Bresser Condor WP 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Leon »

narazil jsem v krámě na dalekohled Bresser Condor WP 8x56 máte sním někdo nějakou zkušenost?
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Lotr »

S Kondorem přímo ne, ale mám už 6-tým rokem Jaguar 10x50 a zatím spokojenost. Pogumovaný, odolný, nerosí se, dobrá viditelnost i za zhoršených podmínek. Optika není můj obor, považuji se za spokojeného uživatele.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od argonaut2006 »

Taky se mi líbí i cena se zdá celkem zajímavá škoda že ho nedělají se zvetšením 10x potřebuji nějaký dalekohled pro otce k nerozeninam
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Leon »

Tak jsem byl cacnej a už ho mám doma :D obraz ostrý ovladatelnost super tak uvidíme jak bude makat a jak sním bude vidět večer
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Lotr »

4 argonaut2006: přesně tímhle způsobem jsem přišel ke svému Bresseru - dostal jsem ho k narozeninám :D
4 Leon: tak dej vědět, jak jsi spokojen, jestli Ti na něm něco vadí. Mě se na dalekohledu líbí přístup výrobce k uživatelově pohodlí - tj. praktické pouzdro, plastový kryt čoček objektivu je uchycen k nosnému řemenu, takže si je můžeš kdykoliv zakrýt, aby se v létě nezaprášil, nosný řemen je široký, takže si neodřeš krk, Jaguar je celý pogumovaný, takže přežije občasný náraz, když lezu na posed, atd atd atd. Jak jsem psal viz výše, spokojený uživatel :)
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Davidocko
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 25.10.2009, 10:57
Bydliště: Brno

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Davidocko »

Leon píše:Tak jsem byl cacnej a už ho mám doma :D obraz ostrý ovladatelnost super tak uvidíme jak bude makat a jak sním bude vidět večer
zdravím, můžeš prosimtě napsat pár poznatků o tomhle dalekohledu za dobu co ho používáš? Díky
ČZ Redhead Deluxe 12/76
Rössler Titan LUX 8x57IS (Norma Vulkan) + Meopta ZD 3-12x56 Mil-dot
Nikon Monarch 8.5x56 DCF
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Leon »

už to má za sebou stačilo aby spadnul ze sedačky na koberec a byl na dva kusy :? jinak světelnost dobrá ale ostrost žádný zázrak starej rusák na tom byl líp
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od sw_fox »

Otec mi meho Bressera srovnaval na vecerni cekane se svym uz letitym fomeiem a dle jeho nazoru, kteremu verim, asi kvalita bressera nebude buhvico....:-( az bude prilezitost tak koupim neco poradneho. Pro pritelkyni na koukani na veverku ci kosa dobry...:-)
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Radek Gahura

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Radek Gahura »

Zdravím. Dalekohled Bresser Condor 8x56 už jsem měl možnost otestovat. Opticky je to ve své kategorii slabší průměr, obraz měl v zorném poli výrazně neostré okraje, a taky menší hloubku ostrosti obrazu. Světelnost za šera a v noci solidní, ale kresba a ostrost obrazu za špatných světelných podmínek velmi malá. Co se týče mechanických vlastností, tak je dalekohled o něco těžší než přímá konkurence, a hlavně má jednu pro mě podstatnou vadu - je špatně vyvážený, těžiště dalekohledu je úplně vpředu u objektivů. Tím pádem se dost špatně drží a vůbec nesedí v rukou, protože pořád přepadává na objektivy. S takhle nevyváženým a v rukou nepohodlným dalekohledem jsem se ještě nesetkal. Za cenu, za kterou se prodává (kolem 5000 kč), bych o koupi na základě vlastních zkušeností vůbec neuvažoval. Radek Gahura
Milos M
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 27.4.2011, 15:23

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Milos M »

Přeji pěkný den na tomto foru. Přečetl jsem si příspěvěk pana Gahury a rád bych se jej dotázal s jakým přímým konkurentem (jak píše) dalekohled Bresser Condor 8x56 srovnával? Pokud srovnává a neuvede u svého hodnocení s čím dalekohled srovnává, pak tato informace nemá žádnou hodnotu. Není možné ji ověřit. Mám před sebou dalekohled Bresser Condor 8x56 cena cca 5000,- a Hawke Pro Stalk 8x56 ED cena cca 10000,- a oba dalekohledy vypadají na první pohled téměř k nerozeznání. Mechanické provedení, rozměry i hmotnost a i to zmiňované těžiště. Byť je to zcela subjektivní, ale hodnotit kvalitu dalekohledu podle těžiště je zvláštní, jelikož záleží na sestavení vnitřních částí, designu a na tom, kde se dalekohled uchopí. Osobně mi nepřipadá ani u jednoho ze zmiňovaných dalekohledů, že by se špatně držel nebo přepadával na objektivovou část. Vyzkoušel jsem oba dalekohledy a oba mají těžiště stejně uprostřed těla dalekohledu. Co se týká srovnání optických vlasností jelikož Hawke používá ED skla má ostřejší obraz i v šeru nebo v noci a lze jím rozlišit menší detaily. Pokud srovnávám světelnost obrazu, pak také Hawke má světelnější obraz, ale rozdíl není tak markantní jako je rozlišení, což odpovídá použitému ED sklu u Hawke. Rozdíly v optice odpovídají rozdílům v ceně. Sweet point (neboli část zorného pole, kde je ostrý obraz) mají oba dalekohledy stejný a není ani viditelný rozdíl v okrajích zorného pole. Výběr a hodnocení jakéhokoli dalekohledu je velmi subjektivní a doporučuji si spíš dalekohled opravdu osobně vyzkoušet na vlastní oči. Co sedne jednomu nemusí vyhovovat druhému... Jinak všem přeji pěkný den. Miloš M.
Radek Gahura

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Radek Gahura »

Milos M píše:Přeji pěkný den na tomto foru. Přečetl jsem si příspěvěk pana Gahury a rád bych se jej dotázal s jakým přímým konkurentem (jak píše) dalekohled Bresser Condor 8x56 srovnával? Pokud srovnává a neuvede u svého hodnocení s čím dalekohled srovnává, pak tato informace nemá žádnou hodnotu. Není možné ji ověřit. Mám před sebou dalekohled Bresser Condor 8x56 cena cca 5000,- a cena cca 10000,- a oba dalekohledy vypadají na první pohled téměř k nerozeznání. Mechanické provedení, rozměry i hmotnost a i to zmiňované těžiště. Byť je to zcela subjektivní, ale hodnotit kvalitu dalekohledu podle těžiště je zvláštní, jelikož záleží na sestavení vnitřních částí, designu a na tom, kde se dalekohled uchopí. Osobně mi nepřipadá ani u jednoho ze zmiňovaných dalekohledů, že by se špatně držel nebo přepadával na objektivovou část. Vyzkoušel jsem oba dalekohledy a oba mají těžiště stejně uprostřed těla dalekohledu. Co se týká srovnání optických vlasností jelikož Hawke používá ED skla má ostřejší obraz i v šeru nebo v noci a lze jím rozlišit menší detaily. Pokud srovnávám světelnost obrazu, pak také Hawke má světelnější obraz, ale rozdíl není tak markantní jako je rozlišení, což odpovídá použitému ED sklu u Hawke. Rozdíly v optice odpovídají rozdílům v ceně. Sweet point (neboli část zorného pole, kde je ostrý obraz) mají oba dalekohledy stejný a není ani viditelný rozdíl v okrajích zorného pole. Výběr a hodnocení jakéhokoli dalekohledu je velmi subjektivní a doporučuji si spíš dalekohled opravdu osobně vyzkoušet na vlastní oči. Co sedne jednomu nemusí vyhovovat druhému... Jinak všem přeji pěkný den. Miloš M.
Dobrý den.
Přímý konkurent Bresseru Condor 8x56 je podle ceny např Fomei Leader 8x56. Fomei je o 160 g lehčí, což už v rukou poznat jde. Za další - Fomei měl jednoznačně lepší hloubku ostrosti obrazu, což je pro mě u loveckého dalekohledu jedna z velmi podstatných věcí. Nehodnotím dalekohled podle těžiště, v žádném případě, ale pokud mám v rukou model který pořád přepadává na přední část těla, tak je to pro mě docela podstatná vada. Když jsem na kazatelně, mám ruce opřený o okno, nemůžu mít dalekohled v rukou volně položený, musím ho neustále pevně držet. Bresser Condor je první dalekohled, u kterýho jsem se s něčím podobným setkal, ten dalekohled vůbec v ruce nesedí.
Vy srovnáváte Bresser Condor 8x56 s Hawke Pro Stalk 8x56 ED. To srovnáváte nesrovnatelné, Hawke stojí jednou tolik peněz než Condor, navíc má Hawke ED skla... To je jako kdybych měl srovnávat Nikon Monarch 8.5x56 s Docterem Nobilem 8x56, který je skoro jednou tak drahý jako Monarch... Já když jsem vypracovával testy dalekohledů tak vždycky ve stejné cenové kategorii, plus mínus 2000 kč na obě strany. Za tu dobu co se lovecké optice věnuji, jsem si vypracoval tyhle kritéria, podle kterých dalekohledy hodnotím - ostrost obrazu, způsob podání barev obrazu, šířka zorného pole, ostrost obrazu v okrajích zorného pole, hloubka ostrosti obrazu, světelnost. A taky samozřejmě váha dalekohledu, a v neposlední řadě to, čemu říkám uživatelský komfort, to zkrátka znamená jak dalekohled sedí v rukou, jakou má ergonomii. Což je právě u již zmiňovanýho Bresseru Condor z mého pohledu katastrofa...
S pozdravem Radek Gahura
Milos M
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 27.4.2011, 15:23

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Milos M »

Vážený pane Gahuro, děkuji za uvedení konkrétního dalekohledu, za jeho srovnání a za vyjasnění proč je pro Vás důležité těžiště u dalekohledu. Přeji Vám i všem ostatním pěkný den Miloš M.
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Pavka »

Vážený pane Gahuro,Koukal jsem samozřejmě na Váší tabulku hodnocení dalekohledů 8x56.I když nejsem určitě takový znalec jako Vy,naprosto s Vámi souhlasím.Zajímalo by mě,jak by jste hodnotil dalekohledy nyní,přeci už je to nějaký ten pátek,co jste vypracoval tabulku hodnocení dalekohledu 8x56 a na trhu přibyla řada nových dalekohledů.Co by mě hodně zajímalo,jak by jste hodnotil dalokohledy 8x56 s ED skly.Přeji hezký den s pozdravem Hrubý Pavel
Radek Gahura

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Radek Gahura »

Pavka píše:Vážený pane Gahuro,Koukal jsem samozřejmě na Váší tabulku hodnocení dalekohledů 8x56.I když nejsem určitě takový znalec jako Vy,naprosto s Vámi souhlasím.Zajímalo by mě,jak by jste hodnotil dalekohledy nyní,přeci už je to nějaký ten pátek,co jste vypracoval tabulku hodnocení dalekohledu 8x56 a na trhu přibyla řada nových dalekohledů.Co by mě hodně zajímalo,jak by jste hodnotil dalokohledy 8x56 s ED skly.Přeji hezký den s pozdravem Hrubý Pavel
Zdravím. ED skla jsou rozhodně krok dopředu, o tom není třeba vůbec diskutovat... Mají minimální rozptyl, což má vliv na ostrost obrazu a minimalizaci aberace. Co se týče té tabulky, určitě by v ní změny byly, tabulku jsem vypracovával před třemi lety, a bylo to takové "zmapování toho", co bylo v roce 2008 na trhu. Spíše by ale byly změny v dolních patrech... Byť se to možná nezdá, tak mě vypracování tabulky trvalo půl roku. Tu tabulku jsem zpracovával původně na objednávku, kde byl požadavek u každého dalekohledu uvést jen krátkou stručnou charakteristiku, což je z dnešního pohledu podle mě možná trochu chyba, protože mám k uvedeným dalekohledům o dost více poznatků než je uvedeno v tabulce. S pozdravem Radek Gahura
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Bresser Condor WP 8x56

Příspěvek od Pavka »

Dobrý den,moc děkuji za odpověď.Koupil jsem si nový dalekohled právě s ED sklama a jsem moc spokojen.To že jste tu tabulku dělal půl roku,to je tedy opravdu mazec,to by mně ani ve snu nenapadlo,že to může být tak náročné.Přeji mnoho úspěchů a ještě jednou moc děkuji za odpověď pane Gahuro
Odpovědět