočátku se bála všeho,schodů počínaje a vodou konče,ale po pár měsících trpělivé práce už lítá u tchýně v paneláku až do 7 patra a do rybníku leze sama.
V mých očích je to geniální pes,naprosto ideální společník který je schopen le?et s dětmi na gauči a za dvě hodiny dávit v lese škodnou.
To? mé zkušenosti s velšteriérem.
Lovu a kynologii zdar :) Petr
Velšteriérka Pegy Star Franke
CZ 550 LUX 308.W+ Meopta Artemis 3100 3-9*56
ZB 16/16,Iž jednorúra 16
Velšteriér
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14.9.2008, 19:24
Bydliště: Raduň

Příspěvek od Velšteriér »

tak vidím že Vel?i už u nás asi vymřeli :(
Velšteriérka Pegy Star Franke
CZ 550 LUX 308.W+ Meopta Artemis 3100 3-9*56
ZB 16/16,Iž jednorúra 16
Odpovědět