Nikon - dobrá volba.

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od lovec »

....necekal.

Co by si prosim ta chcel od haraburdy za 3000 korun....?
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od anton102 »

Nepíšu tady o světelnosti, ostrosti či hloubce obrazu, vykreslení barev a podobně. To je mi jasné že to nebude žádný zázrak, ale aby dalekohled ani nedržel zorné pole to už je teda dost, byt je jenom za 3000. Ostatně co se týče obrazu během dne, co jsem měl možnost posoudit za tu chvilku co jsem si s ním hrál, tak vůbec nebyl špatný.
Početná čtyřnohá smečka.
petr kkkhegk
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 02.8.2009, 15:36

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od petr kkkhegk »

tenhle dalekohled tahám už rok a drží i kouká slušně
jouda
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 07.1.2011, 19:28

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od jouda »

Tak ja mam taky spatnou zkusenost s Nikon Sporter 8x42 EX. V kamennem obhcode ho prodavaji i za 5000,- ja ho koupil jako kolega prede mnou za 3500,- (v eshopu) a prvni kus co mi prisel 2mm skrabanec na pravem objektivu. Obchod nemel problem a vymenil mi ho. Vymeneny kus mel zase na levém objektivu 4 škrábnutí, které nemely asi ani milimetr, vypadaly spíše jako tečky, ale nesly odstranit. Dále jsem objevil malé škrabnutí na pravém okuláru úplně u okraje. Z eshopu mi obratem zaslali treti kus. A co myslite? Zase vadny. Tentokrat skrabanec, celkem hluboky, 2mm dlouhy na levem objektivu uplne u okraje. Na levem okularu (uvnitr) 2mm kulaty flicek (netusim, ale evidentne uz z vyroby).

Takze 3 kusy a vsechny poskozene. Podle me se to vse stalo uz v tovarne, dle druhu poskozeni. Vystupni kontrola u Nikonu asi spi nebo neni zadna. Nejsem zadny expert, ale na ty veci jsem prisel behem chvilky. Volal jsem tedy rozcarovany na Nikon tady v CR a chlapik mi na rovinu rekl, ze se s necim takovym jeste nesetkal. Ze k vuli dalekohledu jim tam vola 1 clovek za rok. Jeste bych uvedl, ze tento dalekohled je Made in China. Ptal jsem se chlapika, jestli to neni tim. Rikal, ze standarty maji stejne jak v Japonsku tak v Cine. Fakt je ten, ze hovory nahravaji, takze jakou odpoved jsem tak asi mohl dostat :) Evidentne jsou tam ty standarty jine.

Cetl jsem i ten prispevek nade mnou, ale toto jsem nezjistil.

Uvital bych radu na nejaky slusny dalekohled s parametry toho Nikonu (vaha 700g; 8x42; vodeodolny, hladne z duvodu vnitrniho roseni) do tech 4000,-. Poradite, prosim nekdo?
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od Vojta »

Rád bych se připojil k Joudovi. vybírám mezi dalekohledy Nikon sporter 8x42 EX a Nikon sporter 10x50 EX. Potom co jsem si ale zde přečetl, nevím jestli je to správná volba. Líbí se mi to, že je lehoučký a jeho konstrukce. Já mám doma starý kovový vojenský 7x50, který je super, ale ta váha je hrozná. Mám taky ruský dalekohled 10x50, ovšem světelnost za zhoršených podmínek nebo v noci je tragická. Potřebuji univerzální dalekohled s dobrou světelností pro pozorování ve dne i v noci. Nikony mně za svou cenu dosti oslovili, ale nevím nevím. Máte někdo nějaké další zkušenosti s těmito typy nebo tip na nějaký podobný dalekohled v této cenové relaci????

Díky, Vojta
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od Choochoo007 »

Co ten 8x42 vyzkouset a okouknout primo v prodejne? i za cenu ze dam o 500vic. Chce to najit nizkou cenu s kamenou prodejnou.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
jouda
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 07.1.2011, 19:28

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od jouda »

Vojta:
ja koupil nakonec toto.
http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-51 ... -8x42.html
prece jenom se vyplati si priplatit. spokojenost je velka.
pandacz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 24.9.2009, 18:19

Nikon Monarch 8,5x56

Příspěvek od pandacz »

Má někdo zkušenosti s dalekohledem Nikon Monarch 8,5x56? Zajímá mě výkon za horších světelných podmínek - za šera.
Chtěl bych zvětšení min 8x a v cenové relaci do 10 tis. Jaké je asi srovnání s Meoptou a o kolik je to asi horší než třeba Zeiss?
Koukal jsem i na starší Zeissy 8x56 na eGun.de, ale vždycky to přeleze 600EUR a to je na mě moc. Nebo myslíte, že by ten rozdíl za to stál?
Předem díky za názory.
Steyr Manlicher S r.375 H&H + Zeiss 2,5-12x52, Sauer&Sohn 7x57/16/16 + Zeiss 1,5-6x42, Fortuna Suhl 9,3x74R/12/12 + Zeiss Duralyt 3-12x50, Sauer 16/16, Franz Sodia Ferlach 16/16, Johann Peterlongo Innsbruck 16/16 atd
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od kasari »

Toho Nikona mám a zkoušeli jsme ho za šera a v noci porovnávat s Meoptou za 20 tisíc a jedinej rozdíl byl, že ta meopta měla světlejší obraz. Nedá se říct výraznější. Spíš mi vyhovuje kontrastnější Nikon.
Ulkomaalainen...
Radek Gahura

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od Radek Gahura »

Nikon Monarch vs Meopta Meostar

Zdravím.
Před třemi lety jsem vlastnil Monarch 8,5x56 a po nějaké době jsem si koupil svůj první Meostar 8x56. Rozdíl v těch dalekohledech je podle mých zkušeností podle mě dost výrazný. Ono to myslím není tak, že by ten Monarch byl špatný dalekohled, kvalita víceméně odpovídá ceně, nicméně Meostar je opticky opravdu trochu jinde. Ten rozdíl v ceně, který je mezi dalekohledy, se musí někde projevit...
Srovnatelná je u těchto dalekohledů pouze ostrost obrazu a podání barev.
Jinak má Meopta navrch prakticky ve všem - o něco lepší světelnost, výrazně vyšší ostrost obrazu za silného šera, mnohem lepší hloubka ostrosti obrazu, lepší kresba obrazu v okrajích zorného pole, kde není rozdíl třídy, ale dvou tříd. Při používání Nikona s vyšroubovanýma očnicema byla kresba obrazu v okrajích zorného pole poměrně dost velký průser. Navíc se u Nikona v některých situacích objevovala mírná aberace. Kvůli objektivitě se sluší dodat, že tyhle neduhy mají víceméně všechny lineární modely do ceny cca 10000 kč. Meopta naopak svojí velmi vysokou optickou kvalitou podle mého názoru předčí i dalekohledy, které jsou ještě výrazněji dražší než Meostar, např. Zeiss Dialyt 8x56.
S pozdravem Radek Gahura
Uživatelský avatar
sevanan
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 16.8.2011, 11:18
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od sevanan »

anton102 píše:Tak jsem dnes udělal poněkud špatnou zkušenost s Nikonem. Jsem na dalekohledy trošku ujetý, tak občas jen tak projíždím různé veby a dívám se co a jak. Narazil jsem na Nikon sporter 8x42 v akci s cenou necelé 3000, běžně to bývá něco přes 5000. Dost mě to zaujalo, tak jsem si ho objednal s tím, že ho budu používat hlavně na dení pochůzky. Dneska dorazil, na pohled vypadal velice pěkně a taky velmi dobře padl do ruky a i na omak byl velice příjemný. Rozčarování ale přišlo, když jsem ho přiložil k očím, byl dost problém ustálit obraz, pokud se dalekohled držel v naprostém klidu, tak to šlo, ale při sebemenším pohybu se zorné pole jako by hýbalo, jako by od kraje ke středu a třeba v polovině zorného pole nebylo nic vidět, takže třeba pozorovat pohybující se zvěř, nebo nějaký jiný objekt v pohybu velký problém. S něčím takovým jsem se setkal u starších dalekohledů, když měly rozhašené hranoly, ale tady mě to fakt hodně nemile překvapilo.

Takže jsem hned volal doprodejny a popsal daný problém. Byla mi nabídnuta bud reklamace a nebo vrácení peněz. Jejich obchodní podmínky umožnují vrácení zboží do 15 dní bez udání důvodů. Zvolil jsem druhou variantu. Na mou otázku jestli si myslí, že se jedná jen o nějaký vadný kus, nebo je to nějaký jiný problém, mi prodávající odpověděl, že tam asi něco takového bude, když na to dali takou velkou slevu. Tak nevím co si o tom myslet. Měl jsem v plánu si koupit přes net ještě jeden dalekohled, ale po tomto z toho mám trochu strach.

Co jsem měl osobní zkušenosti s Nikony, tak zatím nebyl žádný problém a i známí kteří mají Nikony at už dalekohled či puškohled si ho vždy chválili. Vím že se v tomto případě jedná o levnější řadu, ale něco takového bych nečekal.
Musím říct, že jsem si před pár měsíci pořídil Nikon Sporter EX 12x50 a žádné takové problémy nemám, jako je třes obrazu nebo tak něco. Jediné 2 věci bych vytknul a upozornil na ně.
1, je těžké s ním zaostřit, protože jde ostření hodně lehce a často se samovolně rozostřuje
2, mlží se, musím říct, že méně než můj předchozí Fomei 12x50, ale přesto, čím větší je teplotní rozdíl tím více a rychleji se mlží, je možné že je plněný dusíkem, ale když ho přiložím k očím už teď při teplotách kolem 3-4°C se mlží a znesnadňuje pozorování...
CZ Carbine 7.62x39
Odpovědět