Kulové střelivo zn. GECO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:41, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

to yardaz: k tomu GECU,je opravdu slusny v malorazce,tercovy pro velkou kuli neznam z osobni zkusenosti ale podle referenci je zhruba na urovni vlasimskych se strelou sierra a co se tyka loveckych tak ten jejich TM je ten nejobycejnejsi poloplast co se vyrabi (RUAG potazmo RWS si do lovecke munice nepusti dalsiho konkurenta z vlastnich rad si myslim :roll: ) a rekl bych ze konkretne v devitce to bude silene rozbijet.
co se tyka tveho strileni tak si troufnu tvrdit nebo lepe si tipnu ze flintu mas maximalne rok (protoze te toto plytvani jeste bavi :twisted: ) a dvacka za odpoledne navic ve dvou neni trenink ale spis zabava i kdyz 60-80 ran mesicne je dost slusny vykon na myslivce (nemyslim to zle,naopak :wink: )...kdyz uz nic jineho tak mas aspon jistotu jak ti strili flinta.v tvem pripade bych ja osobne videl problem pouze v tom,ze stridas munici a stou krabkou toho moc nezjistis.kdyz budu pocitat tak na nejaky presnejsi strileni ti zbyde tak deset ran deleno dvema kdyz pojedes ve dvou :wink: (mysleno na navstevu strelnice) jestlize to myslis vazneji s nejakym treninkem tak si nech tech 80 ran na jeden den a efekt bude daleko vetsi i s prestrelenim zbrane :wink:
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:41, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

to yardaz: no sice netusim na jakou rychlost to GECO laboruje ale vseobecne 9,3x62 rozhodne mezi pomale raze nepatri.u SB kvalita neni az tak ovlivnena ruznorodosti navazky jako spis kvalitou komponent.navazky byvaji v poradku ale pokulhavaji predevsim zapalky a usazeni strely v nabojnici o strelach samotnych ani nemluve.je overenou pravdou ze naboje se strelami jinych vyrobcu jsou co do presnosti celkem na slusne urovni (povetsinou) napr.PTS ci SIERRA.co se tyka samotneho TM od GECO tak je to stejny poloplast co laboruje RWS pod nazvem TMS/TMR coz je strela s tenkym plastem a mekcim jadrem bez jakychkoliv prvku pro rizenou deformaci (napr.uzamceni jadra atd.). :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od rimar77 »

vhool píše:to kasari: :lol: :lol: :lol: nebude,moje flinty na takovyhle uchylarny vazej pres 7,5 kg a to pak opravdu nekope :wink: ...ale dat za odpoledne z cz 550 9,3x62 v provedeni battue vic jak 20-30 ran je fakt ulet hranicici s masochismem :lol: :lol: :lol:
no ta moje váží jen 2.75kg v 9.3 a když jsem střílel poprvé tak mne pěkně pomlátila přesně jak píšeš masochyzmus nejvyššího řádu :lol: ale po té co jsem nandal tu zázračnou botku limbsvare nebo jak se to píše pohodička čutnutí do ramene tak na úrovni 7x65 ale samozřejmně tě to posune sílu to má pořád a tak vysážu přesně jak píšeš ty pro zábavu krabičku natotata většinou dám při návštěvě střelnice 100 ran z malorážky a 10-20 kulovejch abych se té flinty nebál :lol: . Myslíš že teda by bylo lepší ty kulové smrsknout na méně opakování a více ran? protože střílet 4x ročně 100 ran z 9,3 je trošku dost finančně nákladné:-)
jinak k tomu gecu strejda snima střílí v 7x64 a docela si je chválí ale odchází mu to obvykle tak 80-100m a nejdále asi tak 300m což by pro mne byl důvod ke změně ale on na ně přešel z vlašimácké střižné hrany, já osobně bych do nich nešel na střelivu určenému pro lov se nemá šetřit
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

no na munici by se vseobecne nemelo moc setrit ale vime jak se veci maji,ze? :? ... botka je vynikajici pomocnik ale sama o sobe zpetny raz neresi,jen pocitove ho snizi cimz ti samozrejme doda pocit vetsiho pohodli pri strelbe a tim i vetsi presnosti i kdyz "pouze" v ramci strelce.co se tyka navstev strelnice tak urcite plati cim vic,tim lip ale hlavne musis mit jasno z jakeho duvodu tam chodis.
1.kdyz si jdes zvykat na flintu tak neresis naboje a presnost (az tolik) ale jdes bouchat aby jsi si zvykl...
2.overit nastrel,pak resis munici v tom smyslu,ze beres strelivo kterym lovis a strilis na "chladnej lauf" tudiz spotreba neni velka
3.potrenovat,vezmes tercovou munici a to tak ze dostatecne mnozstvi,jdes na dele,prvne prestavis zbran a nastrelis na danou munici,strilis serie a trenujes (streleckou pozici,drzeni zbrane,mireni,sposteni atd.,kazdy by mel vedet co mu dela problem) presnost.po te opet prestrelim zbran na lovecke strelivo a dam jednu,dve kontrolni nastrel na chladnej lauf.
4.Testovani streliva nebo zbrane,to je kapitola sama o sobe a je to na delsi povidani...
5.utikas z baraku pred babou .... nejlevnejsi varianta,das si kafe a pokecas se stejne postizenejma jedincema a strilet nemusis ...
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:42, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:42, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od rimar77 »

whool no po přečtění bodu 5 jsem lehnul smíchy fakt dobrý :lol: u mě je to teď kombinace bodu 5 a bodu 1 teď jsem ještě ve fázi zvykání strach pomnula ale respekt ze síly ráže tam ještě je to musím odstaranit a pracuji teď na tom a pak to bude průběžně kombinace bodu 5 a bodů 2 a 3 tj. útěk ale se střelbou :-)
yardaz musím nechat že mi docela učarovala jen tédle ráži musíš přijít na chuť a rozhodně nebudu tvrdit že je to univerzální ráže pro každého, te´d v čistě hypotetické rovině zatím řeším ještě jednu ráži jako doplněk té 9,3 aby se dalo šáhnout trošku dál a zatím jsem se různejma vylučovacíma metodama dostal na 6,5x68 ale spíše to bude 8x68S ta ale bude ještě větší rána než ta 9,3 myslím
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

to rimar: no rana to bude zhruba stejna ale drazsi strileni .... co treba nejaky tricitkovy magnum?...nebo napriklad 25-06 nebo vynikajici 6,5x55 SE ?
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Dělá Geco i do 6,5x55SE?
EDIT by vhool:myslim,ze neni problem se podivat na kozapacky stranky ne? :!: :!: :!:
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Toma »

Kdysi dělali Geco 6,5x55SE 6,5 gramu poloplášť ,ten by byl parádní na srnčí a lišky, rychlost V0 to mělo něco přes 900 m/s.Už ho ale vidět není.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Patrik-30-06 píše:Dělá Geco i do 6,5x55SE?
EDIT by vhool:myslim,ze neni problem se podivat na kozapacky stranky ne? :!: :!: :!:
Na jejich stránkách to není, proto jsem se ptal a stránky Geca jsem nějak nenašel. Pokud je to takový problém, že jsem se zeptal, nebudu se ptát na nic
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

Patrik-30-06 píše:Na jejich stránkách to není, proto jsem se ptal a stránky Geca jsem nějak nenašel. Pokud je to takový problém, že jsem se zeptal, nebudu se ptát na nic
no asi takhle,mame zde gugl a podobny vymozenosti.nikdo z nas zde evidentne neni ofiko dealerem GECO tudiz by to asi hledal take.... neber to hned tak kategoricky ale kdyz zde budes moderator a budes po sz denne resit podobne dotazy od lidi co aby si ulehcili praci tak vyplivnou dotaz a cekaji ze to najdes za ne tak by jsi asi take uz byl trosku vysazeny na podobne otazky :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od rimar77 »

vhool píše:to rimar: no rana to bude zhruba stejna ale drazsi strileni .... co treba nejaky tricitkovy magnum?...nebo napriklad 25-06 nebo vynikajici 6,5x55 SE ?
no o třicítkovém magnumu jsem uvažoval dřív ale hodně mně od něj zrazoval známej z Poněšické obory že po 300WM pořád dohledávají, je mi jasné že je to jen o výběru vhodného střeliva když se to děje ve více různých případech už to ve mně hlodá ale nemohu moc soudit v okolí jí nikdo nemá a tady jsem k tomu taky moc nenašel
a 25-06 a 6,5x55se mi přijdou výkostně slabší když jsem koukal na tabulky, hodně se mi líbí ta 6,5x68 ale jediný výrobce střeliva a jen dvě střely nic moc výběr takže jasně výběhová ráže bohužel. Ještě by šla 6,5x65 ta nevypadá výkonostně špatně. Je to zatím jen jak píšu v rovině úvahy ale jednou bych ji rád zrealizoval za rok za dva , 9,3ka na blízko do těch 100-150m a pak něco na větší dálku tak těch 300m dál už bych asi nestřílel nebo jedině až bych to pořádně natrénoval a naučil se to máme právě kombinaci lesa a polí takže nějaká doplňková flinta by se hodila jen se mi budou pak asi lidi smát že chodím na posed jak Old Šetrhend s medvědobijkou a lehkou kuličkou :-)
Odpovědět