TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: TIKKA T3

Příspěvek od SoukuM »

A přečetl sis taky to doporučení výrobce kterým to marketingové propagační video konci? A pamatuješ co předváděl S-Ball Plastik?
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Šumavák »

Samozřejmě přečetl. A pokud sis přečetl konec mého předchozího příspěvku, tak nechápu, proč se mě na to ptáš. To mnou odkazované video demonstrovalo, že těžké nefragmentující střely většího průměru jsou ke změně směru letu po zásahu větve / kmínku méně náchylné. A snad každému je jasné, že to byl test, který nenabádá k úmyslné střelbě na zvěř přes hustou vegetaci (viz text na jeho konci), nebo že ocelový slug rozhodně není vhodným střelivem např. na naháňku. Co dělal S-Ball Plastik, tedy ocel v měkkém plastovém pouzdře, si pamatuji, s nadsázkou to byl takový pingpongový míček.
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: TIKKA T3

Příspěvek od tweaty »

Takže Tikka je doma, už len nájsť čas na strelnicu a otestovať :D
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: TIKKA T3

Příspěvek od tweaty »

Dnes prebehol test ako Tikka v 9,3x62 kope. Puška bez optiky, pár rán za sebou cez pevné mieridlá v stoji.
Popravde, čakal som väčší kopanec. Nie je to síce vybúchať dve tri krabičky na strelnici, ale ten jeden dva zásobníky na poľovačke by problémom byť nemali. Takže už ma čaká iba kúpa lišty, montáže a nočného a môžem loviť.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: TIKKA T3

Příspěvek od SoukuM »

Tak gratulace k nové flinte a ať slouží. S tím zpětným rázem si zvyknes, uvidíš až toho vystřílis víc a na lovu už vůbec.
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: TIKKA T3

Příspěvek od tweaty »

Zdravím
Rozhodol som sa Tikke dopriať pilar bedding a glass bedding, nakoľko drevená pažba mi príde dosť mäkká. Kovové stĺpiky už mám nachystané, zaujíma ma aký epoxid (tekutý kov) sa na to používa a tiež i nejaké rady ako postupovať.
Vďaka za každú radu
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: TIKKA T3

Příspěvek od bonecrusherx55 »

ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: TIKKA T3

Příspěvek od tweaty »

Ja som uvažoval nad týmito dvomi alternatívami:
1) https://www.pattex.sk/s-pattexom-to-zvl ... metal.html
Dobre sa s tým pracuje, konzistencia ako zubná pasta alebo temperové farby, čo majú deti na výtvarnej.

2) https://www.mojefarby.sk/chs-epoxy-1200 ... gJyIvD_BwE
Obtiažna práca, nakoľko je to úplne tekuté, avšak pri správnej aplikácii vyplní úplne všetky dutiny bez bublín.

Ako postup by som volil stĺpiky osadiť o niečo vyššie, aby pridvihli záver v pažbe. Následne vzniknuté miesto by vyplnil epoxid. Drevo jemne zdrsniť, aby sa epoxid lepšie prichytil.

Otázkou je aj to, aká časť hlavne má byť v epoxidovom lôžku.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lovec »

Mal som niekoľko beddingov s produktmi od nemeckého Weiconu. Model "A" je ako pasta, model "B" je polotekutý. S pastou sa robí lepšie, polotekutosť druhého modelu nemala na výsledok žiaden vplyv, ani na vzhľad, akurát to celé bolo pracnejšie.

https://www.weicon.sk/weicon-a-stahlgef ... t/10000003

https://www.weicon.sk/weicon-b-system-e ... e/10054384

Hlaveň nemusí byť v lôžku vôbec, najmä ak je predpoklad jej výmeny (čo nebude tento prípad). Každopádne je možné urobiť bedding aj pod hlaveň, smerom dopredu do predpažbia, avšak bez kontaktu s hlavňou.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: TIKKA T3

Příspěvek od tweaty »

Takže základ je epoxid s kovovým plnivom ideálne pastovitej konzistencie.
Postup by teda mohol byt nasledovný:
1. Osadenie oceľových stĺpikov v mieste prechodu skrutiek cez pažbu. Stĺpiky majú vysústružené drážky, aby som ich mohol epoxidom prilepiť v pažbe. Dosadacia plocha stĺpiku sa musí zhodovať z dosadacou plochou v dreve.
2. Osadenie nového kaleného recoil lug, tu by ma zaujímalo, či miesto preň prefrézovať a zväčšiť a tiež ho usadiť do epoxidu, s tým že ho pred tým natriem separátorom aby som ho vedel vytiahnuť, alebo stačí ak zostane v dreve?
3. Miesta na dreve, ktoré sú odtlačené od záveru jemne odbrúsiť, aby som vytvoril miesto pre epoxidové lôžko, rovnako i po bokoch. Následne odmastiť drevo.
4. Otvor na zásobník, spúšť, miesto pod hlavňou utesniť plastelínou, okraj dreva prelepiť papierovou páskou aby bolo možné odstrániť prebytočný epoxid.
5. Záver a začiatok hlavne odmastiť natrieť separátorom, otvory utesniť plastelínou.
6. Naniesť epoxid, primeranú vrstvu. Počítať s tým, že bude vytlačený na okrajoch.
7. Hlaveň jemne pritiahnuť skrutkami aby držala polohu.
8. Po zaschnutí povoliť skrutky, dať preč železo, pásku, plastelínu, odbrúsiť prebytočný epoxid a môžem všetko zložiť a mám hotovo.
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: TIKKA T3

Příspěvek od sailormoon81 »

TECHNICQLL epoxidová oceľová pasta.. použival som aj weicon ale technicqll je lacnejší a rozdiel nevidím
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: TIKKA T3

Příspěvek od spikelet »

Nemel bys presny nazev? Nejlepe s cislem. Treba jako je to tady v tom odkaze, kdy je videt ciselne oznaceni na obalu 7701.
https://www.skarab.cz/pasta-epoxidova-o ... 931cz1311/
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: TIKKA T3

Příspěvek od sailormoon81 »

to je presne tá. Je to asi z poľska tam je to aj najlacnejšie. ja som to kupoval cez alegro.pl Na youtobe som videl nejakého poliaka ako s tým robil cz tak som zobral tiež.
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: TIKKA T3

Příspěvek od spikelet »

OK. Diky. Toho polaka jsem taky sledoval, protoze mam rovnez CZ 557 Varmint a chtel jsem delat Bedding do pazby. Ale ja jsem ty jeho videa sledoval usekove. Takze ne kazdou vterinu, ci minutu. Takze mi uplne uniklo, co pouziva za tmel. Nakonec jsem to nechal udelat u znameho. Udelal ho paradne, ale bohuzel udelal stejnou chybu, jak ten polak. A to, ze udelal dodatecne bedding na zasobnikovou sachtu. Tim se oddali zasobnikova sachta od pouzdra zaveru a nechce to podavat naboje. Clovek musi tlacit ze spodu do zasobniku, aby mohl prebit. Proto ted budu ten spodni bedding odbrusovat postupne pryc, az se dotkne sachta pouzdra zaveru. Samotna sachta ma na sobe ustavovaci kolik,ktery zapada do dirky v pouzdre zaveru. Pokud tam jeste bude vrstva tmelu, tak to tak necham, pokud nebude, tak to podbrousim a dotmelim. Diky za potvrzeni tmelu, jdu to objednat.
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Lexa »

Zdravím. Neví někdo, kde sehnat šroub co jsou v předpažbí. Jsou tam tři. Konkrétně se mě jedná o ten nejbližší k hlavni. Při dotažení praskl a ukroutil se. Tikka t3x lite LH. Předem děkuji za každou radu.
Odpovědět