Brokovnice LeFosche

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Brokovnice LeFosche

Příspěvek od Geronimo »

Prosim Vas ,mohl by mi nekdo neco napsat k teto brokovnici ? Nevim jestli jsem ten nazev napsal spravne,ale snad jo. Diky. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Nikdo nevíš Ani svazáci?Doufám že už někdo poslal SZ,máš asi na mysli Lefaucheux(lefo?),zbraň pro náboj s kolíčkovou zápalkou.Kolíček byl kolmý k ose náboje a po vložení do hlavně vyčníval nad hlaveň.Zbraň měla kohouty podobné lankasterce,které bily na kolíček sezhora.To? moje obecné znalosti z knih.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od Geronimo »

Toma píše:Nikdo nevíš Ani svazáci?Doufám že už někdo poslal SZ,máš asi na mysli Lefaucheux(lefo?),zbraň pro náboj s kolíčkovou zápalkou.Kolíček byl kolmý k ose náboje a po vložení do hlavně vyčníval nad hlaveň.Zbraň měla kohouty podobné lankasterce,které bily na kolíček sezhora.To? moje obecné znalosti z knih.

Ne, zatim se nikdo neozval, ani pres SZ. Jak ta zbran vypada vim ,protoze ji mam doma a jake patrony do ni patrily, take vim.Jenom mne vice zajima,kdy se tato zbran vyrabela,snad i dnesni sberatelska hodnota. Jinak diky za uvedeni presneho nazvu. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: ...

Příspěvek od psdk »

No ví? ono je to těžko něco blí? ti říct. Je to všeobecné označení brokovnic používajících náboje s kolíčkovým zápalem, které se používaly v 19 a počátkem 20 stol.
Hodnotu zbraně podle toho opravdu určit nejde, protože Záleží na technickém provedení závěru a zámků, materiálech(dama?ek?), stavu zbraně, signování atd atd a cena může být podle toho od 2000 až třeba do 100 000 kč bez fotek a osobní prohlídky ti k tomu asi nikdo nic víc neřekne tak se nemůže? moc divit
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Brokovnice

Příspěvek od Lotr »

Především nutno uvést, že nemáš brokovnici "LeFosche", ale brokovnici se systém "Lefaucheux ", kdy Casimir Lefaucheux je známý francouzský puškař, který tento systém vynalezl. Pokud vím, lovecké brokovnice tohoto systému se přestaly vyrábět až někdy kolem 2. sv. války. Psát tady předná?ky o systému p. Casimira Lefaucheuxe nemá smysl, to si najde? na netu, pokud se chceš něco dozvědět, tak se mrkni na Aukro nebo na web sběratelů zbraní, aby sis udělal obrázek o cenách apod. Pro naši zajímavost bys mohl flintu vyfotit a dát sem pár obrázků, podle identifikačních značek bychom Ti mohli o flintě něco říct. Bez základních údajů těžko něco říct
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Jiří Kovrzek
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22.9.2008, 13:10
Bydliště: Plzeň

Re: Brokovnice LeFosche

Příspěvek od Jiří Kovrzek »

Zbraně nazývané podle francouzkého puškaře Lefauche,dále jen Lefoš jsou jakousi první verzí zadovek.Jak zde bylo uvedeno,je to zadovka s vnějšími bicími kohouty s výřezem v nábojové komoře pro jehlu která je součástí náboje.Traduje se
že právě náboje pro Lefošky, přinutili střelce ukládat náboje do kožených nábojových pásů,tak aby během lovu nebo jiné podobné činnosti nedošlo k deformaci jehly a odpálení náboje ať již v brašně a nebo kapse.Tyto nábojové pásy se používají pro náboje (hlavně brokové )dodnes.Zbraně Lefoš nebyli pouze brokové,měl jsem v ruce několik již přestavěných revorverů, viděl jsem i jednoranovou vojenskou pušku na tento druh náboje.Je pravda že se zachovalo asi nejvíc brokovnic,které jsou opravdu různé kvality a zpracování,takže i ta cena asi bude různá.Každopádně si myslím že při prodeji takové i cenné zbraně záleží především na tom,jestli se povede narazyt na solidního solventního kupce a nebo vykuka.Lovu zdar.JK
Jiří Kovrzek ZKK 601/308W+kolimátor,IŽ 27-12/12, ČZ 70,Německý křepelák-Hena
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice LeFosche

Příspěvek od Geronimo »

Diky za radu. O jakou zbran se jedna, asi priblizne vim ,protoze ji mam doma,vice mne zajimala cena. Zbran chci v kazdem pripade prodat,protoze u mne nema zadne uplatneni,ani to nejmensi ,tedy sberatelske. Nechal jsem na ni udelat novou pazbu,stara byla zlomena a nedala se opravit. Jen ta pazba mne stala 10 000 Kc. Jinak zelezne casti nejsou v nejak extra dobrem stavu. No uvidime,nejdrive ji nafotim a pak sup do inzerce. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Odpovědět