Pes nehlásí prosím o radu

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Pes nehlásí prosím o radu

Příspěvek od velšterier »

Dobrý den mám Velšteriera.To že mi v lese uteče a vrátí se za 20 min.bych mu odpustil.Sleduji ho na GPS.Ale moc mě mrzí ,že když najde divočáky popř. jinou zvěř je potichu a dovádí si sám pro sebe a neštěká.Doma na zahradě vyprovodí každého kdo jde okolo štěkotem až mě to mrzí ,ale v lese je ticho jak pěna. Ví někdo radu jak na to aby se změnil?? Je mu 1,5 roku.
Díky za radu a možná nejsem jediný kdo má tento problém.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Pes nehlásí prosím o radu

Příspěvek od curil »

že nehlásí ani na viděnou,to je škoda.hlasitost je vetšinou vrozená.se divím že když něco štve nehlásí,možná jde přímo do kontaktu.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes nehlásí prosím o radu

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:59, celkem upraveno 1 x.
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: Pes nehlásí prosím o radu

Příspěvek od velšterier »

Ahoj Trapa
Ten nápad s druhým psem nemusí být špatný.Pokusím se mu najít kámoše na štěkání.Minulý týden jsem se blbě trefil po tmě do lončáka ,který se mi při výměně dalekohledu za flintu otočil a já to nepostřehl a dal jsem mu ji na třísla místo na komoru.Sice dost byrvil ,ale zaběhl do oplocenky která byla hustě zarostlá tak jsem se tam v noci neodvážil.Druhý den jsem vzal Čerta(velše) a šel dohledat.Bohužel jediný zvuk ,který vydal bylo zaječení když ho prase nabralo.Ani když jde za srnčim tak nevydá hlásku.Pořídil jsem si k vúli tomu navigaci abych věděl kde vlastně je.A ta nemá chybu jak sám víš,protože vím ,že ji máš.
Ještě jednou díky za radu.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes nehlásí prosím o radu

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:43, celkem upraveno 1 x.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Pes nehlásí prosím o radu

Příspěvek od Bord »

Zkusil bych obůrku tam je černá naučená na psy a když tam bude se psem který hlásí měl by se přidat.Toť má zkušenost.
8x57JRS,bordík
Peter 10
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 03.1.2010, 19:45

Re: Pes nehlásí prosím o radu

Příspěvek od Peter 10 »

Hlasitosť je vrodená vlastnosť, a buď sa u psíka prejavy vo ,väčšej alebo menšej miere. Vždy som ale učil psíka hlasiť, už od šťeňaťa. /rôznymi technikami/ A keď už psík hlasil na povel,zadovážil som si kožu s diviaka,zavesil ju tak aby na ňu nedosiahol, a dal mu povel hlasiť.Išlo to s neho ako s chlpatej deky , ale postupne pochopil čo od neho chcem.Dobre sa trenuje aj so živou mačkov v klietke. Vždy , keď som učil psíka k hlasitosti, najprv musel vedieť hlásiť na môj povel.
Odpovědět