Vystřílená hlaveň

Vše o kulovnicích a malorážkách
Petra999
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 01.7.2008, 13:07

Vystřílená hlaveň

Příspěvek od Petra999 »

Nevíte někdo, zda se dá zasunutím střely zepředu do hlavně poznat vykloktané ústí? Díky všem za odpověď.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

doporucuji zajit na ceskou zkusebnu zbrani a tam si to nechat premerit.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Pokud ji tam zasune?, tak je to už hóódně špatný. Jedině přeměřit, jak píše Shiva.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Vystřílená hlaveň

Příspěvek od psdk »

Petra999 píše:Nevíte někdo, zda se dá zasunutím střely zepředu do hlavně poznat vykloktané ústí? Díky všem za odpověď.
Velice orientačně -- rozhodně by tam neměla jít zasunout celá, ale tak max do 2/3 délky a jak již bylo řečeno na zkušebně ti to přeměří přesně. Pokud máš problém s přesností tak zajdi nejdrřív za puškařem .. příčin může bý mnoho. (klepnuté ústí, blbé patrony, viklající montáž ...)
Hlavně nedej na rady typu "... to tak 5 cm odvrtáme a zase bude jako nová ..."
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od tuky »

Napí?u zde svůj problém aby jste kdyžtak při budoucím výběru jeté pušky dali větší pozor na hlaveň. delší dobu jsem sháněl klasickou CZ 7x57 celopažbu v ořechu poválečná výroba, furt jsem nemohl na žádnou narazit až jednou jsem objevil jednoho důchodce který se jí zbavoval. Říkal jsem si že bude v dobrém stavu protože mi říkal že s myslivostí končí díky svému vysokému věku tak jsme se domluvili že se na ní zajedu podívat a popřípadě jí vemu. pušku jsem komplet prohlíd (funkčnost atd.) hlaveň jsem prohlédl (sice lehce načatá ale úplně normální při stáří 60 let) ústí jsem shlédl jenom okem a usoudil jsem že by to mohlo být o.k. tak jsem jí koupil. Nechal jsem jí komplet zrenovovat (5000Kč). Nová montáž + puškohled (10000Kč). Komplet puška za cca 23.000Kč. A šel jsem jí nastřelit a tam se projevila její skutečná vada, vůbec ne?la nastřelit každý výstřel 20-30cm od středu 360 stupňů dokola. Při odmontování puškohledu a montáže stanovil puškař špatné ustí hlavně. takže byli dvě možnosti nová hlaveň :( (10.000Kč) nebo od frézování 2 cm ústí dovnitř a tím získání nového ústí (cena 2.200Kč) tak jsem zvolil levnější variantu a nyní není problém na 100m trefovat s rozptylem 5cm. Z toho vyplývá že už nikdy nekoupím zbraň ani? bych si jí vyzkoušel na střelnici. Hlavně tolik problémů a času kolik jsem strávil s tímto problémem, někdy si říkám že jsem si měl radši koupit novou. A ještě jedna otázka co je špatného na frézování hlavně směrem dovnitř ?
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

S tím frézováním ----
je to jen částečné řešení problému. Pokud už je hlaveň na odchodu do kovo?rotu tak tím odfrézováním tu hlaveň "o?iví?" na krátkou chvíli. (pokud to klapne)
Ono to že je blbý ústí je jen průvodní jev toho, že ta hlaveň už prostě po celé délce vývrtu odchází a je za zenitem, takže odstraní? momentální krizi, ale nevyřeší? problém a časem tě stejně výměna nemine ... každá věc má prostě svou životnost :-)
A než frézovat, tak radši rovnou zkrátit o něco ... aspoň to líp vypadá
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od tuky »

O.k. díky za vysvětlení, jinak já těch ran za rok moc nedám takže to snad chvilku ještě vydrží. Jinak zkrácení hlavně nebylo možné díky tomu že se jedná o celopažbu.
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

tuky píše:O.k. díky za vysvětlení, jinak já těch ran za rok moc nedám takže to snad chvilku ještě vydrží. Jinak zkrácení hlavně nebylo možné díky tomu že se jedná o celopažbu.
Tak z toho udělej krat?í celopažbu - lesačku - hlaveň 45-56 cm ... parádní flinta pak, akorát dělá díky krat?í hlavni větší kravál při výstřelu :-)
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

vystřílená hlaveň

Příspěvek od roedear »

Pokud je hlaveň na odchodu jsou v podstatě jen dvě řešení - výměna hlavně nebo nová zbraň. Vzhledem k cenám nových kulovnic by mě zajímaly možnosti výměny hlavně a ceny - jaký typ, materiál, kdo to dělá dobře a za kolik..??
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Vystřílená hlaveň

Příspěvek od Pavel.x »

Mám pocit že my u kulovnice odchází hlaveň, dost se zhoršila přesnost a na 100m rozptyl cca 20cm což je pro mě fakt moc a přemýšlím na výměně hlavně.
Prosím o radu kde sehnat solidního puškaře na kontrolu zbraně případně výměnu hlavně. Bydlím v okrese Příbram a není problém někam dojet ale nikoho neznám a dám na radu a osobní zkušenost.

Předem díky za vaše typy a rady
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystřílená hlaveň

Příspěvek od Shiva »

Hlaven ti zmeri nejlepe na zkusebne. Uz jsem to tu psal.
bylo by asi dobre si upresnit pojem "vystrilena hlaven".
vetsinou se vypaluje nabeh hned za komorou. to se resi dvema zpusoby. Normalne se bud prodlouzi OAL naboje (v pripade ze si prebijis) coz ma vetsinou za nasledek ze to naboj nejde do zasobniku (coz se zase bezne stave kdyz si delas naboje na svou komoru, tak jako tak) schranky vetsinou funguji.
nebo se hlaven proste zkrati (1-2cm) a rizne se nova komora.
pak je potreba vetsinou udelat jeste nove usti.
To je za predpokladu, ze hlaven neni jinak poskozena (vyduta, ohnuta apd).
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Vystřílená hlaveň

Příspěvek od Pavel.x »

nejsem odborník abych poznal kde je chyba, ale na střelnici to funguje asi tak že ze studené hlavně první rána ještě ok ale další už se lítají až o 10 cm od záměrného bodu různými směry a výškově taky. Nejedná se o stržené rány vystřílel jsem asi 30 nábojů a na terči velikosti A4 jsou zásahy rozprostřeny skoro všude ale ne tam kde mířím. Ještě zkusím jiný puškohled ale myslím že to bude flintou přeci jen u má několik tisíc výstřelů.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystřílená hlaveň

Příspěvek od Shiva »

Jaka je to raze?
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Vystřílená hlaveň

Příspěvek od Pavel.x »

ráže 270win. zkoušel jsem i víc druhů nábojů ale nic moc se nezlepšilo.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Vystřílená hlaveň

Příspěvek od Andy »

Jestli neni problem v utazeni zbrane... Po vychladnuti se to opet vrati do stejneho bodu?
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Odpovědět