Přijetí do mysliveckého sdružení

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Zdravím všechny, mám problém - hlásím se do mysliveckého sdružení jeho? dlouholetým členem byl můj otec, který již zemřel i moje matka byla dlouholetým členem daného mysliveckého sdružení,ale z členství vystoupila. Já jsem absolvoval zkoušky, mám zbrojní průkaz a povinné pojištění. zažádal jsem si o členství a MS mě za člena nepřijímá s důvodem, že za nějaké tři roky budou nové nájemní smlouvy a nikdo neví co bude atd... Mimo jiné jsem vlastník cca 15ha honebních pozemků. Co se dá dělat??? S pozdravem Milan
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

tak to budeš mít hodně těžké,protože si myslím,že s tím neuděláš asi nic.Kdyby si měl 150 ha,tak by se s tebou bavili asi jinak.Myslím,že se to tady někde už probíralo.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Příspěvek od kikin »

Milane-to jsou kecy.Kdyby za 3 roky nedostali smlouvu,tak končej všichni.Zákon je zmetek a oni to zneužívají.Mam stejný problém.
Jestli chceš vážně dělat myslivost,máš 2 možnosti.
1).jdi jinam-je to škoda,když máš pozemky.
2).pokud tam je dobý stav černé,zasej kuku a nech jim to zažít.
Já tvou situaci pro?ívám 5 let a již jsem se zradikalizoval.Nestácej čas a ušetří? roky keců.
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Dekuji za rady, takze je to vlastne takovea neresitelna situace. Maji to vlastne skoro zadarmo, az tam bude najem tak konecne Ti stari odejdou a odejdou drivnez je vezme zubata, jak byva dobrym zvykem. Milan
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

přijetí

Příspěvek od roedear »

..jojo, když nechtějí, tak nevezmou, ale pokud jsi členem honebního společenstva a oni budou chtít protlačit do spolku někoho svého, kdo není, pak určitou šanci máš.... ale tohle je třeba se dozvědět včas a případně se proti nepřijetí taky včas ohradit (i soudně)...
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od Petr 3 »

Milane jsou to parchanti,bež do nich,určitě tam jsou členi,kteří nemají žádný pozemek
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od kikin »

Milane věř mi,když jsou hloupý a neberou majitele pozemků,zlomíš je jen ekonomicky.To bolí a na to slyší.Všechny ostatní postupy jsou zdlouhavé a neefiktivní.
Já už vyhrál.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od Toma »

Zkusit to může,jen jestli se pak mezi něma bude dát žít.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od Jirka C. »

kikin píše:Milane věř mi,když jsou hloupý a neberou majitele pozemků,zlomíš je jen ekonomicky.To bolí a na to slyší.Všechny ostatní postupy jsou zdlouhavé a neefiktivní.
Já už vyhrál.
A jak vlastně ta tvoje kauza dopadla? Docela jsem ten tvůj problém tady dlouhodobě sledoval.
vhool

Re: Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od vhool »

panove nic ve zlem ale toto tema je venovano reseni pravnich otazek ve sdruzeni ci jinde a ne tipum a napadum na zlepseni fora.vlakno presunuto do rubriky v CR a zde si pokracujte ....
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od kikin »

Vhool-nerozumim.
Jirka C-jo,přijali mě.Nejprve jsem zažádal v nedalekém,jiném MS,kde mě vzali za čekatele i bez pozemků..Tím jsem získal jistotu výkonu myslivosti.To se samozřejmě doneslo vedení místního MS a došlo jim,že již nejsou hájeni.

Částečně pomohlo biologické řešení(jednoho ze škůdců si vzal čert).Pak se jim doneslo od zemědělců,že mám objednaný služby-postřik,orání a setí kukuřičky.Tak to vzalo kalup.Rychle svolaná schůze,písemná pozvánka podpořená telefonem od vedení a ujišťování zda příjdu.Na schůzi navrhli hlasování,všichni pro přijetí,jen zbylý škůdce se zdržel.
Teť zase některé mrzí,že moc lovim černou,tak prožívám drobné obstrukce,to pořešim na schůzi.
Zbývá ještě pořešit Honební společenstvo.Žádost mam od 04,08 mi napsal HS že jsem člen a teť v léťe mi zase napsal,že nejsem.HS má asi pěknej bordel v papírech,nebo úřaduje pod ,,vlivem"
vhool

Re: Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od vhool »

to kikin: puvodni rubrika je venovana pouze pripominkam a tipum k fungovani fora a ne k reseni ci diskuzi o problemu nekoho ci o necem co nesouvisi z fungovanim fora
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od kikin »

Vhool-no právě.Teť jsme ,,v ČR-přijetí do MS".
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přijetí do mysliveckého sdružení

Příspěvek od Perník »

to kikin: Popravdě musím říct, že myslivost je pro mě i spolková činnost, tedy činnost kde je nutné se s ostatními vidět a být v kontaktu. Za takovéto situace, kdy bych byl více méně trpěným členem, bych jím raději nebyl. Je mi ale jasné, že to má i spoustu dalších aspektů a takto od stolu se o tom dobře píše..... skutečnost je ale složitější. Pokud prostě myslivost někde dělat chci, musím mnohé překousnout, že? :?
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět