Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Páni kolegové chtěl bych vás požádat o radu......

Můj "ideál" lovecké zbraně je celopažba, bohužel protože mě předělali již jako malého kloučka na leváka tak všechny ty krásné staré Manlichery, Mausery a "Zetky" mi jsou zapovězeny protože v té době se na leváky nemyslelo...... Ale nedávno poté co jsem si pořídil Remingtonku model 700 v komplet levém provedení jsem svou touhu po levé flintě uspokojil, ale stále mi v hlavě vrtá čevíček no spíš čertíček kerý stále spílá cosi o té celopažbě......novou kulovnicí to asi ře?it nechci proro?e potom přichází v úvahu pouze Sauer 202 "stutz" no a na to ještě chvilku nebudu mít a Remington mi vyhovuje a asi nechci měnit.....ALE....
Lze na Remington 700 CDL LH udělat celopažbu? Chtěl bych celopažbu s podobnými parametry jako je tato polopažba ale dotáhnutou až k ústí, popřípadě víte o někom kdo to úmí??
Díky moc.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
milsfreeman
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 29.11.2007, 7:16

úprava flinty

Příspěvek od milsfreeman »

Potřebuji radu od zasvěcených. leží mi doma jedno ZG v ráži 30-06, žel vystřílená hlaveň a to pořádně. Můj záměr - osadit novou hlavní, delší tak 65 cm, těžkou, ( 1 dotaz -českou nebo jinou hlaveň - cena?) , vyladit spouš», a jakou ráži? strašně se mi líbí 8 /57 JS - šel bych cestou přebíjených nábojů - sieera pro hunter, nebo hornady SP, chtěl bych s tím zodpovědně střílet do těch 250 metrů- popřípadě poradtě jakou jinou ráži ( vzhledem k tomu že to byl springfíld ), aby to ale mělo dostatečnou ranivost i na těch 250 metrů, optiku na to buď Burris taktics mil dot, nebo leupold VIII - 4,5 - 14/50 - iluminated fine duplex. co vy na to?
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

To milsfreeman, ber to jako můj názor. Podle toho co píšeš, bych doporučoval, nejprve promyslet na jaký účel tu zbraň potřebuje?, potom si něco přečíst o nábojích a střelách, tu ZG... bych prodal a objednal novou Tikku... CZ 550... atd., pokud by to překračovalo Tvůj rozpočet, tak bych volil jako optiku starší Artemis, na inzerci se určitě najde.
Já doporučuju, pokud plánuje? přebíjet... .308Win., .30-06Spr., .300WM., tyto mají největší nabídku střel a lovit může? v našich podmínkách všechno a zbraň takovou, aby jsi ji také unesl, ne všude se nechá jezdit autem... :lol: :lol: :lol:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

O přestavbě ZG tady bylo už par příspěvků napsaných,tak bych ti doporučil kontaktovat lidi,kteří s tím mají zkušenost...najde? je podle fotek renovovaných zbraní v rubrice :fotky našich loveckých zbraní
Osobně bych ti doporučoval zvážit technický stav té zbraně,tedy kromě hlavně která je v háji a pokut je to zbývající O.K. tak bych vyměnil hlaveň za novou te same ráže,protože vzhledem k tomu,že chceš přebíjet,tak 30-06sprg je celkem vhodná,vzhledem k velkému výběru střel které mu?e? při přebíjení zvolit a Použitím vhodné prachové náplně si mu?e? nalaborovat náboj co do ranivosti i balistiky přesně na míru...
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
vhool

Příspěvek od vhool »

to milsfreeman: podle tveho zameru bych to tipoval ze chces tezkeho varminta....nic proti tomu,jsou to me nejoblibenejsi zbrane,ale neejsem si jist zda je to pro tebe to prave orechove.vim ocem mluvim,dva mam doma,navic si nejsem jist jestli platforma ZG je vhodna na takovyto upgrade.podle mne bych nechal na to vymenit pouze hlaven a k lovu bude slouzit dal a kdyz chces neco stavet tak podle mne je minimum CZ 550.tot muj nazor :wink:
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

No kamarád stál s upravenou ZG 47 s 308W kovanou hlavní ze Zbrojovky Brno (v době působení prvního likvidátora cena hlavně ve stokorunách) "na bedně" na mistrovství světa policejních odstřelovačů. O některých puškách, co nechal za sebou se u nás běžně ani nepíše :lol: :lol: :lol:. pažba byla původní, upravená dolepením na předpažbí i na hlavi?ti, vykytovaná a stříkmutá černou barvou (fotili si to hlavně Američani). :lol:
Já bych ty ZGčka pau?álně nezatracoval, ale s novou puškou je to samozřejmě jednodušší :lol: .
Martin
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Technicky vzato, mezi ZG 47 a cz 550 není systémově žádný rozdíl, jsou to obě opakovací kulovnice s pevně ulo?enou hlavní v pouzdru závěru, ve standardu mají obě zhruba stejně silné hlavně, podepřenou spouš». Nopak CZ 550 se stavěla na platformě CZ537, ta na ZKK a ta vycházela ze ZG, takže i spousta rozměrů sedí (ne všechny).
Je fakt že 550ka je o něco universálnější a uživatelsky komfortnější (je taky modernější ?e?) - napínáček, v některých modelech 3kroková pojistka. V tom má Vhool pravdu, jinak jsou ale obě zbraně co do přesnosti rovnocenné. Naopak u ZG je o poznání hlad?í chod závěru včetně lepšího dílenského zpracování dílů (alespoň ty kusy co jsem měl v ruce). Je také o dost jednodušší, v 550ce je plno kuliček, pru?inek a pojistných silonových vlo?ek :wink: hold něco za něco.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
vhool

Příspěvek od vhool »

to nimrod: v tom jsme za jedno,ja jsem uvedl prave CZ 550 z duvodu jednodussiho pripadneho dalsiho upgrade.mnoho velmi kvalitnich dilu pro zpresneni nebo doladeni zbrane se da prave na 550ku sehnat ve statech a vsechny lepsi firmy zaobirajici se prestavbou nebo vylepsenim zbrani jiz na 550ku vyrabi primo dily ( např.pazby MCMILAN atd....).proto preferuju tuto platformu pred ZG :wink:
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Hm, no na ZG ti - pokud chceš ladit - pasuje naprostá většina věcí z M98 (pažby, závěrová matice, pojistky, úderníky, spouš» - s malou úpravou, závit hlavně je od Lothar Walther u standardních tvarů v ceně). Ale osobně se mi dost líbí i ta origo sestava ZG, pokud není nic opotřebené nebo orezlé, tak při výměně hlavně rozebrat, vyčistit, přeměřit (závěr), vyle?tit, načernit, asi nepatrně ubrat na spouš»ové pru?ině, zádlab hlavně, epoxid pod závěr, povrch na dřevě + rybiny, botka ... drobnosti a je z toho klasika celkem na úrovni.

Celkem se mi líbí i ta původní perlička + hledíčko - to už Záleží na tom, co z toho má vylézt za pušku. Co se ale těžko srovnává s dne?ní úrovní je antikorozní ochrana - to by asi chtělo zvládnout ty vypalované teflonové povrchy - třeba tmavě hnědá by se mi líbila :lol: :lol:
Martin
vhool

Příspěvek od vhool »

:wink: ....aaaaa pan je fajnsmekr :wink: :wink: :wink: no u me je to i o tom ze proste zg mi k srdci neprirostla .... :wink:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Já znám pár lidí,ktří ZG mají a povětšinou v tom stavu,jak to před čtyřiceti lety někdo koupil a "plácl " na to čtyřku zeissku a pak jen ty stovky vycházek v de?ti nebo chumelenici a tak ty jejich zbraně mají takovu tu nezaměnitelnou patinu...Až tady jsem si v?iml,že se lidé zabývají jejich upgradem a musím říct,že jsem tu viděl vyfocených pár lahůdek,za které bych svou flintu směle vyměnil.... :P
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

upgrade ZG

Příspěvek od TT33 »

Na svoji dobu to byla asi naše nejlepší kulovnice od Ot.Gala?e, ale ne?ijeme v reálném komunismu, abychom museli stavět Varmint doma v garáži na základech zbraně, která je víc jak půl století stará... a stará zůstane. Myslím, že je lepší, když se s tou zbraní už nemohu rozloučit, vyměnit hlaveň a vše uvést opět do původního stavu. Rozhodně je lepší stavět na základech CZ 550, nebo si zbraň pořídit novou a doladit...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Tak udělat z Remingtona700 stutz mě už pře?lo,bylo mi hezky vysvětleno že to lze ale spíš mohu ztratit než získat.....


Ale....

Mám tady jiný dotaz, kamarád by si chtěl nechat vyměnit lauf u svého ZKK 600 nyní v ráži 7x57 za lauf 8x57JS a já bych se chtěl za něj zeptat:

1) Lze tuto výměnu provést u tohoto typu zbraně?

2) Máte refernce na nějakého puškaře který tyto přestavby dělá?

3) Hlaveň jsem mu poradil aby si nechal udělat u Lothar Walther ale můžete mi někdo poradit jak se taková hlaveň objednává a dováží?

4) Je nějaký cenový rámec takové přestavby který by jste si troufly odhadnou?

Děkuji mnohokrát!
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

ZKK 600

Příspěvek od TT33 »

... vyměnit se to dá. Je zapotřebí nejdříve zajít na PČR 0Ř..., kde je registrovaná, vyplnit žádost a oni provedou ball. zkoušku, poté se můžete domluvit s puškařem. Podle mého názoru se nejedná o žádnou závodní zbraň, ale o loveckou... takže bych zvážil nákup hlavně Lothar Walther... Kvalitní hlavně i závodní polotovary hlavní vyrábí - puškařství KUNA v Hradec Králové, Leti?tě, budova 110, 503 41., tel.:608869515, e-mail: zbrane-kuna@volny.cz, nebo Brno, tam vyrábí kované, ale nevím jak po likvidaci zbrojovny fungují.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Přestavba

Příspěvek od Herkul »

Hezký den přeji,
pánové mám doma starší kulovničku celopažb 1945-47. už u? je skoro odvezená k puškaři, který má (asi) hlavňovinu od zbrojovky. Zajímá mě jestli pan Kuna má hlavn. od jinud, či stejnou. Jde mi o to, že do hlavně chci nechat udělat 6 drážek. puškař 4.....!?Jde mi hlavně o přesnost zbraně i když je zbraň v krat?ím provedení (colopažb). Tudí? hlavně hledám kvalitní hlavňovinu....Poraďte?!?

http://zbrane.webz.cz/nabidkaseznam.html
To je adresa na puškaře.
Odpovědět