muflon

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
vhool

muflon

Příspěvek od vhool »

co mu rikate?bohužel foceno na narychlo takže kvalita nic moc

Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo to je peknej macik :shock: Skoda ze u nas muzu jen nenormovanou zver do 2let :cry:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Pěknej kousek! :) Kdy se na něj chystá???? :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

To Fery: :wink: uz mohl lezet ale necham ho hladovejm trofejarum.prijde mi uchylny strilet zver kvuli tomu co je jeji pychou a ozdobou :wink: je peknej a zdravej tak nevidim duvod 8)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

A nemá tak trochu vrůstavost.To u nas už by bylo spoustu ?pekulantů.Asi před 10 roky je na popud nějaké ochránkyně lesa,která dostala čerstvou funkci nechala vyhladit.Kořenová náběhy jí byly milejší.A to byli berani přes 5let zlato,dnes už nostalgie.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Taky me docela mrzi, ze u nas nejsou. Ale zase nadruhou stranu je faktem, ze tahle "koza" lesu dost skodi.
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

ahoj u Nás v honitbě střílíme tak 30-35kusů mufloní zvěře! jinak normovaný stav máme něco přes 80ks!!!
Abych něco napsal k našim muflonům,jsou zde na velmi vysoké úrovni tj. chybí nám pouhých 16b.k rekordu v chovu mufloní zvěře ve volné honitbě!
Mufloní zvěř mám nejradši ze všech druhů zvěře už jen kvůli vzhledu,ale i kvůli chování!! Prostě jsem se do této zvěře zamiloval!myslivecky
co bych asi podotlk!
pro Zdeňka41, neříká se vzrůstavost,nýbrž zarůstavost! řekli byste že je to prkotina ,ale já s touhle zvěří a s lidmi kolem ní už pár let jsem,takže
mě to bije do oka! :shock:
pro Andyho když už tak to není koza,ale ovce to už napovídá latinsky psané jméno Ovis Musimon!!! 6e škodí je určitě pravda,ale konkrétně u Nás moc ne!
protože máme pro tuto zvěř VELMI vhodnou honitbu ne jen potravou,ale i lesním složením i horské louky kde se zvěř má šanci v klidu pást!!
Jiná situace je u Lesů Čr kde se této zvěři nevěnují tam pak páchá velké
škody! a Je tam mnohem horší kvalita trofejí!

tak to je asi vše co sem chtěl napsat!
8)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Vrůstavost-zarůstavost rohů,nežádoucí vlastnost mufloních toulců,který svými konci směřují ke krku.
Tak a tedˇ,kdo má pravdu asi oba.Nemůže? to brát podle krajových mluv.Já před léty dělal VMZ ve ?dáře a předseda zkouškové komise na mě chtěl co je to remírování.Ví? co to je?Jinak koza tady u nás je hovorově samice to za Andyho.
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

Tak to jo! já ty výrazy,který pužíváte neznám!!!!! takže nevim co tím myslíte ale v myslivecké literatuře jsem to zatím neviděl!!!!!!!!!
takže nevim! a ty muflony loví?? nebo je máš v honitbě?
remírování nevim co je,a jestli je to něco s měřením tak nevim! Je mi teprve 17 takže na měření trofejí ještě nemám zkušenosti!!! To umí moji známí v honitbě!!!!!! časem se to naučim! ale nevim co je to remírování
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jestli si to chceš přečíst o té vrůstavosti tak je to vMSN autor C.Raku?an a kol.str243.Já muflony nelovím protože je u nás po revoluci nechali vystřílet a to doslova.Jinak tu byli ?pičkový berani právě často s tou vrůstavostí.Je jich velká škoda.Remírování jestli si to ještě pamatuji je pře?vykovat.To jsem ti dával příklad,že je to hovorově jinak.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Tak o tom že ho potkám tady si mu?u jen nechat zdát ,mufloní zvěř tu vubec žádnou nemáme a je to škoda...
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

to jo mufloní zvěř se nevyskytuje často,proz?e je málo míst vhodných pro jejich vhodné ?ití!!! Ale je zo nádherná zvěř! alespoň pro mě!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Podiv se do galerie fotek z honiteb u nás měli ráj na zemi.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

To Zdenek : Pře?vykování je ruminace.
Těch muflonů od ZR je opravdu škoda, pocházeli od Pelhřimova a předtím ze Zaječin, vyjímkou nebyly trofeje přes 235 bodů, a to se ti nejsilnější berani ztratili, ti museli mít okolo 250.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Figi.Ty to tu znáš?Opravdu to byli berani co 5let to zlato.Chodilo to k nám na podzim přes Nový Rychnov.S jarem odcházeli.Nevím co je to tenkrát napadlo je nechat likvidovat.Tady se povídalo,že na ?P nastoupila nějaká žena na odboru asi lesů.Ta podlehla tlaku na škody.Oni opravdu dost lopali náběhy.No a pár co je nejhorší myslivců je vystřílelo.Pár jsem jich viděl po chalupách v okolí.Ty nikdy bodovaný nebudou.Tady je jeden a ten je zlatej taky oficiálně nebodovanej.V každým případě je to nenávratná chyba a děkuji za opravu ne remírovat,ale ruminace.Mám za to,že to na mě vybalil s remírováním.V každým případě jsem z toho byl v šoku.To jsem neznal.
Odpovědět