DACIA DUSTER

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od lovec »

Tvarovo velmi zaujimave auticko, cenovo pritazlive. Az do tej miery (aj ked ho nepotrebujem), ze som si na jedno popoludnie objednal predvadzacku s motorom 1,5dCi v nejakej strednej vybave. Najprekvapujucejsia bola pre mna spotreba, v Bratislave len po meste najazdenych cca. 50-60km, priemer podla pocitaca 5,7l/100km :shock: , to som dost valil bulvy. Mimo mesto pri dodrziavani limitov aj menej, na dialnici samozrejme viacej, ale toto auti nie je dialnicna stihacka. Dizajn interieru je sice poplatny "cenovej skupine", ale v konkretnom aute slusne vypracovany a co som velmi ocenil, ze po rozbitych mestskych cestach a vymoloch nic nevrzgalo a nebuchalo. Teren som nevyhladaval, presiel som len po jednej suchej polnej ceste s jamami, aj to viac-menej kvoli tomu, aby som zistil ci sa nejak nekruti,nevrzga a podobne. Nie,nerobi to. Auticko je prijemne komfortne aj vdaka relativne velkym balonovym pneu. (som absolutne alergicky na nizkoprofilove pneu nasponovane na obrovskych diskoch). Miesta v interieri podla mna dostatok vzhladom na velkostnu triedu. Pri jazde si treba zvyknut (alebo sa snazit preprogramovat algorytmus radenia, ktory mam v hlave :lol: ) na velmi kratku jednotku, ktora ma ulahcovat jazdu v pripadnom terene. Na ceste malinko obtazuje, ale auticko je vdaka dieselovemu motorceku a jeho slusnemu krutiacemu momentu schopne startovat aj na dvojke bez nejakych prejavov dusenia,sklbania alebo potreby nechat preklzovat spojku. Koniec-koncov to potom spomenuli aj v autosalone.
Co treba este povedat.....hm, dvere maju pri zatvarani taky plechovejsi zvuk. Ovladacie prvky su tiez umerne cenovke. Napriek tomu si myslim, ze to bude velmi,velmi oblubene auto, len v Nemecku registruju vyse 35tis. objednavok. U nas ked sa objedna, tak bude az v 2/2011.....alebo pockat 2-3 mesiace a zobrat si predvadzacku zo salonu s nejakou zlavou (pokial je prijatelne vybavena - ABS,klima,atd.,atd.).
Celkovo som bol milo prekvapeny a ako hovori filmovy klasik: " u mně dobrý...."
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Pavel46 »

Tady to nějak nežije. Kdo ho teda má a jaké jsou zkušenosti?
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Zdenek41 »

Stačí se podívat na největší bazary a auto co by nové je až moc prodávané.U sousedů mají možnost odzkoušet a pak dál prodat u nás většina z nás hledá držák na nějaký ten rok i déle. :wink:
http://www.mobile.de/home/index.html?lang=cz
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Pavel46 »

Zdeňku - asi jsou v bazarech, ale jsem přesvědčenej, že méně, než embéčka - Škodovky. Navíc na Dustery byla slušná čekací doba, já čekal asi 5 měsíců. Stále je to nejprodávanější čtyřkolka mezi SUV-čky. Bude jich jezdit hodně, to je ale daný tím, co nabízí a za jaký peníz. Oproti dražším autům je to za relativně přístupný peníze, design a materiály (hlavně vnitřek) jsou poplatné ceně auta. Je to pracovní auto a tak to také vypadá. Navíc to má osvědčenou techniku, která již léta funguje v jiných typech jiných výrobců - Renault, Nissan. Jsem navíc na foru "autoklubdacia.cz" a tam se dá dočíst, jaké jsou s autem problémy, respektive - že téměř žádné nejsou a závažné problémy nejsou vůbec žádné. Já sám jsem majitelem tři měsíce a zatím dobrý.
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
vhool

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od vhool »

to pavel46: srovnani poctu tech ci onech vozu v bazarech je hodne zavadejici.pocet prodanych skodove a dusteru je proste nesrovnatelny.zkusenosti s dustery je zatim malo protoze jde o novy model vozu a dalsi mylna uvaha je v tom ze o dusteru jako o drzaku nebo pracovnim voze se zatim take mluvit neda.
1. duster je na trhu chvilku a uz se hodne prodava jako ojety,me z toho plyne ze majitel zjistil omyl a zbavuje se toho jeste zcerstva
2.nejprodavanejsi ctyrkolka to bude zrejme protoze se cenou stala dostupna i pro mene movite lidi kteri touzi mit ctyrkolku
3. podle vseho bude cena umerna kvalite,zatim pozoruju ze ano ...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Zbrojovák »

Když jsem to prošel v nábídce z druhé ruky čtyřkolek moc není, většina je 4x2 - což je asi dáno tím, že dotyčný zjistil že mít suv 4x2 je prostě blbost anebo je to dáno tím že lidi prostě nejsou schopni dnes splácet leasing nebo spíš úvěr, takže se toho zbavujou. Dost lidí se asi nechalo zlákat na to, že za 240tis kč se dá koupit nové (relativně) líbivé auto s klimou.
Těch 4x4 modelů jsem v bazarech zatím na webu opravdu moc neviděl - výjimkou jsou bouračky a nabídky autosalonů.
No jsem zvědav jaké s tím budou do budoucna zkušenosti. Pokud dobré, uvažoval bych o něm.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Petr1970 »

bavil jsem se s jedním co to má půl roku - spokojenost.. není to offroad, pořádná zátěž to odrovná jako třeba oktávku-scouta..
má to jako druhé auto na lehčí ježdění - pole, louky, obřas terén, jinak má pak ještě defendra :-)

říkal za ty prachy spokojenost, uvidí časem jak rez.. žádné auto z takové cenové relace nevydrží to co "džíp"..., ale když srovnám cenu třeba za toho scouta nebo yettiho, je to jinde..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Hunter »

Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Pavel46 »

Je jasný, že auto prověří až roky ježdění a to u relativně nového modelu nelze. Kvalita je úměrná ceně, nebo spíš zpracování, použití materiálů, výbava, design. Ono kdyby měla být hned při koupi kvalita mizerná, těžko by to někdo koupil. Kompromisy byly přijaty při použití tvrdých plastů v interiéru, použití ovladačů ventilace, atd. Jinak výbava za tu cenu špatná není vůbec. Na funkčnost naštěstí použité díly z dřívějších modelů (myslím třeba ovladače ventilace) nemají vliv.
V bazarech asi moc čtyřkolek nebude. Je jasný, že za takovou cenu to není špatná nabídka. Protože jsem majitelem jen pár měsíců, sledoval jsem před koupí fórum, kde se vše ohledně Dacií řeší a musím napsat, že kdybych tam vyčetl, že to auto po roce užívání (na trhu od jara 2010) a najetých několika desítkách tisíc km (jak někteří už mají) je problémové, samozřejmě bych ho nekoupil. Není to traktor, ani pravý offroad, je to jen SUV, ale mezi nimi vyniká svojí schopností v terénu. Je to dáno světlou výškou 21 cm (yeti - 18 cm) a také svojí lehkou váhou. Na sériových pneu to projede fakt dost. Kdo nezkusil, neuvěří. Na internetu najdete ostatně dost odkazů. Nějak zásadně bych se nebál nespolehlivosti, je to ověřená technika za léta užívání v jiných modelech, jednoduchá. Ostatně - kde nic není, nemá co se pokazit.
Duster je na špici prodejů nejen u nás, ale třeba i ve Francii, Německu. Dacia to trefila dokonale, za ty prachy konkurenci nemá. Se škodovkou nelze srovnávat - ta ve slušné výbavě vyjde na o dost víc peněz. Zkrátka - Duster berte jako pracovní auto, které umí jezdit i po normální silnici. Výbavou a použitým materiálem neoslní, ale také neurazí. Náhradní díly a doplňky jsou v tak příjemné cenové relaci, že těžko koupit něco levnějšího na jinou značku auta. (kromě Nivy)
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Pavel46 »

Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Zbrojovák »

Víte někdo jak to má duster 4x4 s přenosem točivého momentu na kola? Je to stálá 4x4? Mezinápr.diff? Samosvory? Torseny? Uzávěrka možná? Volnoběžky?
Má to mít údajně podvozek a systém 4x4 s nissanu quaskai, neznám ani jedno.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od tibi1 »

Xtrail-u.... asfalt - predny nahon, poloteren - magneticka a tazsi teren pevny do 40km/h
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Pavel46 »

U Dusteru je přepínač stejný jako u Xtrailu. Tedy má polohy 2 WD - klasická předokolka, pak režim "Auto", kde umí při prokluzu předku přes elektromagnetickou spojku přenést až 50 procent na zadek a pak "Lock", který je napevno 50 na 50 procent a funguje to do rychlosti 60 km/h. Při překročení se automaticky přepíná na režim "Auto". U auta, které nemá ESP, což do nedávna nešlo ani přiobjednat k benzínové verzi a jako příplatek za 8 tisíc šlo přiobjednat k dieselu je to tak, že hrabe pouze jedno kolo na nápravě. ESP umí přibržďovat protáčející se kolo na nápravě a přenášet zátah na to druhé (snad systém EBD), tedy je to lepší do terénu. Když ale potřebuješ hrabat, vypneš ESP. Já mám benzín bez ESP. Toto auto není OFF, ale pouze SUV, ale má pro užití v terénu - chápej rozbité cesty, žádný hardcore, výbornou převodovku, kdy jednička je dělaná jako náhrada za chybějící redukci. Jednička je hodně pomalá, téměř nepoužitelná na silnici, na rovině doporučují rozjezd rovnou na dvojku. Ale když tahám vozík se dřevem, nebo jedu v revíru po cestách, necestách, je tahle krátká jednička parádní. Jiná SUV-čka mají jedničku krátkou a i když mají asistenty pro sjíždění kopců, tak to jede moc rychle a buď spojčíš, nebo ničíš auto. ( Koleos má asistent sjíždění kopců nastaven na rychlost 7 km/h). Jinak Duster a videa o projížděném těžkém terénu jsou někdy neuvěřitelná, to auto díky nízké váze projede to, co mnohem dražší auta nezvládnou.
Jsou na to i levné díly a navíc za 1.300,-Kč lze koupit třeba pružinu, která auto zvedne o 3 cm, což je slušná cena i slušná úprava. Vše podstatné najdete na jednom webu o těchto autech, ale tady je taková cenzura, že asi ani tento příspěvek tu dlouho nezůstane. Přitom jde jen o dobře míněnou radu a rozšíření informací mezi zájemce.
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
vhool

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od vhool »

myslim ze zbytecna zminka o cenzure trosku degradovala tvuj vecny prispevek,je potreba rozlisovat mezi odkazem na uzitecne info a mezi komerci :wink:
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: DACIA DUSTER

Příspěvek od Pavel46 »

Vhoole já to nemyslel špatně. Už jsem tady v jiném tématu odkazoval na komerční stránky, ale jednalo se o ofiko dovozce a měl pěkně udělanou fotogalerii, přesto zasáhla cenzura.
Jestli to někoho zajímá, většina výše popsaných problémů se řeší v diskuzi na této adrese: http://autoklubdacia.cz/forum/index.php
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
Odpovědět