Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Co taková osmička jako 325WSM? :?

http://www.winchester.com/images/Produc ... s325ct.gif

V osmičce už to není tak hrozný výtvor jako 270 nebo 300WSM. S 13 gramovými střelami to v plném výkonu lítá kolem 900 m/s. :D

Vypadá to Možná celkem zajímavě. Skoro bych měl chu? takovou hlaveň do něčeho "za?roubovat". Přinejmenším se díky vlivu téhle nové ráže celkem slušně roz?ířila paleta osmičkových střel ze zámoří :D.
Martin
vhool

Příspěvek od vhool »

to andy: mam rad exoty tak proto 8x64S a navic je tam potencial obrovskej pro laborace munice. jinak ve standartu to je opravdu zanedbatelnej rozdil ve vykonech :wink:

To Wetdog: 325 wsm je svina kopava a je to zbytecne rychly
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No ja uvazuju spis o 300WSM :-) ale zatim je to jen naaapad... zatim jsem se nerozhodl.
vhool

Příspěvek od vhool »

taky svina kopava ale kdyz mas kratkej zaver tak ti nic jinyho nezbejva.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

když tady tak bastíte a předěláváte.Co by bylo potřeba na obojetnici.Hamrlesky mám 16 pěkný kousky.Hlavně bohužel 2020/9,3.?lo by to předělat.Ta 9 je srdcovka.
vhool

Příspěvek od vhool »

tak s tim ja radit nemohu.kockopsi nejsou moje parketa :oops: zkus na
http://www.rybina.wz.cz/index.php
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Krátký závěr určitě nééé, to bych musel dělat krátký náboje :D a já mám rád střelu v krčku jen tak 6 - 7 mm - kolik je opravdu nejnutnější :)

Ale trochu bych se Možná bál zkušebny - ty WSMka mají povolených 440MPa a to může pak tormentační náboj v max. dávat i víc než 600 :( - to už mosaz teče

Byl jsem u tormentace ještě bílého Mausera98 přestavěného na 300wsm a tam byl výtok mosazi do výřezu na vytahovač takový, že nešel závěr otevřít ani lehkou domluvou dřevěnou paličkou :? (protože to bylo v Mnichovské zkušebně s perfektním werkstätem tak technik po každé ráně vyběhl, upnul pušku - bez pažby - povolil hlaveň !!!!, vyndal nábojnici, nabil měrku závěr vůle, utáhl hlaveň a bě?el dát další ránu - to vše 3x :shock: )
Martin
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

4Zdeněk
Na obojetnice z brokovnic je celkem dobré se podívat k Lepičovi (nenech se zmást jménem, nedělá špatně :D )

http://www.sweb.cz/lepic.jan/

Dělá to ze ZPček - mají hlavně v celku s přídavky na háky a spojené na rybinu - v Demibloku.

Dvojáky vyjdou dost ?iroké - nikdy to není jako originál dvoják, ty obojetnice jsou myslím lepší :?
Martin
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Já jsem zaslechl takovou drobnou chválu od bývalého zaměstnance zkušebny na ?i?kově - že to celkem ve většině případů sedělo (i bez intervencí cestou nadřízených).
Jak jedná se zákazníky fakt nevím :?
Martin
Uživatelský avatar
catpad
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od catpad »

Prosím o radu. Velice mě zaujala možnost přestavby zbraně na jinou ráži.
Mám možnost koupit ZKK v .458 Win.Mag za super cenu. Majitel z ní vystřelil asi 5 ran ( zbytek z krabičky by mi přidal) a na safari nakonec nejel. Zajímá mě možnost přestavby na 9,3x62 nebo 8x64S nebo .300 Rem. Ultra Magnum. Cenu knedlíků moc neřeším - pač si přebíjím. Dík za rady. :lol:
Uživatelský avatar
catpad
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od catpad »

4 Edelwaiss Je pravda že mi to taky napadlo. Ale gdy? už tak raději .416 Rigby... :twisted:
Líbí se mi víc a nemá nákru?ek. A taky to asi nebude taková ?upa do ramene jak .458WinMag. každopádně jsem zvědav na "zbytek krabičky"
Uživatelský avatar
catpad
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od catpad »

To Edelwaiss ještě ji nemám... :roll:
A je skoro zadarmo... :wink:
Potí? je v tom, že to zkouší prodat už dva roky a furt nic. V?íchni se bojí o klíční kost :evil:
ZKK je povedená zbraň a závěr, který unese tuhle ráži unese asi všechno.
Jen nevím ohledně rozměrů.
Cena za novou hlaveň, práci a popřípadě pažbu se tady už ře?ila a myslím, že by to bylo pořád celkem tak o 5k míň jako nová 550-ka.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

TO catpad
když už chceš mermomocí předělat 458, tak nechoď do 416, ale postav 338LM a nebudeš litovat.
Uživatelský avatar
catpad
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od catpad »

To Milan Napsal jsem jen že .416 Rigby se mi líbí víc jako .458 WinMag. :roll:
Předělával bych na 9,3x62 nebo 8x64, ale taky se mi mooc líbí 300 RemUltraMag.
338 LapuaMag je na mě velká...
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Já bych to koupil, když je to za dobrou cenu, na 9,3x62 to nemá cenu předělávat, vždy» tam je dlouhé pouzdro závěru, tak to využij. Jinak já bych tam nechal tu 458 když je to vpodstatě nová zbraň :!: , vlastní laborace s lehčí SP střelou třeba kolem 20g - paráda :P
kolega tak loví černou na újedi?tích i mimo ně, prý by neměnil :!:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Odpovědět