Remington 700 CDL LH

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Na stoupání drážek mě už upozorňoval Tibi...kde to zjistím? Evo by mě taky lákalo....rozhodně nebudu šetřit na patronách..
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

To jakub: :lol: mas zdravej pristup.uz jsem to tu nekde popisoval jak to zmerit a tusim,ze shiva to tu popisoval dost polopate takze kdo hleda ten najde :lol: (mel bys to pak moc jednoduchy)
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

4 Jakub
Na divočáky v noci mám rád průstřely, takže bych u 308 pod 180 gr nešel - a zase tě??í střely jí už skutečně nemusí "sedět". Celkem se mi kdysi osvědčily ty 185 gr Megy od Lapua. Při střelbě na osamělém lovu za světla bych respektoval předřečníky a zvolil něco lehčího :D . Osobně začínám celkem přicházet postupně na chu? Hornadyovkám s kulatou ?pičkou - RN - bal. koeficient je slabší ale do cca 300 m jsou rozdíly nevýrazné a ty střely mají fantastický "potenciál přesnosti" a ještě lepší účinek v cíli. Navíc ty RN jsou krat?í, takže u nich zpravidla nejsou problémy se stabilitou - dlouhým stoupáním - jak je zmíněno výše.

S tím Leupoldem si myslím neudělal chybu, já jsem ještě stihl od italů ze www.smartreloader.com ten XIII 4,5-14x50 s Illum. Reticle za 620 Eur, což je myslím levnější než Meostar (teď už tam u něj visí cedulka "sold out"). Je to už třetí Leupold v mojí skříni a pochvaluju si myslím hlavně kontrast - tmavo?edý obláček prasete na tmavo?edém nočním pozadí je i v protisvětle dobře ohraničený a dá se zamířit - a to je situace, kdy mě Meopta zlobí.

QRW montáž mám na Win. 70 ve 458WM a dělá dobrotu, ale moc s ní nestřílím a "plnovýkonem" už skoro vůbec.

takže lovu zdar
Martin
Odpovědět