Swarovski Z6i 2,5-15x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Swarovski Z6i 2,5-15x56

Příspěvek od xtaup »

Hmm, myslel sem si to, to mám radost, vzhledem k tomu u jaké osoby ho budu reklamovat :evil: , sem fakt nečekal, že zrovna tohle budu reklamovat po čtvrt roce :(
Abrc
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 11.4.2010, 16:44
Bydliště: Plumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Swarovski Z6i 2,5-15x56

Příspěvek od Abrc »

Zdravím!
Píšete o černé tečce,či nečistotě v optice Z6. Mám ji taktéž a tu nečistotu tam mám také. Již jste to reklamoval a s jakým výsledkem??Popř. mi napište telefon a já se Vám ozvu a dáme řeč.Díky za odp.
Můj mob.777227520
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Swarovski Z6i 2,5-15x56

Příspěvek od xtaup »

Podělím se o své zkušenosti s reklamací tohoto puškohledu, puškohled by zakoupen u pana Lepiče v Blatné, takže jsem reklamaci realizoval přes něho, vzhledem k jeho pověsti zde na fóru jsem měl trochu obavy, jak to dopadne. Kupodivu nebyl žádný problém, reklamace byl vyřízena za cca. 5 týdnů, což mi nevadilo. Nečistota je pryč, takže šlo vše hladce, teda doufám, že to neopravoval osobně :lol:
M.Z.
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12.2.2013, 19:52

3-12x50 X 2,5-15x56 swarovski Z6i

Příspěvek od M.Z. »

Který bude lepší na noční lovy a občas nějakou tu naháňku?
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Swarovski Z6i 2,5-15x56

Příspěvek od Boci1 »

Nejuniverzálnější bude Z6i 2-12x50,na 2 zorný pole 21m a večer to taky jde.
M.Z.
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12.2.2013, 19:52

Re: Swarovski Z6i 2,5-15x56

Příspěvek od M.Z. »

Je tam v noci znatelný rozdíl?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Swarovski vs. Leica Camera

Příspěvek od lovec »

Príspevok nie celkom k teme, ale vseobecne k Swarovski - nebudem zakladat novu temu.
Londynsky sud svojim verdiktom definitivne potvrdil, ze Leica Camera svojou radou puskohladov Magnus poskodila europske patentove prava firmy Swarovski, ktore sa viazu ku konstrukcnym principom puskohladov Z6/Z6i. Rozsudok nadobudol platnost.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
TURBIAK
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04.1.2010, 21:00

Re: Swarovski Z6i 2,5-15x56

Příspěvek od TURBIAK »

Ahoj lovec, vies aj nieco blizsie ? o co konkretne sa jednalo?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Swarovski Z6i 2,5-15x56

Příspěvek od pufr »

Rozsudek:
http://www.eplawpatentblog.com/2013/May ... rovski.doc

"Jenom" můj názor po rychlém přečtení je, že je to marktingová hra - špinavější ze strany Swarovski optik a že Leica má pravdu v tvrzení, že patentované věcí v době uplatnění patentu již byly obecně známé, popsané a užívané i jinými subjekty (jednou z částí patentu je i vynález zaměřovače se zoomfaktorem větším než čtyři :) - nejen IOR už ale k datu ohlášení patentu taková "skla" měl ... )

V oboru zbraní je to dnes celkem folklor - nedávno H&K navrhoval patenty na řadu známých konstrukčních uzlů zbraní - včetně třeba řídící křivky otočné hlavy závěru a pod. - vše používané asi 50 let a déle :) Pokud by nikdo nepodal odpor, možná by si tím H&K nějaký ten trh taky "ošéfoval" :D

Zájmům spotřebitele ale tyhle "formální klacky pod nohy kompetitorů" zpravidla neprospějí :D
No a nakonec to lze číst i jako určité uznání sklům Leica ze strany konkurenta - "šitem" s podřadnými vlastnostmi by se asi podobně nezabýval (Leicu na pušce nemám :)

Bych jen nehaněl, velmi se mi líbí použití vinurtých pružin na vnitřním tubusu Swaro (nevím, zda Leica kopírovala i tohle, ale myslím, že bohužel ne :)

Obrázek

Obrázek


Ale Zeiss - Hensoldt tu "stavěcí zpruhu vnitřního tubusu" vyřešil taky tak "sofistikovaně" - jak by se u génia J.M. Browninga přiučil :)
Obrázek bohužel větší, ale to řešení - ten tvar - oko potěší :)

Obrázek
Pufr
TURBIAK
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04.1.2010, 21:00

Re: Swarovski Z6i 2,5-15x56

Příspěvek od TURBIAK »

pufr: dakujem za hodnotny prispevok :!:
Inak co sa tyka toho Magnusa, mna osobne neoslovil- ovladanie osvitu na hovno, ta vezicka na zapinanie a vypinanie sa totiz otaca velmi lahko , a zakazdym ked to das do puzdra alebo to nosis na pleci tak sa ti ten osvit zapne-cize nic ine nerobis len kontrolujes ci uz nemas vybitu baterku , rovnako sa mi nepacila pomerne velka chromaticka aberacia skla, proste zo Swarovskim sa to neda absolutne porovnat
Odpovědět