Gordon seter

Pejskové a jejich výcvik
Borio
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31.10.2009, 14:42

Gordon seter

Příspěvek od Borio »

Chcel by som poprosit o radu. Rozmyslam (velmi intenzine) nad gordon setrom, no na webe varuju pred jeho povahou. Bol by to moj prvy pes. Otec mal asi pred 7 rokmi pointra a myslim, ze jeho vycvik sme celkom nezvladli. Mal vynikajuci nos, vystavovanie aport v pohode, ale casto vybiehal na daleko. Myslim ze ti anglani su povahovo dost podobny, aj ked neako generalizovat sa asi neda ani v ramci jedneho druhu. Chcel som sa popytat, ci tu niekto nevyuziva gordony na polovne ucely a ci by mi nebol ochotny dat rady na vycvik, alebo mi aspon vyhovorit toto plemeno :lol:

Vdaka
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Gordon seter

Příspěvek od curil »

já ti odpovím NE.sám mám irského setra a už nikdy více.je dobrý na vodu a to je všechno.hledání na daleko tak třeba na honě všechno zvedne daleko před tebou,pro naše podmínky jsou vhodnější kontinentální ohaři např. dráťák,kraťas,fousek.jsou nenároční na údržbu,ostřejší.setr je krasavec ale pokud ho chceš mít na práci tak si představ jak bude vypadat když proběhne bodlákama! po setrovi mám dráťáka a max spokojenost.myslím že jako začátečník setra nezvládneš.pes se ti ale hlavně musí líbit takže těžko radit :) .
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Gordon seter

Příspěvek od Leon »

Nejdřív jsem nechtěl ani reagovat ale po tom co napsal curil mi to nedalo.Nebudu ti psát takový pohádky :wink: protože to je pomalu vždy jenom o tom co je na druhým konci vodítka včera jsme měly hon a měl jsem pomalu pořád před sebou fousky o kolegu tak že to co moje pointra vystavila tak to fousek vyrazil než jsem tam došel aby mi to v klidu přede mnou vypíchla a nedovolím si tvrdít že jsou všichni na kulový i když to není moje krevní skupina protože to není o tom jestli to je fousek AS pointr nebo gordon (IS je dnes pomalu pro lov neupotřebitelný když jich je 90% na gauč tak že sehnat štěně po lovecky vedený rodičích je problém) je to vždy o tom jak si to vychováš k obrazu svému :wink: K péči o srst když dostane pořádně nažrat a má kvalitní srst tak stačí zastřihnout slecha a prápory na bězích a je to v pohodě v kvalitní srsti ten bordel pořádně nedrží a na vodě to je výhoda protože se mu kolikrát nestihne ani namočit podsada .Přeji ti šťastnou ruku při výběru štěněte
CZ 550 american 308win.
Borio
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31.10.2009, 14:42

Re: Gordon seter

Příspěvek od Borio »

Dakujem obom za nazor. Leon mohol by si mi odporucit neaku literaturu, resp. bol by si ochotny poradit neskor uz s konkretnymi problemami pri vycviku ked to bude aktualne? Chel by som sa tomu psovi seriozne venovat a nerad by som mal doma neovladatelneho chumaja.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Gordon seter

Příspěvek od Leon »

já ti doporučím knihu od Prof. J. B. Martínka POINTER je to skvělá kniha o výchově a výcviku stavěcích psů pak na této stránce http://www.psipokec.cz když se tam registruješ je v v rubrice Download pár dobrých knih naskenovaných a hlavně ti doporučím s ohařem chodit a chodit a zase chodit do revíru proto že každý pes potřebuje praxi tím že ho vezmeš na pár honu ročně se zněj dobrý lovecký pes nestane.Leon
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Gordon seter

Příspěvek od curil »

Leone s tímhle už mně štveš :? .furt si meleš svoje jací jsou pointři skvělí,teď třeba nadáváš na fousky.myslíš že každý fousek vypichuje nebo co?! podívej se na vrcholné soutěže a uvidíš kteří ohaři jsou pravidelně na čelních místech.já se s tebou nepřu ,je fakt že záleží na tom druhém konci vodítka ale prostě setr není ideální volba a už vůbec ne pro začátečníka.samo viděl jsem dělat setra ale při vší úctě nikdy nedělá dobrý setr tak jako dobrý kontinentální ohař,nehledě na to že jak píšeš je to už spíš modní pes.že tvoje pointra vystavila to ti přeju ale zrovna tak si pamatuju jak na honě byl sokolník s pointrem a hospodář ho poslal domů,pes total neovladatelný všechno nadaleko vyhnal.a s tou srstí,i když bude kvalitní a tvrdá tak je problém když proběhne nějakým bordelem.jinak bych radil kolegovi ať se jde podívat jak dělá setr a ohař.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Gordon seter

Příspěvek od Leon »

to víš že si budu mlít svou :P a laskavě si přečti co jsem napsal než začneš prskat :wink:
včera jsme měly hon a měl jsem pomalu pořád před sebou fousky od kolegu tak že to co moje pointra vystavila tak to fousek vyrazil než jsem tam došel aby mi to v klidu přede mnou vypíchla a nedovolím si tvrdít že jsou všichni na kulový i když to není moje krevní skupina
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Gordon seter

Příspěvek od curil »

jojo MKP A MRK vyhrávají samí setři s pointrama,máš recht :D . čtu a prskám.
takytaky
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 30.9.2009, 15:38

Re: Gordon seter

Příspěvek od takytaky »

Tak to tady čtu a divím se. Také dám nějaký ten příspěvěk. Měly jsme doma AS, MOK a i ČF. AS- výborný, ale dostal rozum asi tak v cca 2,5letech a potom paráda. Stavěč perfektní a dobrý přinašeč. Polní práce paráda. Nevýhody: měkká, neostrá a bodláky....u nás hrůza. Zamotalo se jí to pd slecha a pod oháňku a byl problém. ČF- tvrdá, poslušná a lehce ovladatelná a ostrá na škodnou a ostattně na cokoliv. Dobrý aportér a přinašeč. nevýhody?? No snad, že to pokoukání na ní není takové jako na setry. jo a nevýhody?? Ještě?? Setrové jsou podle mne společenštější a fouskové jsou makáči. Obě plemena výborná (pokud se teda povede výběr štěněte) setrové jsou jako pracující inteligence a např. ČF to je dělňas.. Ale na soužití denodení a jako kámoše např na výlet je lepší setr. No a MOK máme krátce, to je zatím bez hodnocení. Jinak měly jsme i pudlpointra a je srovnatelný s ČF...... Snad jsem nikoho neurazil....Bral bych i fouska i setra.
takytaky
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 30.9.2009, 15:38

Re: Gordon seter

Příspěvek od takytaky »

Čurile...máš pravdu.....NKO, ČF atd.. to jsou opravdu pracovní plemena. Makáči. Jak jsem psal...Pokud chceš dosti kvalitní práci, tak není lepší volby než tato plemena....
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Gordon seter

Příspěvek od curil »

a rozhodně jako začátečník dřív vycvičí cokoliv jiného než setra.
takytaky
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 30.9.2009, 15:38

Re: Gordon seter

Příspěvek od takytaky »

No a k slepému zastávání plemen...Procentuálně jsou na tom nejlépe NKO, ale také jsem viděl potvory, ale je pravdou, že jsem viděl hodně pointrů telat- lítali v kole, proháněli zajíce a hlavně daleko hledali...né pod flintou,,ale ostatně k tomu jsou určeni...Jinak nosy mají velmi kvalitní a i to vystavování je tvrdé- dobré..
takytaky
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 30.9.2009, 15:38

Re: Gordon seter

Příspěvek od takytaky »

Cuřile.....asi máš pravdu....jako začátečníkovi bych také doporučoval klidnější krev, než setry ....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Gordon seter

Příspěvek od Leon »

procentuálně na tom bude vždy NKO líp je jich taky mraky :D a taky se musí vybrad línie která maká jak má kamarád si ho pořídil jako prvního ohaře na rady že pro začátečníka super a nezvládl to pes lítá 100-200m před náma aport jsem sním musel udělat já aby netrhal loni na VZ byl chlapík s NKO pes bez chyby klidný a důsledný ale byla tam taky chovatelka s fenou a katastrofa viděl jsem jí na několika zkouškách a pokaždý stejný pomalu žádný vystavení lítáni za srnčí za zajícema to samý fena kterou má známý od ní je to jako u všeho k ČF mám kamaráda který měl jako prvního psa fouska super pes na výstavách výborný žádná lysavost komplet všechny zkoušky perfektní práce na honech ale magor na černou a to se mu stalo osudným sekáč ho vzal na žebra a bylo po psu tak si pořídil další a žádný zázrak nedorostl ani na standartní výšku a energie žádná na honu jsem ho neviděl ono pokuď i klub přizná že se do chovu dostaly psi kteří tam nemaj co dělat tak je to asi špatný a člověk musí důkladně vybírat. Tak že když to vezmu kolem a kolem tak tvrdit že je některý plemeno pro začátečníka lepší nebo horší asi nejde tak jednoznačně záleží jaký to je začátečník a jak se bude snažit a z jakýho chovu si psa vybere
P.S debata o psech je pokaždý stejná jako debata o zbraních a univerzální ráži každému vyhovuje něco jiného :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Gordon seter

Příspěvek od curil »

vzdyť jo,mně se taky setři líbí a jednoho mám ale opravdu tvrdím že jiné plemena jsou praktičtější a rozhodně líp zvládne výcvik s fouskem než ze setrem.je to jako o té ráži ale jsou to fakta :D .a druhá věc ten setr co mám doma je super na děcka,na štěňata,tahají ho za slechy a všechno zkousne,na hraní bomba pes a kolik holek jsem na něj sbalil.vždycky se na něj chtěly chodit dívat.no když to tak beru tak to asi přehodnotím a doporučím :D :D :D .
Odpovědět