Co jste v honitbe naposled videli?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Včera jsem byl na kazatelně a čekal na divočáky.. bohužel jsem se nedočkal, ale jednoho většího viděl na strašnou dálku..Pak se mi pod posedem producírovala plná srna a okolo 9 hodiny mě přišla na posed navštívit kuna :D
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

HOUBAŘE!!!!

Nedělám si pr..el. Dnes ráno jsem seděl na prasatech a chtěl sem kouknout, jestli mi na krmeli?tě teď nechodí nějaký paličkář.

V 6.15 to za mnou zapraskalo, tak jsem zpozorněl, protože to byla těžká váha. A pode mnou vyšel chlap v teplákách, žedém tričku a maskářovém plátěném stetsonu. V ruce igelitka. Nevěděl o mně. Promluvil jsem na něho: Co tady hledáte? Jednak se dobytek ani nelekl a druhak řekl, že houby. Nasraně jsem slezl z posedu a poděkoval mu, že můžu jít domů a vstával jsem brzo zbytečně.
když jsem se ho zeptal, jestli to myslí s houbami v dubnu vážně, tak mi řekl, že co kdyby rostly a že houby rostou celý rok. Třeba penízovky že hledá furt.
NESKUTEČNÉ!!!!!!!!
příště tedy čekejme houbaře už i v zimě.
PB
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14.6.2007, 22:23

Příspěvek od PB »

frantisku co je na tom neskutecneho, houby rostou opravdu po cely rok a zminena penizovka i na snehu takze i v zime. nechapu vyrok- dobytek se ani nelekl. takze kdyby se leknul tak to neni dobytek jo? :roll: je sice pravda ze ti vyplasil pasiky ale respektuj jeho pravo jit na houby, tobe se to sice nehodi ale proc by nemohl jit na houby?
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Průchod houbaře pod posedem nebo přes hromadu nepotěší žádného myslivce, nikdy a nikde.
Ale posly?te, co mi vyprávěl jeden dobrý kamarád. Letos před velikonocemi se byl malinko projet na biciklu. V lese, při pě?mo stoupání a tlačení kola do kopce na něj najednou vyjela z hou?tí naštvaná kuna. Prskala jak divá a metala prý různé přemety a kozelce a vyloženě na kamaráda útočila. Ten se chvíli schovával za biciklem a pak na kunu zařval a ta odběhla zase zpátky do hou?tí, ale ne moc daleko, o čem? svědčí i pořízené fotografie, které stačil střihnout z mobilu. I nadále prý měla kuna bojovnou náladu a tak radši vyklidil pole. Doma se mě pak ptal, zda nevím co to mělo znamenat a já mu po pravdě řekl, že jsem se s něčím takovým ještě nesetkal. Vysvětlení může být několik. Byla doba kaňkování a kuna si Možná bránila teritorium nebo mladé - nic chytřejšího mě nenapadá. Vzteklinu vyloučit nemůžu, ale je to velmi nepravděpodobné. Vy, co chodíte do lesa déle než já, poraďte, proč se tak chovala? Vzhledem k plachosti kun se mi to zdá velmi zvláštní.
http://album.volny.cz/steyer69/browse.p ... _id=108571
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Steyer píše: Byla doba kaňkování a kuna si Možná bránila teritorium nebo mladé
Doba kaňkování??? Nemá náhodou kuna podobnou vlastnost jako srnčí, který se říká skrytá březost???
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

kuna

Příspěvek od SEDM »

Kaňkování kun probíhá v létě a latentní březost trvá asi 6 měsíců, mláďata se rodí v dubnu, tak by to mohla být opravdu snaha o bránění mláďat, ovšem kuna je zcela určitě nemé někde u cesty na zemi, ale většinou na stromě v dutině, tak asi pouze neměla ráda cyklisty, stejně jako většina z nác. :wink:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Skalačka se kaňkuje v únoru nebo v létě, kuna lesní se kaňkuje v létě. Vím já, proč tak vyváděla? Proto se ptám. Jestli třeba nebylo kaňkování prota?ené až do jara, kvůli silné zimě?
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Jakub93
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 08.3.2009, 12:03
Bydliště: Černíkovice u Rychnova nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub93 »

Ja jsem byl včera se jen tak projed na kole,po prirode,videl jsem posed,tak jsem si jen tak sednul,s tím že nic nepřijde.seděl jsem tam asi tak pět minut,(bez dalekohledu,bez niceho.jemi 16 takze i bez pusky),a po chvilce jsem videl,jak si to ?trádovalo asi osm kusu srnčí přes cestu do příkopa,primo pred posedem.takze good
Lovu a myslivosti zdar!
Jakub93
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 08.3.2009, 12:03
Bydliště: Černíkovice u Rychnova nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub93 »

Ja jsem byl včera se jen tak projed na kole,po prirode,videl jsem posed,tak jsem si jen tak sednul,s tím že nic nepřijde.seděl jsem tam asi tak pět minut,(bez dalekohledu,bez niceho.jemi 16 takze i bez pusky),a po chvilce jsem videl,jak si to ?trádovalo asi osm kusu srnčí přes cestu do příkopa,primo pred posedem.takze good
Lovu a myslivosti zdar!
Jakub93
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 08.3.2009, 12:03
Bydliště: Černíkovice u Rychnova nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub93 »

Ja jsem byl včera se jen tak projed na kole,po prirode,videl jsem posed,tak jsem si jen tak sednul,s tím že nic nepřijde.seděl jsem tam asi tak pět minut,(bez dalekohledu,bez niceho.jemi 16 takze i bez pusky),a po chvilce jsem videl,jak si to ?trádovalo asi osm kusu srnčí přes cestu do příkopa,primo pred posedem.takze good
Lovu a myslivosti zdar!
Jakub93
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 08.3.2009, 12:03
Bydliště: Černíkovice u Rychnova nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Hlá?ení

Příspěvek od Jakub93 »

Ja jsem byl včera se jen tak projed na kole,po prirode,videl jsem posed,tak jsem si jen tak sednul,s tím že nic nepřijde.seděl jsem tam asi tak pět minut,(bez dalekohledu,bez niceho.jemi 16 takze i bez pusky),a po chvilce jsem videl,jak si to ?trádovalo asi osm kusu srnčí přes cestu do příkopa,primo pred posedem.takze good
Lovu a myslivosti zdar!
Jakub93
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 08.3.2009, 12:03
Bydliště: Černíkovice u Rychnova nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Hlá?ení

Příspěvek od Jakub93 »

Ja jsem byl včera se jen tak projed na kole,po prirode,videl jsem posed,tak jsem si jen tak sednul,s tím že nic nepřijde.seděl jsem tam asi tak pět minut,(bez dalekohledu,bez niceho.jemi 16 takze i bez pusky),a po chvilce jsem videl,jak si to ?trádovalo asi osm kusu srnčí přes cestu do příkopa,primo pred posedem.takze good[quote][/quote]
Lovu a myslivosti zdar!
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Tak zase po roce jsem včera viděl, bílou danělu, už několik let u nás je. přišla s dalšími třemi ks dančího krásnej pohled. Dvě holé a daněk ?pičák, ještě nezhodil.
Pak na horizontu dvě li?tičky, jeden teda spíše pytel, ještě za větla si to přes pole ma?íroval kňourek 60kg do řepky, nechtěl jsem lovit a rušit tak nádherný večer. A asi 17ks srnčího. Z toho 6srnců. :P
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

dnes ráno

Příspěvek od roedear »

Dneska ráno jsem si na chvilku odskočil do lesa a... místo mého vyhlídnutého ?pičáka v II. VT jsem potkal hodně dobrého ©esteráka na začátku III. VT, cca 5-6 let, 16-18 kg. Kromě něj a dvou ks holé také ještě jednoho mladšího srnce - cca 13-14kg, I.VT-asi 2roky, vysoký vidlák 5cm nad slecha, přední výsady 3cm, s náznaky zadních výsad, tenčí krk a maska jako roček.
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Příspěvek od JARDA30-06 »

Včerejší čekaná u vnadiště v řepce na černou nedopadla dle mých představ-černá se nedostavila,ale jaké bylo mé překvapení,když si kolem 20hodiny přišel na hrách a kukuřici kterou vnadím pohutnat jezevec.Bylo to parádní pokoukání a navíc se mi ho povedlo natočit.Kameru a fo»ák sebou tahám na každou čekanou.Sem sice ově?enej jak vánoční stromeček,ale není nad to si takové okamžiky zvěčnit.Jinak odešel ?iv a zdráv-vyjímku nemáme a i kdyby,stejně bych nestřílel.Ale bejt říjen,asi by padla rána.
http://www.youtube.com/watch?v=fM0hasCPgeE
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
Odpovědět