Co jste v honitbe naposled videli?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Včera od 20hod do 23hod ve 21hod se oobjevil uprostřed paseky černý stin po obeznání na vet?í zdálenoct jsem usoudil že je to nějaký toulajici pes na lišku to nevypadalo žádná ohánka srst skoro žádná. když se to ke mě přibli?ilo tak na 30metru tak jsem obeznal pra?ivou lišku ale než jsem stihl vyměnit dalekohled za zbran tak liška odskočila do tmavého stojáku a byla fuč.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

V patek vecer jsem vyrazil ven, bohuzel az v 10 hod, protoze jsem se zdrzel v praci. Zaparkuji auto na kraji vesnice, viditelnost perfektni, ujdu asi 70m smerem k posedu a koukam, ze je cca 100 m prede mnou liska, tak jsem zastavil, vzal flintu a cekal, liska byla zvedava, sla se podivat, co vlastne jsem a prisla mi cca na 50m, bohuzel jsem nemel odvahu po ni strelit, cca 1km prede mnou byla vesnice a teren typicka jihoceska placka :cry: .. Pak jsem se ji prestal libit tak pomalu odbehla. Sedel jsem do pul treti a okolo pulnoci jsem videl lisku jeste jednou, bohuzel daleko. Tak snad priste.. Jinac nadherna noc, viditelnost super, teplota cca -1C, co vic si prat..
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak jsem se dnes byl se psi projít viděl jsem asi 20 bažantu doplnil jsem zásyp který byl zase vyházený tak by mě zajímalo co to nebo kdo to dělá protože zrno je až dva metry od zásypu http://fotoalba.cz/fotky/16945159.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

jezevec

Příspěvek od hanmilan »

ještě v posledních zbytcích sněhu jsem právě na krmeli?ti našel stopy od jezevce. Na krmeli?ti mám nasypanou kukuřici pod kameny, aby vše nevyzobaly sojky. Celé to rozhrabal a pěkně se nacpal. Asi ho probudilo teplo.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

dnes
Naposledy upravil(a) johnyc77 dne stř 24.12.2008, 18:48, celkem upraveno 1 x.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Tak dneska jsme byli krmit v lese..Při cestě do honitby jsme nasbírali nějaká jablka..Zasypali jsme ještě jádro a šli se projít s pejskem honitbou...když jsme procházeli vysokým borovým lesem tak jsme si nev?imli toho, že je kousek asi tak 20m od nás prase zapíchlé pod borovou větví..Upozornil nás na něj až pes, který ho navětřil a šel po větru..když jsme tam přišli, tak nás prase spatřilo a uteklo..jenže neuteklo daleko, zahlédl jsem ho ještě, jak se zastavilo v mlazině..Možná bylo postřelené z minulého týdne z něháňky, ale to newíme..Pak jsme vylezli z lesa na pole a stálo tam 5 daněl, 3 daňčata a 1 ?molka...Prostě co si víc přát k Vánocům.. :D :)
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od roman300 »

Já dnes odnesl do krmelců novou dávku ovsa, seno, suché pečivo a jablka. A protože mám vypozorováno že srnčí miluje jmelí, přidal jsem i to. Zbylo mi ho doma asi 5 kg, tak jsem jim ho pověsil pod stří?ku :lol: . Pozoroval jsem několik skupin srnčího, dohromady 87 ks :D , největší skupina čítala 58 kusů. bohužel jsem potkal v lese i dva bezmozky na čtyřkolkách, nedají pokoj ani na ?tědrý den, takže jsem měl hned po náladě a naštvaný spěchal domů :evil: :evil: :evil: .
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

I pro mě se stalo již tradicí,že na ?tědrý den jezdím krmit s větším a pestřejším nákladem krmení a samozřejmě beze zbraně.Po nakrmení kukuřicí,jablky,ječmenem,mrkví,bramborami,tvrdým chlebem,ale i nějakým tím tropickým ovocem (samozřejmě nezkaženým) na volných místech v lese

Obrázek

Obrázek

jsem objel i ta stálá.I když není u nás v Polabí sníh a zvěř nestrádá,tak je ze zásypů a krmelců vy?ráno vždy úplně všechno.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A že tam zvěř chodí je patrné z čerstvých stop.

Obrázek
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
josefd
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 21.2.2008, 21:18

Re: včera

Příspěvek od josefd »

SEDM píše:Včera večer 40 kusů vysoké, 8 jelenů, mezi holou slabý kolouch, bohužel než jsem jej správně přečetl, tak už se nedalo střílet, dále 4 daňci (II.), 11 ks srnčího - daleko, nakonec kňour cca 90-100 kg, pěkný večer, ale bohužel mlha, nedalo se dlouho sedět. 8)
skama z moravy jsu z moravy a vysoku tu nememe
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Čau tak včera večer a dneska ráno sme byli na čekané...Večer nic ani chlup...Ráno jsme byli jinde a čekali sme na nějakou holou..Vylezla srna se srnčetem, ale odmítl jsem střílet..Chtěl jsem a čekal jsem spíše na nějaký starší kus srny...bohužel nic...Nevadí...příště se dočkám...A když sme šoulali zpět domů tak proti nám 4ks daňčí..Sedli jsme na kazatelnu a čekali že se přiblí?í, ale oni to obrátili a odešli pryč... :D
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

Včera v 23.00 mě přisly čtyři selata, jedno jako druhe, tak jsem nechal odejít jen tři.
Děkuji Diano.
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

vcera jsem se konecne dockal - jednak po dlouhe dobe v lese, ale hlavne: cekana na snehu! tedy neco, na co jsem cekal rok :wink:
i kdyz bylo -14, dobre jsem se oblekl a uzival si to - na vnadisti byli cunici predchozi noci pravidelne, takze ocekavani bylo velike... kolem 10. hodiny mi prisel samotny kus - knourek. ve zverine spise slabsi... ale jak byl sam, nemel jsem srovnani. tak jsem ho nechal pekne nabuchtovat a odejit :wink:
i kdyz jsem nic neulovil, byla to proste nadherna noc!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

V sobotu dopoledne jsem se šel v tom krásném, ale mrazivém počasí projít do revíru. Čirou náhodou jsem přišel na cca 70m na berana. věk tak 3 - 4 roky, statnej kus, prostě krasavec. Za celou dobu odlovu jsem mufloní viděl jednou a to tak na 300m a dva dny po ukončení odlovu jsem ho potkal takhle blízko, no pokochal jsem se a vyfotil si ho. Beran asi 5 minut jistil směrem ke mě a odběhl až když jsem udělal pár kroků....
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

konecne u nas trochu dopadalo a ja mohl vcera vecer opet vyrazit. ke kazatelne jsem prisel kolm 7. hodiny a na vnadisti na mne jiz "cekal" knourek, ktereho jsem zde pasl minule. dostal jsem se neslysne az na zebrik, vice uz ale knourek nevydrzel :wink: dlouho se nic nedelo, jen prisel 1 kus srnci a velmi slaby vareckar (kde se toulal, kdyz jsem s povolenkou v kapce nemohl potkat danka? :lol: ) pred 11. to zacalo: na krmelisti se objevila asi 4 selata. nez jsem vzal flintu a srovnal se, byla pryc. jen jsem slysel vrceni bachyne a bylo mi jasne, ze je zle... najednou se mi bachyne objevila - jiste pres 120 kg. a brala vitr (porad nevim, co se ji nelibilo, by jsem na zavrene kazatelne). najednou prisla slabsi bachyne a vedle ni sele cca 15-20 kg. jenze stalo pred bachyni. bachyne pak behem okamziku odskocily a zustalo jen sele, ktere se stocilo na ostro. dalsi zavrceni bachyne jiz sele nevydrzelo a najednou byly vsechny kusy pryc... no pekny... :wink:

po chvili se vratil knourek, ktery se na krmelisti stridal s dalsim kusem stejne velikosti. jeste kolem mne lesem protahli silna bachyne s knourem, ale moc se nezdrzeli.

sedel jsem do pul 3. a pak jsem jeste soulal kolem poli, kde buchtoval jeden silny knour, ktery sem chodi jiz pravidelne kazdou noc (bude to neco mladeho, nebot ruch kolem nej mu moc nevadi).

k diskusi o lovu mladych knourku: uz dlouho se mi nestalo, abych videl nekolik starsich kusu najednou, za coz vcera mohlo asi probihajici chruti. jelikoz jsem nechtel, aby mi knourek vybral vse, co jsem dal na vnadiste, snazil jsem se ho (je) odehnat - baterkou, hlasem, bouchanim... celkem 8x - a pokazde se behem kratke chvile vratili. ode mne se toho moc tedy nenaucili, u ostatnich by to mohla byt i jejich lekce posledni :twisted:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Příspěvek od slavektis »

Včera jsem vyrazil zakrmit jádrem..Od 18 hodin jsem zasedl na kazatelnu,že si počkám na černou.V 18.30 se objevila liška a my?kovala po hranici lesa cca.200m po dobu 2 hodin.Čekal jsem ,že se přiblí?í, ale měla asi s dolním koncem louky své zkušenosti.Do 21,30 mimo mrazu a severního větru nic.Tak jsem slezl a rozmrzám dodnes.
Odpovědět