Nikon Monarch 3,5-10x50

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Leon »

ani v noci mi to nepřikryje ten bod je jemný už se to tady řešilo měl jsem v ruce dva monarchy a oba v pohodě a ani žádný čmouhy tam nemám
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od tonny »

Bod je jemnej, určitě nepřekryje lišku, jenom ta intenzita na 1 je už dost a tak kolem toho bodu nic nevidím. Registruji i osvětlení kříže v úplné tmě už na 1. Musím tu intenzitu zeslabit odporem. Není důvod reklamace.
Ty čmouhy. Musím dodržet přesně vzdálenost oka od okuláru i při zvětšení už kolem 5x, abych měl dokonale ostrý obraz. Chová se to jak u velkého zvětšení, kdy se musím více soustředit. Zdržuje to. Uvidím časem jak si zvyknu.
Tommy z něj byl nadšený, já trochu zklamaný. Každému pasuje něco jiného.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Leon »

tak asi ty starý monarchy byli asi lepší protože já ten zelenej v noci mám na 2-3
CZ 550 american 308win.
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Hubert »

Tonny, mohl by jsi se trochu rozepsát jak to vyřešíš s odporem? Mě se za posledního 1/2 roku asi zhoršil zrak(mám NM 2 3,5-10 *50 IL MillDot) a přijde mi přece jenom, že ta prosvícená osnova oproti R1r svítí docela dost.
Kamarád mi poradil dát na kontakty baterie alobal.Zatím jsem to zkoušel jen včera v noci, z okna. Přišlo mi, že intenzita je menší. Ovšem v lese jsem to ještě neměl.
dík
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Odpovědět