Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od yardaz »

Fakt hrozné.....

viewtopic.php?f=23&t=3598
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od Milan.K »

Tak to s tebou Edo plně souhlasím.Když kolikrát vidíš,jak s těmi zbraněmi zachází,tak je lepší se od nich vzdálit.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od yardaz »

Měl jsem ty naháňky moc rád a přijímal všechny pozvání ale teď je to fakt na neprůstřelnou vestu. Asi si budu více vybírat, nebo vůbec chodit nebudu. :?
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od Vojta »

Jo to se nedá jen souhlasit. Od některých strýců se opravdu snažím být co nejdále. Člověk za ty roky ví, co má od koho čekat a od některých se radši držím dál......
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od kasari »

Ještě mě napadla jedna věc - trestní odpovědnost pachatele je jasná, ale neměla by být ještě odpovědnost organizátora? Něco jako disciplinární potrestání? Když se něco stane třeba na fotbale mezi fanouškama, je za to potrestanej klub. Tak proč ne uživatel honitby? Třeba zákaz naháněk a pokuta do fondu, ze kterýho by mohly být placeny náhrady poškozeným.

A ještě jedna věc - všimli jste si v reportáži, kolik z nich mělo reflexní bezpečnostní prvky na oblečení? Už jsem to tu jednou psal, tak se nebudu opakovat...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové je to událost jež zamrzí každého a jistě jí nechci zlehčovat.Podivte pokud nic nedělám tak nic nepokazím.Ani nevíte jak rychle se to může stát každému z vás ne že to někomu přeji.Podivte se na silnice to by jste chtěli trestat i automobilku?Samo sebou pokud se prokáže vina vedoucího honu či křídel nemějte strach,že se trestní odpovědnosti vyhnou.Jenže většina těchto událostí se odehraje bez myšlení a hladu po raně.Další a v poslední době dost špatná věc je nedodržení setrvání na stanovišti a pak je malér v tu ranu.Každý vedoucí honu či nahánky si moc dobře dá pozor na určení stanovišt a směru střelby.On tu zodpovědnost cítí uplně jinak jak ten co si čupne na štont.Tak nevím proč trestat vedoucího honu.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od Lotr »

A všimli jste si, že se honu zúčastnilo cca 100 střelců a ani jeden nebyl pod vlivem? To také svědčí něco o organizaci. Reflexní vesta Tě před neopatrným střelcem neochrání. Opět je to o lidech. Čím víc zbraní, tím větší riziko.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od defuch »

Myslim, ze reflexni prvky jsou urcite dobra vec, ale po tom, co me na jedne nahance kolem hlavy hvizdal brenek se techto akci neucastnim. A to neni jen o primem streleni ale i o odrazeni, coz byl s nejvetsi pravdepodobnosti muj pripad. Soused pres dva strelce strilel pomerne bezpecne, ale zrejme se strela odrazila proti me coz asi nemohl ovlivnit.

Jinak jsou bohuzel lidi, kteri jinak cernou nestreli a jak uvidi neco cerneho nezajima je nic nalevo ani napravo a ani cervena vesta :evil: .
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od Bord »

Naháněk se zůčastňují i mladí prachatí"stréci"a nejen takoví ke kterým patřím věkem.Na dost naháněk kvůli nim odmítám pozvání.Několikrá se mi stalo že když jsem takového stréce slušně upozornil na nevybitou zbran mezi lečema jen se ušklíb a nejspíš si myslel něco o pr.....Dokonce mi někdy připadá že to přehlížejí i vedoucí honu on je přeci sponzor Ms nebo honitby.
8x57JRS,bordík
vhool

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od vhool »

no riziko je tu vzdy a jak se rika nehoda neni nahoda.... ale ruku na srdce,to co pise edik je bohuzel velika pravda a kolikrat kdyz to vidim jak lide se zbrani v ruce absolutne nedocenujou rizika tak me jima az hruza ...
myslim,ze treba toto mluvi samo za sebe a to bych nerekl ze je to hazarder ...
http://www.youtube.com/watch?v=mn0MFqP1js0
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od martinh »

Pár náháněk za sezonu také absolvuji a shodou okolností v sousední honitbě než se stala tato nehoda. Ono je to i ve zbraních. Viděl jsem tam i lovce se samopalem a jeden měl dokonce i sklopnou pažbu. já vím že zrovna toto může být ukázněný střelec ale už to o něčem svědčí. ono v zápalu boje s patnáctiraným zásobníkem je nehoda na světě raz dva.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od kabát »

Opět jeden případ k zamyšlení. 100 lidí na nahánce je hrůzostrašné číslo, které si koleduje o průšvih.
Měl jsem možnost lovit ve švédsku kde je lov tradicí a národním svátkem. Dostat se mezi švédy na lov znamená plně se podřídit jejim pravidlům. Reflexní doplnky oděvů jsou samozřejmostí.
Bezpečné zacházení se zbraní je věc o které se nediskutuje. Nechal jsem ve vybité kulovnici zavřený závěr a okamžitě mě upozornili a tvářili se dost pohoršeně.
Ulovit kus zvěře mimo pravidla je u nich taková ostuda, že by toho člověka už nikam nepozvali a do jiného spolku nevzali.
Zúčastnili se nahánky v ČR a během svačiny se schovávali za hromadou klád. Převážná většina našich lovců měla nezlomené zbraně na rameně, nabité kulovnice se zavřeným závěrem, dnes z toho mám taky hrůzu, když to vidím, dřív mi to tak nepřipadlo.
K čemu vlastně taková nahánka pro 100 lovců slouží?
Mají tolik kamarádů?
Nebo tolik zvěře?
Nebo je to zdroj financí do pokladny?
Záleží jim na tom jaká zvěř se uloví?

Na pár naháněk za rok chodím, a moje statistika říká, že zhruba polovina zvěře je ulovena nesprávně z hlediska průběrného odstřelu.
Disciplína je to co nám schází, prohřešky se tolerují a chyby omlouvají, vždyt jsme kamarádi. Výbava lovců mi taky přijde neadekvátní způsobu lovu. Když vidím střelce s 6. optikou na flintě stát na průseku, mám husí kůži a utíkám do bezpečí.
Organizátor nahánky musí střelce rozestavit tak a dát jim takové pokyny aby k úrazu nedošlo. Pokud k neštěstí dojde je to problém toho kdo vystřelil ale nepříjemnosti pro všechny účastníky.
Z těchto důvodů miluju individuální lov.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3404
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od dalas »

Já to vidím tak, že dnes na naháňky každý zve koho může s motem čím více střelců, tím méně toho uteče. Tímto způsobem se na tyto akce dostávají i střelci téměř bez zkušeností a mnoho z nich se to bojí přiznat. Těm, kteří je zvou je zase trapno je nějak poučovat, či se o ně postarat. Pak se snadno dostanou do situací, které nezvládají. Tím ale netvrdím, že to takto bylo i ve výše uvedeném případu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od kasari »

Tak koukám, že se tu ukázal všechny názory, který dneska, bohužel, ubližujou hlavně myslivcům...

Lotr - jak můžeš vynášet to, že nikdo nebyl pod vlivem? To by přece měla být ABSOLUTNÍ samozřejmost !

kabát - tys přesně potvrdil to, co jsem psal. I naháňka se dá zorganizovat tak, aby se nic nestalo. Jeden příklad - v honitbě Hradiště VLS se konají komerční naháňky od roku 1991. Průměrný počet akcí je 50 za sezónu, tedy cca 25.10. - 5.1. Za tu dobu se nestal ani jeden úraz a bylo zaznamenáno jen jedno úmrtí lesníka v důchodu, kterého na stanovišti postihl infarkt. Jinak ani jeden případ !!! To tedy znamená téměř 1000 akcí bez jediného incidentu :!: . Staly se i případy, kdy skupina lovců, zvláště z Německa měla s kázní problémy, ale je vždy pravidlem, že u střelce stojí průvodce, který zaručuje, že poplatkový host nevystřelí směrem, který znamená riziko, ani jinak neporuší pravidla ohlášená při zahájení. Reflexní vesty pro osoby v tlaku jsou povinností, u lovců ze Skandinávie samozřejmost. Pro ně je bezpečnost prvořadá. Až se k tomu dopracujeme u nás, nebudeme muset používat stejně pitomý argumenty, jako že na silnici přece taky umíraj lidi, nebo že automobilky taky nemůžou za havárie. Já přece nechci trestat zbrojovky, ale jestli někdo nedokáže zaručit bezproblémový průběh, ať to radši nedělá... Stejně jako ty fotbalový zápasy...

Chápu, že se to většině nebude líbit, ale takový je dneska stav toho, čemu se u nás říká MYSLIVOST.
Naposledy upravil(a) kasari dne pon 28.12.2009, 9:09, celkem upraveno 1 x.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Při honu na Benešovsku byl těžce zraněn myslivec

Příspěvek od lörinc »

to Kasari: tak s tebou taky plne nesouhlasim. Muzes mit sebevic argumentu aby kazdy strilel tam a tam...., ale pokud tam stoupne blb.......... a organizator za to muze?? Pises ze u strelce je pruvodce!!!??? To jsem jeste nikde nevidel. V tomto pripade to beru, kdyz ti chlap rekne NE tak ne, ale pokud tam je sam......? Pravda je ze si za nahled na myslivce muzem sami, ale delaji to vzdy a jen JEDINCI, nikoliv organizator. Ja si vzdy na konci honu tak oddechnu ze je vse OK a to poradame jen hony na drobnou, ale par bl... uz tu bylo a ty hubertusy by taky mohly povidat. Za posledni roky uz ne, ale driv... A muzes stokrat na nastupu rict NE.... Ja radsi chodim sam a co si udelam to si zodpovim............
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Odpovědět