FOMEI LEADER 8 x 56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od kikin »

Dlouho jsem odolával reagovat,ale teť to dám.SAUER mi mluví z duše.Když jsem začínal tak výběr nebyl.Rusák, DDR Jena,nebo starý veteše.Vyhrál 7X50 rus za bezkonkurenčních 700kčs.K tomu jsem na pole nosil Srb+Štys 12X60.Rusa jsem tahal snad 15 let,až mi ho jeden vůl přejel na betonu traktorem.Nerozmáčnul ho,jen dehermetizoval a začal se potit.
Už bylo po revoluci a vlítnul sem lacinej po'vl.V Lysé jsem vyzkoušel všechno.Šel jsem s půjčeným pozorovákem do vchodu haly a podíval se přez ten plac se stánkama.Některý tahaly za oči,nešly zaostřit,no děs.Každý originál a na tom nápisu Gambrinus končilo ostrostí 95% produkce do 10 000Kč.Z blbosti jsem si postupně pořídil něco bresrů.Ty z téhle hladiny čuměly,když se vybralo z více kusů,nejlíp.Po roce nošení postupně začaly tahat za oči,vyhozený prachy.
Jak začala meopta dělat 8X56,tak jsem ji koupil.Dostalo se mi informace,že stejný hranoly montuje Swarovský,ale za jinou vatu.Koupil jsem to tenkrát hned z první várky za asi 22t.a tak nemoce,který trápěj jsou. Krytky tragedie,praskaj a strácej se,očnice se zasunují nekontrolovaně,asi je zablokuju.Kouká to ale FURT stejně!Za tu dobu bych spotřeboval sajrajtu do 10 OOO asi 8ks.
U pozorováku Meopta je konkurence jen SW,Zeiss,Leika, to je ale minim za 2X takový prachy a rozdíl tam takovej neni,určitě mají lepší detaily který netýraj uživatele.
I ve světě,kde viděli všelicos a měli něco z velký 3,byli PH překvapeni lácí a výkonem.
Pokud dnes prodejci Fomeijů a podobných říkají,že se zlepšili,tak tenkrát je vychvalovali taky a za rok je můžete dát dětem na hraní,nebo hodit prvnímu nákladáku pod zadní kola.Všechno cenově pod Meoptou je pro chudý,aby byly ještě chudší.
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Pavka »

Jasně,že se Fomei nemůže rovnat Meoptě atd.Já osobně měl Fomei night vision 7x50 9 let a sloužil dobře.Když si člověk zvykne na to,že ho musí vždy jak ho dá z očí doostřit,tak je to celkem gut dalekohled.Teď jsem si koupil dalekohled nový,rozhodoval jsem se mezi Fomei Leader ED PRO a Nikon Monarch.Nikona má dnes každý třetí myslivec a asi právem,protože je to opravdu kvalitní dalekohled,ale já se rozhodl pro Leader ED PRO a musím říct,že je to fakt hezké pokoukáníčko,které v této značce Fomei nemá konkurenci.Myslím tím,že je to opravdu nejlepší dalekohled,jaký oni udělali.To jestli bude koukat stejně za pár let či nikoliv,se teprve uvidí.Ale nesuďte všechny dalekohledy této značky za šunty,i když tomu v minulosti tak bylo.Možná se těď někoho dotknu,ale v EDčku a v Monarchu já nevidím rozdíl,ba naopak.
karkulka
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22.2.2011, 8:35

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od karkulka »

Pavka má pravdu není mezini žádný rozdíl dávám palec nahoru OKtaky mám Fomei
fero111
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 27.6.2011, 23:38

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od fero111 »

Pozdravujem všetkých, ktorí ešte máte kvalitný zrak..Reagujem len preto, lebo som absolútny milovník prírody a hlavne pozorovateľ ,, prostredníctvom´´ binoculáru..
Veľa ľudí tu nadáva na binoculár Fomei Leader 8x56. Nebudem im protirečiť ani s nimi súhlasiť, lebo uvedený typ ďalekohľadu som nemal.. Môj prvý puškohľad na malorážke bol Fomei no keď sa mi začal pri výstrele pohybovať zámerný kríž, povedal som si, že Fomei všeobecne zatracujem, ale po 15r pauzy som začal hľadať kvalitný binoculár v kompromise s cenou na deň, ale najmä noc.. Vyskúšal som kvantum ďalekohľadov ( v najhorších podmienkach ako je u mňa zvykom ) s kámošom - poľovníkom, aby mi môj názor potvrdil. Neviem či mám písať aké značky sme v aute mali, ale aby to bolo presvedčujúce tak napr. Meopta 8x56, Diorit Bresser 8x56, Diorit Bresser 9x63, Najnovší Bresser 7x50, Nikon Monarch 8,5 x56, Bushnell Legacy 10-22x50,Steiner Night Hunter 8x56 a iné..
Podotýkam, že niektoré ďalekohľady sú poriadne drahé.. Steiner - 1000Eur, Meopta 1000Eur, Diorit Bresser zišiel z 330 Eur na 150Eur, Bushnell Legacy 330 Eur, Nikon Monarh 450Eur atď..
A teraz pointa... Viete ktorý som si vybral v kompromise cena = kvalita = hmotnosť a skutočne nádherný ostrý obraz od okraja po okraj a v zhoršených podmienkach ani nehovoriac ??? Fomei 8x56 DCF Leader PRO ED FMC. Cena bola 320 Eur, dostal som ho za 250 Eur. Páni, viete čo z toho vyplýva ? Nikdy nehovor nikdy ako hovorí Jožo Pročko. Ale aby som nezatracoval ostatné ďalekohľady tak samozrejme všetky majú niečo do seba, ale chcel by som vám popriať ten pocit, keď si kúpite Meoptu, alebo Steinera za 1000 Eur a potom pri pohľade do uvedeného Fomeia PRO ED zistíte, že ste sa odrbali o 680 Ečiek, lebo Fomei by vám bohate, keď nie viac - stačil..

Prajem všetkým zdravé uvažovanie a zdravé oči..
PS: nepresadzujem svoj názor, ani ho nikomu nevnucujem, ani nerobím nikomu žiadnu reklamu. Jednoducho som rád, že mám niečo s čím som max. spokojný a hlavne som ušetril chechtáky..
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od medo »

Kikin mi hovorí z duše , ja som presne prešiel tým istým , skončil som u zeiisa .Meopta meostár pozerá rovnako je to skrátka krištáľ a nech nikto nekecá že optika za 5 alebo 10 tisíc je porovnateľná to ani náhodou . V skratke najlepšiu optiku robia nemci , rakušania a češi tu je tradícia , nasleduje japonsko a potom usa . Samozrejme bavíme sa o prémiových TOP modeloch inde sa to prelína .
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od popovic »

Naprosto souhlasím s kolegou nade mnou.
Než kupovat Fomei, Bresser nebo cokoli nového do 10 000 kč, tak stokrát radši koupím staršího Zeisse po repasi a mám osvědčený dalekohled, který má kvalitní obraz který neunavuje oči, velké zorné pole a výbornou světelnost.

Nad hranici 10 000 kč bych šel určitě do značky Steiner, to jsou vynikající dalekohledy.

Nad cenovou hranici 20 000 kč bych šel do čehokoli, protože tam už je vysoká kvalita u všeho - Meopta, Docter, Swarovski, Zeiss, Leica...

Krátká příhoda na závěr: kolega dostal k vánocům Nikon Sporter 10x50. Po první jarní přeháňce, která nás v lese chytla měl v dalekohledu rybník. Voda jak vysychala, nadělalo to na optice mapy, takže teď musí nechat dalekohled rozdělat a vyčistit. Já jsem šel s ním, měl jsem na krku "legendární" ruský BPC 7x50. Zmokli jsme oba stejně, ale v rusákovi uvnitř nebyla ani kapka.
Tahle krátká příhoda jenom dokazuje, co jsou dnešní "moderní" dalekohledy do 10 000 kč zač...
masiny
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pon 06.6.2011, 23:34

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od masiny »

Právě jsem sundal z očí
pozorovák fomei dobré 2900
pozorovák yucon hrůza 2200
leadra 10x56-obraz nejasný do stran!!!5000Kč
Nikon typ už nevím cena 2500 kolem očnic mlha jak mlíko :oops:
Delta optical 8x 56 -pohádka pro moje oči 5000kč:!:
Podotýkám že nosím čočky a ty asi mohou za určité vady v pozorování(nerozumí si s každým sklem)
Každopádně to nechce vybírat optiku u komplu ale v prodejně,akorát je mě trapné pořád zkoušet,ten ten ten ten :?
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od michalos »

kikin píše:Některý tahaly za oči,nešly zaostřit,no děs..
Chtěl jsem se jen zeptat co znamená výraz tahaly za oči..jako že z toho dívání boleli nebo jak si to mám vysvětlit...Díky za upřesnění...
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od popovic »

michalos píše:
kikin píše:Některý tahaly za oči,nešly zaostřit,no děs..
Chtěl jsem se jen zeptat co znamená výraz tahaly za oči..jako že z toho dívání boleli nebo jak si to mám vysvětlit...Díky za upřesnění...
To je kolego právě ten kámen úrazu téměř všech dnešních dalekohledů až do pořizovací ceny cca 8000 kč. Většina z nich je tak pitomně konstrukčně udělaná, že při delším pozorování začnou unavovat oči. Takový dalekohled bych dále bez ohledu na jeho optickou kvalitu hodil do první popelnice, protože k čemu je mě velké zorné pole nebo skvělá světelnost, když mě z dalekohledu bolí oči.
Proto jsou dodnes pořád v kurzu staré ruské BPC, nebo německé Zeissy, protože u nich nic takového nehrozí, můžeš se přes ně dívat dlouhé hodiny a oči se cítí jako v bavlnce.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od michalos »

Takže si je vlastně defakto i nějak zbytečně namáhám popř. kazím delším používáním?
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od popovic »

Když se díváš přes dalekohled, který ti namáhá oči, tak je zbytečně zatěžuješ a do budoucna si zaděláváš na problém. Není to samozřejmě tak, že když se přes něho podíváš párkrát, tak že si zkazíš oči, ale při delším používání to může být problém. Já mám prostě zkušenost, že téměř všechny součastné dalekohledy za pár tisíc jsou v tomhle dost průser. Na tohle byli právě staré ruské, německé dalekohledy i české Meopty výborné, měli čistý obraz který nebyl vůbec náročný na oči.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od kojot »

popovic píše:Proto jsou dodnes pořád v kurzu staré ruské BPC, nebo německé Zeissy, protože u nich nic takového nehrozí, můžeš se přes ně dívat dlouhé hodiny a oči se cítí jako v bavlnce.
Musím jen potvrdit. Za ty peníze nemá BPC 7X50 konkurenci.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od fesoj »

Pár let mám Fomei 7x50 Ranger Night Vision a s kvalitou obrazu, zejména co se týče pozorování za šera, jsem celkem spokojen, i když to nějaká "špička" není. A toho "pavoučka" v něm mám taky, potvoru - zřejmě to bude nějaký roztoč. Co mi ale vadí, a pokud to zde čtu, tak nejsem sám, je nutnost opětovného doostřování za šera, to bude asi tradiční bolístka fomeiek.
Kritériem pravdy je praxe.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od popovic »

kojot píše:
popovic píše:Proto jsou dodnes pořád v kurzu staré ruské BPC, nebo německé Zeissy, protože u nich nic takového nehrozí, můžeš se přes ně dívat dlouhé hodiny a oči se cítí jako v bavlnce.
Musím jen potvrdit. Za ty peníze nemá BPC 7X50 konkurenci.
To jste právě udeřil hřebíkem na hlavičku - za ty peníze nemá ruský BPC konkurenci.
To je právě to, BPC 7x35, 7x50, 8x30, 10x50 se dají sehnat do tří tisíc v perfektním stavu. Za tu cenu těžko seženete něco lepšího. Jsou samozřejmě i lepší dalekohledy, než rusáci, ale za jaké peníze... Za desetinásobné částky.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Zdenek41 »

Moje slova,jenom v poslední době s rusákem 7/50 dost blbě v noci vidím.Zrak mám zatím v pořádku.Jestli by to nechtelo zmenšit vstupní pupilu.
Jinač Fomei mám jagd 8/56,ovšem vidím dvojitě asi hranoly,ikdyž si nejsem vědom pádu pak vlhkost nebot pod gumou je skryté profrézované tělo pro péro na hranol.Samozřejmě pokračuje mapa na skle a rez.Pokud se rozhodnu tam dalekohled poslat a dali ho ještě za nějakou slušnou cenu dohromady,nekoukal špatně.Jinak to zaostřování neustálé, mě štvalo.Hlavně,když po raně člověk sleduje odcházející a prchající kus.
Odpovědět