Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Fery »

Nevím Tommy co řešíš?? Ovčák není služební plemeno?? Ano uznávám a i vím co dovede ovčák se srnčím. Obzvlášť, když není sám. U nás chodil s podvraťákem a uměli si to perfektně nadehnat.
Ale ten prudce inteligentní nemyslivec porušil zákon tím, že zastřelil psa služebního plemena. Ani nemusel být s obojkem. Nesmí na něj zmáčknout :!: :!: :!: :!: Řešil jsem to na životním prostředí a tam mi bylo řečeno, že toto lze jen zdokumentovat a dát jim k řešení. Nelze psa zastřelit ani, když tu zvěř štve.
Nechal bych toho idio.. zaplatit škodu - odhadem pár desítek tisíc( záleží na odhadci jak odhadne cenu psa s papíry a výcvikem ) a pak bych mu vzal doživotně papíry. Je to ostuda myslivosti :!: :!:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od lörinc »

to kabat: myslivecka zakladna starne, tzn. clenove. takze starsich praktiku je vice nez mladych myslivcu. A tito stari gardi to proste neresi, no co zastrelil jsem psa, mel tam h..o co delat. Bohuzel je jina doba, lide nemaji psy na ochranu majetku a jen na vesnici. Kolik bylo pred 20 lety psu ve mestech??? Dnes jsou to milackove rodin a ne pomocnici. Ja chapu obe strany, teda vice tu drivejsi, proste nepochopim co ten vlcak dela v byte :?: . Ale proste to respektuji a proste to nezmacknu. Poud uz jo a to se nestalo tak tam nesmi byt pan, musi ten pes uz neco mit atd. Muj pes taky stve zajíce a srnci............. a nekomu se to treba nelibi. S tim ostatnim mas pravdu, ale to je na tema " OBCANSKA ZDRUZENI" ktera by mela mit zakaz vstupovat do vyberovych rizeni, blokovat je a po uplatcich vycouvat...................
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od kabát »

to lorinc - k tomu táta říkával : to musí vidět jen pán Bůh a já.
I ten největší gauner je něčí miláček, ale ta hrůza v očích srnčího, když ho trhá vlčák za kýty, na to se nedá zapomenout.
Ovšem hňup je ten kdo postřelí třeba psa, v blízkosti majitele, nebo ho nechá trápit a ještě dojít do dědiny.

Zkušenosti z minulosti mám takové:
hlavně neupozorňovat majitele psa, protože ať se ztratí kdekoliv a z jakéhokoliv důvodu, vždycky jsi první kdo za to může.
Takže mám variantu to snášet nebo ho prostě vyzmizíkovat třeba na čekané na lišky.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Tommy »

Fery:
samozřejmě máš pravdu,ale ať si to ti lidi už konečně uvědomí,že ten pes tam nemá co dělat.Hromada laické veřejnosti chodí psa do lesa venčit hlavně proto,aby se takz. vylítal a je jedno jestli se honí za srnčím nebo aportuje někde na poli a že má někdo služebního psa,tak to dělat může???
V novinách bude:
Myslivec zastřelil nevinného psíka a celá rodina ho oplakává,ikdyž při puštění z vodítka věděli co psíkovi v lese hrozí....
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Tommy »

To kabát: jak říkáš...
a švagr může být nasranej tak akorát na tchýni.
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Hanzi216 »

No, já si myslím, že v dnešní době je potřeba hlavně dodržovat zákony. Je jedno co si o nich myslíme, ale už takhle jsou proti nám všichni zaujatý a ještě si to sami zhoršujeme. Taky se mi nelíbí spousta věcí - doby lovu strak, sojek, jezevců, honitba pouze 500 ha atd., ale zákony dělá někdo jinej. Možná si to někdo z vás nedovede představit co je to příměstská honitba. Je to hrozné, hrozné a hrozné. Při pěkném počasí v létě i v zimě desítky lidí na procházkách, kole, lyžích, hranice nám dělá řeka takže spousta rybářů. Střílet se dá brokem, ale u kule už musíte sakra přemejšlet jesli jo, nebo ne. Jinak problém s toulavýma psama moc není. Prakticky si nepamatuju za posledních deset let, že by se objevil pes bez pána, nebo pes kterého by jsme neznali (např. od sousedů), všechno jsou to psi lidí na procházkách. Zase na druhou stranu srnčí je tam pořád, i když méně než v jiných cástech honitby, lišky mají dvě nory přímo u turistické cesty a každou zimu jich tam pár slovíme. Holubi lítají, akorát ty prasata tam nechodí.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Lotr »

Tady není co řešit, jednoznačně byl porušen zákon. Mysl. stráž není oprávněna ze zákona - § 14 odst. 1 písm. e) - usmrcovat v honitbě psy ovčáckých plemen, což jak se zdá, ten vlčák se zkouškami z výkonu byl. Předpokládám, že byl i papírový, takže se onen pán pěkně prohne. Navíc pokud pes nepronásledoval zvěř........... Je porušení zákona do očí bijící. Ano, ze strany majitelky byl porušen zákon, ale od toho je tu další odstavec § 14 - písmeno i) - ukládat a vybírat pokuty za přestupky dle zvláštního právního předpisu - a to je právě volné pobíhání psa v honitbě - § 10 - povinnost vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků - odst. 1) zákaz vlastníkům domácích zvířat nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího. Takže místo toho, aby si tchýně odnesla z lesa ponaučení a útržek za pokutu, odnesla si mrtvého miláčka rodiny a ten "aktivní" pán to odnese taky, protože pravděpodobně přijde o zbrojní průkaz a o lovecký lístek. Místní myslivci si připíší další významné mínus u místních obyvatel a nálepku nemyslících bezcitných vrahů zvířat. Bohužel jim musím dát zapravdu. Dělat si z ovčáka náhradu toho, že mi nic nepřišlo a tudíž si musím vystřelit na něco jiného, je do nebevolající hloupost a bezcitnost. :?
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od kabát »

Já žiju i lovím na vesnici, na psa vystřelím až když jsem si jistý, že opravdu pytlačí a že mě nikdo nevidí.Když jsem byl mladý a horlivý myslivec, chodil jsem, upozorňoval lidi a obrátilo se to proti mě.
Dřív když jsem měl fenu, tak se toulavci dostavili až domů. Pokud jsem měl některého na jisto obeznaného, vzal jsem hárající se fenu na vodítku na procházku. Bydlím na samotě .
Ale máme tady taky dost psíků, kteří jen tak pěstují turistiku po okolí a zvěři neublíží. Odjak živa se tady psi ztrácí i z důvodů medicínských - proti kašli a na léčbu průdušek,tak je lepší lidem nechat tuto ideu , než za nima chodit a opakovaně jim vysvětlovat aby psa nepouštěli, že prohání zvěř a škodí.
Někdo tady psal, že forum čtou různí lidi, i nemyslivci. Pro mě tím líp.Ne každý zákon je vymyšlený dobře.
Pokud si tyto řádky přečte nemyslivec, který má toulavého,pytlačícího psa a je jakéhokoliv plemene, bude jen dobře když ví, že mu hrozí nebezpečí.
Podle mého názoru je hazardér i každý chodec, který vstoupí na přechod aniž by se podíval jestli něco jede, i když mu to zákon umožňuje.
Na druhou stranu je debilita střelce, když vystřelí na psa, který nehoní zvěř a ještě s ním jde majitel. To je ubožák který myslivcům škodí. Jen aby si v noci nespletl divočáka s člověkem.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Bord »

U nás platí obecní vyhláška o zákazu volného pobíhání domácích zvířat zvířat.Známe většinu majitelů psů a volný pobíhání řešíme nejdřív domluvou a když to nepomůže dáváme stížnost na OU.K případu ten co střílel je řádnej vůl.Zastávám názor že když už někdo pustí psa v honitbě a to hlavně velká plemena měl by dát psu náhubek.Několikrát jsem v sousední honitbě viděl vlčáka s ořechem to je "paráda" jak to spolu umí.Na psa nestřílím no kdyby mordoval srnčí?
8x57JRS,bordík
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Hanzi216 »

Dnes večer 8.12. se dívejte na zprávy na čt1 a na novu, zítra to asi bude v blesku. Všichni natáčeli a zřejmě se dočkáme "trochu " tendenční reportáže. Švagrovou natočili jak si kleká k pejskovi a reportér jí řekl, ať psa pohladí. Jsem zvědavej jak to bude vypadat jako výsledek, jak to sestříhají, ale myslím, že tam i my slušní budeme všichni za pitomce.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak pánové vžijte se do své osoby.Tommy máš loveckýho psa a ten ti přeběhne za srnčím do vedlejšího revíru a ozve se bác bác,co na to budeš potom říkat.Jsem kynolog nějaký rok a osobně by bylo potom asi taky b,c.Nehrajme si na hulváty bohužel les neni jenom náš a nejsme tady sami,kdo chová psy.Jak už psal Lorinc nebo Fery na vsi se řeší vše trochu jinak bohužel v poslední době ty z měst nám to tu chtějí předělat.K odstřelu psa bych se svým rozumem asi nepřistoupil,jsem MH i MS.Řekni mi za co může pes neměl by být zodpovědný spíš ten majitel?Jsem pokorný ke všemu živému ikdyž lovím vím co je láska a pouto s každým mojim psem neberu ho jako vec jak činí zákon,ale jako člena rodiny.A po jejich odchodu brečím jak malá želva.Jsem možná měkej,ale nestydím se vůbec.Nezlob se Tommy na mě,ale ty asi psa nemáš?
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne úte 08.12.2009, 21:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Tommy »

Zdeňku mám psa,kterého mám velmi rád,všechny psi mám rád.Já bych psa tedy za žádných okolností nestřelil,ale jde mi jen o to,aby ti lidi si to uvědomovali,že toho psa jim opravdu nějaký pako může zastřelit.O to mi jde,že celá veřejnost to ví a přesto to nerespektují.
Kdyby mi někdo zastřelil psa,tak ....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Leon »

Zdeňku naprostý souhlas a takový ho..... by mělo okamžitě přijít o veškerý papíry protože pes v revíru nemusí být automaticky pytlák pes se ti může kdykoliv zaběhnout třeba za kočkou jako se to stalo mě nedávno a čekal jsem pěkně dlouho než se fena vrátila a trnul strachy aby nenarazila na nějaký magora nebo ho pustíš při dosledu a jde za zvěří dál než jsi si myslel atd. těch možností je spousta. Ale když to jde všechno do ztracena tak se takový paka ničeho nebojí :evil: a okecávat to že pár nezodpovědných majitelů nechává psi na volno lítat a myslivci jsou potom nas.... je totální blbost
CZ 550 american 308win.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Toma »

Sám jsem střelil oříška ještě v době kdy to povoloval zákon.Byl to starý tuláček, naučil se navštěvovat újeď.Bylo mě ho líto zrovna jako kočky kterou přejelo auto,a s rozpláclým zadkem se táhla po poli po předních,než jsem ji vysvobodil.Ale víc mě štvou majitelé psů kteří jsou arogantní a vědomě pouštějí dva hafany na volno ,vůbec se nestarají kde jsou,a psi běhají ve dne v noci po revíru , po vesnici, a nahánějí strach lidem.Jednou ráno šel po polní cestě pán s jezevčíkem na vodítku.Tito psi šli okamžitě po něm.Nevím jak dopadl,ale viděl jsem jak lapl psíka pod paži a utíkal do oranice.Lidé si stěžovali i policii,ale ti prý řekli že to není v jejich kompetenci.Potom přijde den kdy se psi ztratí neznámo kam ,a pak se páníček teprv začne starat.Něco podobného bylo nedávno v televizi.Nějaký hňup tam nechal běhat rotwajlery kteří dávili lidem králíky.Policie nečinná.Majitele upozorňovali na nebezpečí že hrozí že napadnou děti na dětském hřišti.On jim řekl aby si hřiště oplotili.Jeden občan mu yhrožoval že psy zlikviduje ,on mu odvětil že si pořídí nové.Kdyby mě vletěl pes na oplocený dvůr ,a dávil domácí zvířectvo tak ho na tom dvoře v tichosti zahrabu.Byl jsem se psem v revíru a potkám děvčátko se statným pitbulem kterého měla na vodítku.Přesto si k němu klekla a oběma rukama se mu zavěsila na krk za obojek.Zdálky na mě volala abych si psa uvázal.Já jí říkám že ten můj k ní nepůjde.Co by to bylo platné když ona ho stejně neudrží.Přikrmoval jsem u zásypu ,a najadnou slyším jak někdo volá na psa.Uvázal jsem svého na vodítko,a vtom přiběhl zase pitbul a už byli v sobě.Ohařík ho bravurně otočil břichem vzhůru,když přišel majitel ,skočil po tom svém,a já odtáhl mého psa stranou. Omlouval se mě že mu utekl,a pak povídá že ten pitbul nebojoval ,že kdyby šel natvrdo tak s tím svým nejdu dom.Musel jsem shodit kabát jak mě bylo horko.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Hanzi216 »

Tak sice nova natáčela, ale včera to tam nebylo. Na čt1 v regionech ano. Tady je odkaz - koukněte i na diskuzi pod článkem http://www.ct24.cz/regionalni/74864-mys ... skeho-psa/. Jinak včera probíhal výslech a pes jde na pitvu, aby ověřili výpověď o napadení.
Odpovědět