Lovecké svítilny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od zoubeek »

O fintě nevím, ale když si pustíš Mr. Beana, tak v jedné scéně má tuším na hlavě slipy a v tom zamotanou svítilnu :-D
Zkus se podívat po kvalitní čelovce....
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Petr1970 »

no čelovku na chozeni mam pěknou (petzl, mensi) nechci nejaky hornicky monstrum:-)

asi pujdu cestou celovka a tahle mala "do kapsy" na dalku... univerzalni veci moc dobre nefungujou obvykle
(vim ze jsou ruzny pripinaci moznosti a bazmeky, ale spis je to k nicemu)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Leon »

Fenix TK15 R5 ten starší typ mám už několik let a maká bez problému tak že jsem už pro tři kamarády objednával to samý a všichni si to chválí malý do kapsy a super výkon
CZ 550 american 308win.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Posmiros »

S tím Olightem jak si mi psal, by neměl být problém, já si s tím svým svítím na cestu skoro furt :) hlavně mi nesvítí světlo na čtyřkoce, tak si s tím svítím na cestu za jízdy na nejslabší režim :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Petr1970 »

hm, tak asi pujdu do toho fenixe..
fenix ma druhý tlačítko u objímky, takže když to držím spíš jako normální baterku tak přepínání lehký
olight má vypínač druhej vzadu, takže spíš držet jak emerickej policajt malíčkem dopředu, tak baterku moc nedržím..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
massa68
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 26.8.2007, 10:30

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od massa68 »

Chci se zeptat, máte někdo zkušenost s touto svítilnou??

http://www.prokonzbrane.cz/svitilny/238 ... -nd-3.html
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Buttler »

Ne, ale používám tuhle zelenou. Je mnohem lepší do mlhy a oparu než bílé světlo.
http://www.aliexpress.com/item/UniqueFi ... 03031.html

A najdeš tam myslím i nějakou tu laserovku, jen nejspíš v jiné cenové relaci. :-)
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Petr1k »

massa68 píše:Chci se zeptat, máte někdo zkušenost s touto svítilnou??

http://www.prokonzbrane.cz/svitilny/238 ... -nd-3.html
mám něco podobného, čerstvě zakoupeného na ebay.com za cca 1500,- včetně dopravy. Hledat "designator"

Ten můj "designátor" má nastavitelné zaměření /3 šrouby, jeden pevný a 2 klikací/ a celkem přesně se ho dalo svázat s optikou 3-12x56 . Kroužek 30mm s krátkou weaver lištou a vlastní světlo s uchycením na weaver. Spínač na kablíku. Ten má dva kovové čočkové spínače a při tlačení je hlučný, pomohlo ho otočit abych tlačil proti předpažbí, uchytil jsem to suchým zipem /používal se na kabely u NB/.
Světelný kužel je přesně ohraničen a má rozsah od úplně úzkého paprsku až cca 0,8m na 100m - což je víc než je vidět optikou 8x56. Za plné tmy je osvětlení na 200m asi jako za úplňku, pozorováno optikou 8x56. Pochopitelně bych mohl stáhnout optiku a průměr paprsku a tak účinně svítit na více než 500m :)

Oproti staré halogen svítilně, je zelené světlo příjemnější, souvislé, přesné. Celé zařízení malé a lehké. Bohužel chybí reostat.

Zkušenosti s použitím na zvěř zatím nemám, ani jsem s osvětlením nevystřelil a tak nevím jestli bude držet zamíření.
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Buttler »

Koukal jsem na to, dalo by se to použít jako přísvit ? Když roztáhneš ten paprsek a pak jen posadíš bod puškohledu... ?
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tim »

Já mám tuto http://e-myslivost.eshop-zdarma.cz/inde ... uct&id=188 akorát se zelenou LED diodou. Svítí to docela slušně, ale raději si příště pořídím s klasickým bílým světlem s možností barevného filtru, protože jsem ji jednou používal na dosled a v tom zeleném světle není vůbec vidět barva :( A když jsem došel k tomu zhaslému praseti na deset metrů, stále jsem si nebyl jistý, jestli je to ono - hodně zkresluje barvy...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Petr1k »

Buttler píše:Koukal jsem na to, dalo by se to použít jako přísvit ? Když roztáhneš ten paprsek a pak jen posadíš bod puškohledu... ?
ano je to přísvit, kužel se dá roztáhnou. Max velikost kuželu u toho co mám já odpovídá zornému poli v puškohledu se zoom asi 6x. Kužel LASER světla je hodně přesný. Zelené LASER světlo je příjemné a hlavně rovnoměrně rozptýlené což napomáhá pozorování. Mám to přesně spřažené s optikou a velikost osvětlení kuželu nastavený o kousek méně než zorné pole kukru.

Přesné ohraničení osvětlení svádí zaměřovat pouze kuželem světla a nekoukat na bod resp kříž.
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Petr1k »

Tim píše:Já mám tuto http://e-myslivost.eshop-zdarma.cz/inde ... uct&id=188 akorát se zelenou LED diodou. Svítí to docela slušně, ale raději si příště pořídím s klasickým bílým světlem s možností barevného filtru, protože jsem ji jednou používal na dosled a v tom zeleném světle není vůbec vidět barva :( A když jsem došel k tomu zhaslému praseti na deset metrů, stále jsem si nebyl jistý, jestli je to ono - hodně zkresluje barvy...
holt to není na dohledání barvy :D


v popisu mají "Tyto svítilny s vestavěným elektronickým čipem vyzařují světlo ve spektru, které je pro zvířata neviditelné. "
a hned o pár řádků doleš to vlastně popírají "Je NUTNÉ použít svítilnu tak, že se rozsvítí mimo předpokládaný výskyt zvěře...........
IMHO to že zvěř nevidí "upravené" LED světlo které vidí člověk je kec
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Buttler »

For Tim - pochopitelně, není to světlo na dosled. :-) Já sebou nosím vždy dvě bílé baterky. A zelenou mám na případný přísvit na flintě. Ta zelená má jednu výhodu - neoslní v puškohledu, světlo opravdu pouze přisvítí a svítí i v mírné mlze či když je opar. Silné bílé LED světlo se v tom totálně rozloží a není moc dobře vidět. Ještě tak použít klasickou baterku se žárovkou.
For Petr1k - jo, to mě zajímalo, jestli to decentně přisvítí. Ten paprsek by tak nemusel rušit či plašit. A hlavně, pokud je prostor a posvítíš s tím na 100m a vidíš ten malý kužel, tak by se mělo dát myslím velice přesně střílet s 99% jistotou na 1cm. Jinak s menší zelenou baterkou tak max. do 50m, spíš 40m. Se silnější kolem 80m - 100m. Pohádky o tom, že zvěř na barevné světlo nereaguje nejsou pravdivé. Právě proto jsem se ptal na ten laser, ten vypadá opravdu zajímavě.
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Buttler »

For Tim - ale ta cena té baterky, co jsi posílal link je strašná. Ještěže máme soudruhy z Číny...
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tim »

Jojo, ta cena šílená je, ale mne to nevadí - mne ji tehdá přinesl Ježíšek :mrgreen:
Jasné, že na dosled je to na houby, ale mne tenkrát přestala svítit halogenka tak jsem ji musel použít jako nouzovku. A příště chci s výměnnými filtry proto, aby se to jako nouzovka dalo použít lépe :D Ale včera jsem šel z posedu a u krmelce stála srna se srnčetem, tak 100 metrů daleko. Krásně jsem si je s tou baterkou prohlédl a nevěnovali tomu světlu vůbec pozornost.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět