Mannlicher 8x57JS

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Mannlicher 8x57JS

Příspěvek od michalos »

Dobrý den,
jsem začínající myslivec a chtěl bych se Vás někoho zeptat jaké máte vlastní zkušenosti s kulovnicí Mannlicher.....přemýšlím o Clasic, protože má nejdelší hlaveň...byla by to moje po delší dobu jediná zbraň co se týká kulové...ráž už mám vybranou=8x57JS..jen se chci zeptat jestli je to dobrá volba a hlavně na delší dobu užívání, nebo jestli mi můžete doporučit jinou v této ráži také nic nenamítnu nesmí být ale dra??í než je tahle....Děkuji za odpovědi....LOVU LESU....M
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

mannlicher

Příspěvek od dusab »

Mannlicher je spicka medzi puskami, urcite nebudes lutovat a budes spokojny. Neviem sice presne v akej cenovej relacii sa pohybuju mannlichery, ale este by som sa pozrel po Sauerovi 202. Mne sa paci viac ako mannlicher a co som skusal, tak mne lepsie sedi v ruke. No to je len subjektivny nazor. V kazdom pripade su mannlicherky kvalitne flinty.
Tak vela uspechov a lovu zdar s novou flintou.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Sauer 202 Clasic vs. Mannlicher Clasic polopažba

Příspěvek od michalos »

Po Sauerovi jsem se také díval a cenově je skoro toto?ný jak Mannlicher..jen si teď vybrat tu lepší.....
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

pokud bych zvažoval mezi Sauer a Mannlicher, kupuju Sauer. Má méně plastových komponent a (dle mého) lepší povrchovku dřeva. Ale jak je napsáno výše - flinta od Mannlicherů je zcela určitě velmi kvalitní.
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Příspěvek od darbujan »

no mě osobně sauer nesedí do rukou jak mannlicher,mam man.ultralite a loví a střílí se s ní skoro 100% ůspěšne v kombinaci se střelivem lapua je to opravdu přesná lovecká zbraň s délkou hlavně jen 48 cm a velice příjemná hmotnost to vše za přijatelnou cenu 33 000kč
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

nějaký tip na kulovnice

Příspěvek od nimrod nimrod »

Pokud by ses nebál sáhnout o něco hlouběji do kapsy, pak jednoznačný TOP mezi opakovacími kulovnicemi je HEYM SR30, moje volba by byla ve verzi "stutzen", dělají všechny běžné ráže vč. 8x64S a 9,3x62. Pokud bys chtěl klasický otočně-odsuvný závěr, pak HEYM SR21. Srovnatelné jedině s Weatherby, ale ten design je, až na pár výjimek, moc mimoevropský, Záleží na tvém gustu.
V cenové relaci kolem 30K kč bych volil na místo novodobého Mannlichera určitě kulovnici VOERE Model 2165, vypadá skvěle a je to nezničitelná klasika- systém M98 s mnoha inovacemi. Zastoupení u nás je, ve vyhledávači to najde?.
To vše v případě, že chceš vyloženě novou zbraň. Jinak je nezměrné množství zbraní starších v dobrém stavu, hlavně v Německu, stačí se tomu pověnovat.
Prostě cokoliv kromě Mannlicher Classic - nedávno jsem je viděl u nás na nadháňce mezi hosty, no hrůza, vypadá to jako plastová hračka pro děti, no a to dřevo :roll: CZUB dělá lepší povrchovku :?
Pokud Mannlichra tak buď úplně původního 1905/1908 a pravděpodobně vyměnit hlaveň. Nebo o trochu starší verzi než Classic, ato SBS 96, když se poptá? ještě ti ji snad přivezou :wink:

Nimrod
Odpovědět