Co jste v honitbe naposled videli?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od Tommy »

Co bych za to dal,kdybych si mohl posedět někde u kukuřice nebo u řepky a čekat na prasata. :(
U nás máme jen jedno malé pole žita a to je vše,jinak jen samý les. Výhoda jen je,že tam máme prasata celý rok,že nám do těch polí neutečou. :wink:
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od Perník »

To Tommy: Co já bych za to dal, kdyby sis tam ty prasata v lese nechal :D
Popravdě, by mě naší členové ukamenovali, kdybych ti je takhle vrátil, protože je loví rádi ale třeby by zbylo víc drobné....
tahle moje připomínka je jen takové sci-fi

to Lotr: Pěkný lončák na stole při jakékoliv posklizňové oslavě je k ničemu, když u toho stolu nesedí vedení, ale jen kluci ze strojů. No alespoň to máme dobré u nich, no.....
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od Lotr »

4 Perník: Perníčku, kamaráde, já nevím jak u Vás, ale u nás sedí u toho stolu všichni. Pěkný lončák a nějaký ten kus srnčího utužuje dobré vztahy s místním ZD u nás už léta. Loni jsem doručoval do jejich mrazáku osobně, jistota je jistota :wink:

4 Tommy: co já bych za to dal posedět chvíli hluboko v lese, bez rušivých zvuků aut, vlaku, štěkotu psů z vesnice. Ach jo :)
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od hanmilan »

Dnes ráno jsem vyrazil podelší době do lesa na obhlídku bulkařů. Povedlo se mi najít starého škůdníka špičáka a viděl jsem první srnče, bylo už se srnou na louce :)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od Lotr »

To jste nikdo nebyli zahájit v dnešní den sezonu? Já vyrazil jako každý rok, tentokrát se dvěma kamarády. No, nedařilo se. První kamarád minul lišáka, druhý (podotýkám, že je mysl. stráž) minul kočku. Škodná měla dnes dobrý den :) Společně jsme pozorovali 1 ks černé, několik kusů srnčí zvěře, 2 ks škodné. I když jsme šli domů bez úlovku, bylo to ráno plné zážitků. A tak to má být. Není každý den posvícení. I když sakra proč zrovna ne dnes :D Lovu zdar!!
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od Tommy »

To lotr:
až budeš mít cestu okolo Olomouce,tak se klidně u nás na toho divočáka zastav. :wink:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od lörinc »

Kurňa chlapi, já chtěl jít ráno - chčije, přes den - chčije, a večer fouká a chčije. Takže jsem neviděl nic. :( ........ ani bobra 8) .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od hanmilan »

Ráno jsem odlovil dva bulkaře ( foto je ve chlubírně :wink: ) a pustil jsem dvě lišky. Drobnou nemáme a nechávám je žít, když mají mladé. Jedna z nich zrovna mazala k noře s mordou plnou myší. Jakmile však začnou síct v červnu sena, nemám s nima slitování, tak mi teď prosím nenadávejte :oops:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od savazka »

Ráno budíček ve čtyři, kouknu z okna- hnus nad hnus- v tomhle šlapat půl kilometru ostrého kopce ještě s polštářem přilepeným na tváři, ani za nic...Takže v klidu dospat a v devět do revíru. Zaklapnu auto otočím se , vidím kus srnčího. Dalekohled k očím, je to ta rarita, o které jsem ani nedoufal, že jí vůbec ještě kdy uvidím. Na 100m, neví o mě. Zajdu za strom, hledám vhodnou oporu. V tom za lesem protůroval kdosi traktor a srnec je v... No nic, takže vyjít krpál a o půl desáte sedím na posedu. Ve třičtvrtě na deset slézám jednak kvůli hrozné zimě, druhak, protože mě vítr mínil shodit i s posedem a já bych ty čtyři metry nerad skákal. No na nic.
Večer sedám na kraj lesa, čekám na raritu. Foukal můj ze všech nejoblíbenější severo-jiho-východo-západní vítr, takže už od začátku jsem měl jasno co asi uvidím...Nakonec se na mě došel podívat slaboučký šesteráček, tož aspoň něco. Že budu v půli května sedět ve své zimní výbavě do mínus šesti, to bych pravda nečekal... :D
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od Zdenek41 »

Savazka zdravím,zlatá slova.A ten hnus větrovej potvrzuji i dnes.Košile flečka a zimní bunda ráno 4C.Viděl jsem od srnců po prasata.A přiznám,že v tom nečase jsem na ně neměl ani chut.Jdu zatopit aby mě děvčata doma nezmrzla.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od hanmilan »

U nás počásí parádní, slabý vítr, přes mraky prokukuje sluníčko. Ještě jsem se po včerejšku přemluvil a ve 4.30 vyrazil. Silnější srnci už prohání ročky, za chvíli se s nima ani nepotkáme. Přidal jsem k těm dvěma včerejším bulkařům ještě jednoho, váha 6 kg, bulky bych bez spektivu ani nepostřehnul. Bude s ním ještě práce, výkup ho samozřejmě nevezme a tak půjde vykostit do mysliveckého mrazáku na nějakou mysliveckou ožíranici :wink: Jinak přeju i ostatním Lovu zdar a lepší počasí :)
Naposledy upravil(a) hanmilan dne úte 18.5.2010, 7:54, celkem upraveno 1 x.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od LukasT »

No je vidět, že je nás tu dost z vysočiny a ten vítr co byl včera byl fakt krutej. Sedl jsem na áčko a vítr se mnou mával jak blázen. Oblékl jsem se dostt, ale i tak mi byla po hodině zima. Srnčí jak je známo nemá ráda vítr a tak hned po opuštění lesa okamžitě přebíhala volné prostranství do krytu. Takže čas na posouzení a obeznání prakticky žádnej. Viděl jsem 3 srnce. Všechno starší srnci. Nic mladého jsem nepotkal.
netlink
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 19.4.2010, 18:38

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od netlink »

Já viděl zajíce překvapko
Hledáte : škoda octavia, autobazar, vw golf, škoda - Vše naleznete na portálu www.aaauto.cz
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od Žanek »

Při šoulání za srnci jsem překvapil tchoře - a nebyl jsem z něj o nic méně překvapený než on ze mě :-)
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste v honitbe naposled videli?

Příspěvek od Zdenek41 »

Včera ráno jsem obeznal 3 jedničky.Večer jsem v 18 hodin zasedl v otevřeném posedu v lukách.Vítr nemravnej,ale vydržel jsem v 19,30 mi postupně vylezlo z řepky několik bachyněk asi okolo 40kg no a selátek moc tak jsem vůbec ani na zbran nepomyslel.Chviku buchtovaly na hranici řepky a louky jak se ukázaly tak se i stratily.Asi za 10minut hnal pod posed šesterák slabý kus na tři metry se mi přes puškohled nevede přečíst na hlavě nic na střapec čas nebyl.Tak večer opět nic.Dnes ráno vyrážím už ve 4,30 fouká,ale je o poznání teplejc,poprchává.Kusy stojí zrovna tam jako káždý den.Šupnu do kolejáku a dostávám se k nim na 20m.Stojí jak starý nemravy zadky ke mě.Jen se natočili obeznáv jednu jedničku ze včerejšiho rána.Opírám hul mířím ovšem z kraje vyráží šesterák a začíná prohánět,štěstí že si vybral zrovna nadějného ročka.No je samozřejmé,že ostatní pospíchali z jeho dosahu taky.Mířím asi 80m padá rana srneček popojde 2m a láme se v ohni.Když jsem přišel na nástře koukám jak blázem na nástřelu leží celý vývrh.Je podivné i když jsem střílel z převýšení Tigem 10,5,že střela sjela po hrudí a směrem dolů ho vyvrhla jak od nože.Srneček vyvržený 7,5kg zvěřina nepoškozena.Vzhledově ošklivý zásah.Zásadně lovím srnčí 5,6/50RMag jenže skrze černou ráno beru ven 7/64.Celý týden ji u řepek potkávám.Fotky přidám do trofejí.
Odpovědět