Suzuki Grand Vitara

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Žanek »

vhool píše:jojo je to samik 1,3 vytahl jsem ho a zkusilo se to a funguje bezvadne dodnes.sice vody vylitalo pres pul litru ale motor to vydrzel.me si jednou cucnul UKT a bylo vydelano ale diesel je na vodu haklivejsi o hodne vic nez benzin.
diesel má menší spalovací prostor (vyšší kompresní poměr), když nasaje vodu která je nestlačitelná, efekt je podobný tomu jako bys tam hodil kámen, něco praskne nebo se minimálně ohne. Benziňák má větší šanci,když vody není moc, že se nějak vleze .....
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od curil »

uvažoval jsem o nové grand vitaře,kamarád který ji má mi ji pujčil jeli jsme se projet a když jsme vypínali pohon 4x4 tak tam skočil neutrál a nemohli jsme nic zařadit,nakonec pomohlo zamknout odemknout auto a zase to fungovalo.podotýkám že přepínání pohonu je na palubovce takovým kolečkem elektronicky.zkušební cesta na mně tedy vliv moc dobrý neudělala.nevím teda jaké auto.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od curil »

Chlapi můžete napsat jakou má spotřebu grand vitara 1,6 2l a 1,9nafta. dík
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od kabát »

Měl jsem GRAND VITARU benzín 2,0 ta žrala 9,5 až 10 litrů .
Pořád jsem ředil, nic moc nejela.
Pak jsem koupil 2,5 V6 benzín. bál jsem se spotřeby ale byla jen o 0,5 litru vyšší a ta kultura jízdy úžasná.
Na 5. rychlost od 70 km/h lechtání plynu až po 160 km/h .
Najezdil jsem dost mezi honitbama po cestách většinou rychle a naložený krmením, nebo ...
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od curil »

no já jsem ted slyšel že krátká 1,6 žere víc než dlohá 2l.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od kabát »

No já jsem měl info od kluků z LČR kde jich jezdilo několik, 1,6 nebrat slabé a nafta taky nic moc nejela a žrala 9 litrů.
Když jsem k tomu připočetl to že jak slezu z posedu a auto se zahřívá s naftovým motorem půl hodiny, šel jsem do benzínu a udělal jsem dobře.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od curil »

tak jsem si včera koupil krátkou vitaru 1,6. už toho lituju a měl jsem vzít dlouhou a 1,6 je fakt slabá.jede to hůř než niva.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od tornádo »

"jede to hůř než niva."
V čem je horší? průchodnost terénem? trochu to více rozepiště prosím.Chlápek ze sousedního MS mě před půl rokem přesvědčoval,že vitara je lepší.Jak jízdní vlastnosti v terénu,na silnici-ve všem :lol:

Když auto z východu,tak jedině po Ural :mrgreen:
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od curil »

já ti to řeknu tak,nivu koupíš za 30tis pětiletou grand vitaru třeba za 250tis,nemá to uzávěrky ani redukci.po cestě to jede max 120km/h ,spotřeba tak 10l.jo samozřejmě vnitřek je komfortnější,hezčí ale to je tak všecko.zdá se mi i menší než niva.v nivě nás jelo i pět ale tady jsou ty zadní sedačky opravdu bídné.mně se to vždycky zvenku líbilo,mám to od včerejška a už toho lituju.třeba s tou naftovou může být svezení lepší ale 1,6 nebrat.zvenku je to ale krasavec.
vhool

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od vhool »

curil píše:já ti to řeknu tak,nivu koupíš za 30tis pětiletou grand vitaru třeba za 250tis,nemá to uzávěrky ani redukci.po cestě to jede max 120km/h ,spotřeba tak 10l.jo samozřejmě vnitřek je komfortnější,hezčí ale to je tak všecko.zdá se mi i menší než niva.v nivě nás jelo i pět ale tady jsou ty zadní sedačky opravdu bídné.mně se to vždycky zvenku líbilo,mám to od včerejška a už toho lituju.třeba s tou naftovou může být svezení lepší ale 1,6 nebrat.zvenku je to ale krasavec.
:lol: ... navoskovat a chodit se kochat :twisted:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od kasari »

to curil - Jak je stará ta tvoje Vitara?
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Lotr »

Taky mě to zajímá, jak starou máš tu Vitaru a v čem to jede hůř jak Niva? Mám taky krátkou Vitaru 1,6, kámoš Nivu 1,7 Praktik. Jezdíme po revíru apod. spolu, zatím jsme v lehkém terénu naší polní honitby projeli všude. On to má díky verzi Praktik jen dvoudvéřové, moje Vitaje je třídveřová, jeli jsme v tom 3 chlapi 100 kg a v pohodě. Při běžné jízdě jezdím okolo 8l/100km, v terénu moc spotřebu neřeším, tam se zvýšenou spotřebou prostě počítám, kamarádova Niva jezdí okolo 10l/100km.
Pokud máš něco novějšího, tak motor 2,0 HDi od francouzů nedoporučuji, další kamarád jezdí Grand Vitarou r.v. 2003 a má s tím neskutečný problémy s palivem, už do toho dal skoro 100.000 Kč a jeho problém stále není vyřešen. Nové čerpadlo, nové filtry, jednotlivé vstřiky čištěné ultrazvukem, měněná sítka všude možně, stálé problémy s palivem. V zimě, když klesne teplota okolo mínus deseti stupňů, nemůže nastartovat. V létě mu za jízdy zničehonic nevstříkne nafta a motor, resp. jeho elektronika se mu přepne do nouzového režimu. Při předjíždění velmi nebezpečné, protože motor sám od sebe zhasne. Zastaví, nastartuje, jede dál a děsí se toho, kdy mu to zase chcípne :roll: Zatím se nenašel nikdo, kdo by mu pořádně pomohl, od šikovných a osvědčených automechaniků až po autorizovaný servis Suzuki.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od curil »

mám rok 2006.nemá to už redukce a předek jako starší typy do 05.Od 06 má krátká stálý poho 4x4.redukci má krátká pouze s motorem 1,9nafta.mám nivu 1,7 vcelku v dobrém stavu a dovolím si tvrdit že by jí ta vitara na cestě neujela a v lese už tuplem ne.a vážně si myslím že je v nivě i víc místa.dnes jsme byli s kolegou krmit,předtím jsem ho svezl v té vitaře a řekl to samé.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Hans88Vagus »

Promiň, ale proč jsi se s ní před koupí aspoň neprojel?
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od tornádo »

do te Vitary nejde napasovat motor z 1,9? nebo z něčeho úplně jiného?
Odpovědět