hlaseni cekane

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

hlaseni cekane

Příspěvek od curil »

zdravim,clenska schuze odhlasovala ze kazdy clen co pujde s kulovou zbrani na cekanou,musi to nahlasit hospodari.jeden se haji ze je myslivecka straz a nebude hlasit kdyz jde do reviru kvuli pripadne kontrole.musi nebo nemusi se hlasit myslivecka straz?dik
vhool

Příspěvek od vhool »

...nebo pytlaci hospodar a jeho patolizalove a on chce mit prehled o pohybu "nepohodlnych " clenu ......
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

T nemuzes preci v necem videt to nejhorsi :lol:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Tak tady mám nějaké ty zkušenosti.
Dokud můj velký kamarád dělal hospodáře v soukromé honitbě, bylo domluveno, že tam můžu chodit. Dostal jsem i povolenku zadarmíko, což jsme měli čtyři, ostatní byli lidé co si nakoupili povolenky.
Hospodář už do lesa moc nechodil, kvůli zdravotním problémům, které měl. vše se mu hlásilo nebyl problém. Zde byla hlavní výhoda, měl přehled o hostech, kdo kde je. Zahraniční hosté nebyli výjimkou.
Člověk napsal smsku. můžu jít tam a tam, všichni věděli kdo kde je. Nebo kdo se kam chystá, bylo to hlavně z důvodů, abychom zvěř neru?ili a hostům nechodili pod posedy atd.Jinak žádný problém a fungovalo to výborně. Musím říct, že to bylo fajné.
Moc jsem si ty dva roky u?il, viděl jsem dost zvěře i si dva kusy černé střelil. Zvlá?tě prázdniny po střední ?kole, před výškou. bohužel ta doba už skončila, kamarád skončil.
------
Pak máme sdružení, tam samozřejmě nic nehlásí, kdo dřív přijde sedí! Výjimka lov černé období listopad-únor, tam kde si někdo krmí svými silami. Je věc slušnosti a odhlasování, že když tam chci jít si sednout tak volám tomu, kdo tam krmí. Zda si jde sednout a pokud ne, zda si tam můžu sednout já.
Rozumné není problém.
žádné úseky nepraktikujeme, je nás 12 na 1600ha, do lesa chodí 7lidí
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Tak u nás je stejný systém jak píše Tomfi. Jistá omezení dělám jen když mají přijet zahraniční lovci. Vím koho kde mám a protože jsme příměstká honitba, tak máme tochu problém s pytlačením. Tento systém výborně napomáhá přehledu o vystřelených ranách. Samozřejmě je zalo?en nannaprosté důvěře, protože do lesa nás stejně chodí 5 z 24. Jinak myslivecká stráž se nehlásí a dělá svoji práci tak jak má, sice se to chlapům moc nelíbilo, ale prosadil jsem si svoji :twisted: a je to na revíru znát. Děláme to takto už 3 roky.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

U nás se hlásí hospodáři všechny kulové rány. (nebo by se to mělo hlásit). Princip čekaných je asi taky, kdo dřív příjde ten sedí, pokud se krmí je to otázka slušnosti (nebo by měla být).
Z nynějších 23 členů na cca 1650ha jich do revíru chodí zhruba tři čtvrtiny.
takže v podstatě nikdo pořádně nic nehlásí a pak se to hádá. :(

Máme ale i jiný problém. Nedaří se nám umravnit jednoho člena myslivecké stráže aby každý den v roce, několikrát denně neprojí?děl autem po revíru. Hájí se tím, že jako stráž provádí kontrolu a poukazuje na to že i jiní jezdí. Neustálé řešení na schůzích postrádá jakýkoliv efekt a k razantním krokům se zatím nikdo nerozhoupal. vždy se to zahraje nějak do autu s výtkou, aby se zbytečně nejezdilo a v revíru byl klid. Po pár dnech se doslova "jezdí ve stejných kolejích"
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

No je otázlou slušnosti hlásit pohyb v revíru, nebo alespoň kulové rány. Dá se tak předejít problémům a dohadům, kdo, kdy, kde co střelil nebo nestřelil, ale že by se to nějak extrémně u nás dodržovalo ... každopádně já hlásím, jsem, toho názoru, že tím kryju sám sebe při případných problémech.
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

ano rany by se meli hlasit,ja je hlasim.myslim ze straz by nemela rikat kdy jde do reviru.kazdy by mel byt rad ze hlida poradek.
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

U nas hlasime kazdou ranu i brokovou hospodari, staci SMS a funguje to docela dobre. Jinak si muze jit kazdy kam chce. Jinak ale docela ctime to, ze kdyz nekdo nekde krmi na vnadisti tak mu tam druzi nechodi.
Je nas 8 na nejakych 1300 ha.
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

rány

Příspěvek od roedear »

U nás se hlá?ení ran zavedlo před pár lety, ale žádný zvláštní přínos to nemá - když padne rána, tak se člověk může jen a jen dohadovat odkud, jestli od sousedů nebo u nás. Výsledkem je pouze větší nevra?ivost a nedůvěra.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

U nás se kulové ani brokové rány hospodáři nehlásí, zatím to funguje bez problémů. předložit zvěř hospodáři (nebo v jeho nepřítomnosti jinému členu výboru) je samozřejmou povinností. Pokud je to dáno povinností, lze to považovat za akt vzájemné nedůvěry, což je mě líto.

4 Perník: Ošetřete si to ve stanovách jako my. Máme přísně zakázáno s vyjímkou rozvozu krmení a oprav zařízení pohyb mot. vozidly v revíru. O rozvozu krmení ví všichni a jízda za účelem opravy se docela obyčejně nahlásí telefonem hospodáři. Takovou jízdu potom lze považovat za porušení stanov se všemi následky.............. Odůvodňovat jízdu autem po revíru kontrolou ze strany mysl. stráže je do nebe volající nesmysl.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

U nás se kulové rány také hlásí a myslím, že je to dobrá věc, kdo, kdy a kde. :D Alespoň má hospodář přehled co se v honitbě děje a hlavně jestli to bylo z řad našich členů, nebo nějaký pytlák což se u nás bohužel také stává. Jinak má u nás každý člen MS, povolení k vjezdu do lesa od HS, které se potvrzuje na každý rok. Je to kartička, kterou nechám v autě za oknem když jdu na čekanou. :wink:
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

:?:
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

defuch píše:.........
Je nas 8 na nejakych 1300 ha.
Nás je nějakých 65 členů na cca 2000 ha a uhlídat takovou bandu je fakt kum?t a zakázat vjez do honitby je celkem neproveditelne protože každý vlastník 3 arů lesa má právo se na něj jet podivat, stejně tak ka?ký zemědělec a dost těžko někoho honit a haltovat každé auto, traktor či frézu v dohledu
Nemluvě o motorkářích, kteří na nějaké zákony kašlou tak jako tak
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Odpovědět