Nové malorážky CZ 455

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od figi »

Na stránkách CZUB se objevily nové malorážky CZ 455.

http://www.czub.cz/cz/catalog/80-rimfire-rifles-cz.aspx

Oproti CZ 452 je podle popisu změna v možnosti měnit hlavně tří různých ráží ( že by konkurence pro Sako ? )a zřejmě z tohoto důvodu je i jiné uchycení systému do pažby. Vzhledově jsou stzejné, jako CZ 452.
Tak uvidíme, co ta inovace přinese ...
Naposledy upravil(a) figi dne čtv 28.1.2010, 9:02, celkem upraveno 1 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od rimar77 »

zatím k nim ale nemají bohužel ceny což je škoda, jelikož by mne zajímalo kolik za ně budou chtít. A jak to bude s optikou ohledně nastřelení po výměněně hlavně to by taky bylo dobré zmínit jinak to nevypadá špatně
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od Flash »

Po výměně hlavně a tedy předpokládám, po změně ráže. Přece nikdo nemůže čekat, že zbraň bude nastřelená stále stejně. I kdybych změnil hlaveň a zachoval ráži, tak se zbraň bude muset opět nastřelit.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od rimar77 »

pokud bude picartini lišta a každá hlaveň bude mít svůj puškohled tj. se změnou hlavně proběhne změna puškohledu bych to očekával.
vhool

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od vhool »

no ja jsem nejak nepostrehl,ze by hlaven byla vymenna za jinou tak jako treba u mausera M03 nebo jinych.podle mne je to mineno tak ze bude jednodussi vymenit olitanej lauf za novy ...ale nevim.nejak se mi to nechce po tom patrat ....
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od figi »

Pro vhoola

Obrázek

A popis ze stránek CZUB

CZ 455
V nové generaci malorážek CZ se podařilo skloubit dlouholeté zkušenosti z vývoje a výroby těchto zbraní s tradičně vysokou kvalitou, životností, přesností a moderními trendy. Nové modely CZ 455 vychází z klasické konstrukce a přináší spoustu vylepšení, která se dotýkají většiny hlavních částí zbraně. Především jsme vyslyšeli četné žádosti o zavedení systému umožňujícího výměnu hlavní. Využití nových poznatků při výrobě ústí hlavně, které jsme získali při vývoji a výrobě zbraní určených pro lov na dlouhé vzdálenosti, nám umožnilo zkrátit hlaveň, při zachování tradičně vysoké přesnosti. Také pažba doznala drobných změn, zavedených s cílem ještě většího komfortu při střelbě, kterého jsme mimo jiné dosáhli optimalizací ergonomie úchopu v oblasti pistolové rukojeti. Nově řešenému spojení systému s pažbou dominují již pouze dva šrouby s vylepšeným rozhraním zabezpečujícím jednodušší utažení i dokonalejší vzhled. Nová jsou i mířidla. Hledí umožňuje výškovou i stranovou korekci a nový tvar základny mušky usnadňuje přesné zacílení. Naopak zachováno zůstalo použití za studena kovaných hlavní a lůžko z jednoho kusu kvalitní oceli. Tradičně vysoká kvalita a péče věnovaná detailům je promítnuta do každého kusu nové zbraně a bude favorizovat své uživatele v oblasti sportovní střelby i při lovu.

Když to vidím, tak mi to zní celé divně, jako třeba že nové poznatky při výrobě ústí hlavně umožnily zkrátit hlaveň. Že by výzkum kmitů ?
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od vhool »

jo figi diky,i kdyz ten popis jsem cetl tak z toho moc jasne neni jakou vymenu hlavni maji na mysli a podle vseho se bude asi muset rozebrat cela flinta aby se lauf vymenil a to potom se nastrelovat bude muset tak jako tak ....jsou to pouze me dohady protoze nevim jak to maji osetreno
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od rimar77 »

tak co nevíte někdo už jsou tydle nové malorážky v prodeji?? ještě jsem je nikde neviděl v nabídce
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od Jiří K. »

pro whoola
Reaguji možná pozdě. Popis demontáže je v speciálu Střelecké Revue CZUB. Ano je nutno rozebrat celou zbraň, pak s pouzdra závěru vyšroubují 2 imbusy (opírájí se do toho vybrání na hlavni) a vymění se lauf. Pak následuje zborka. Prostě brnkačka. :lol:
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od Jiří K. »

Na stránkách CZ-Ub jsem našel toto video :
http://www.czub.cz/Play.aspx?video=29!248756
Takže takhle si u nás představují jednoduchou demontáž, ale i tak je to asi krok kupředu.
Podle mně vypadá opravdu snadná výměna takto:
http://www.sako.fi/sakoquad_barrelchange.php
Velkým kladem u Sako Quad je i barevné rozlišení hlavní a zásobníku.
odo
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 26.1.2012, 12:23

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od odo »

AAA
Naposledy upravil(a) odo dne pon 11.2.2013, 17:18, celkem upraveno 1 x.
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od Petr Vysok »

Dle mého absolutně nejlepší je CZ 453 - všestranně nastavitelní spoušť včetně napínáčku. Proto je také nejdražší. Řada 455 je i dle zástupců zbrojovky novou řadou s jednodušší výrobou, pro kterou se teprve chystá výměnný set lepší spouště.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Malorážka cz 455

Příspěvek od josse »

Než na mne dolehla ekonomická krize tak jsem ji vlastnil... teda CZ 455 Thumbhole (varmint s jinou pažbou) v 22LR, přesnost a zpracování bylo překvapivě na dobré úrovni, neshledal jsem nic co bych mohl extra vytknout až na uchop v one díře prostě na moji ruku mi neseděla jak bych chtěl a přeleštění, odladění spouště. Měl jsem ji i celou rozebranou a koukal na tu vyměnu hlavní a nevypadá to zle. kdybych ji neprodal tak si k ni dokoupím i hlaveň s mířidly, když beru někoho kdo se chce naučit střílet tak ať to má pěkně od základu :wink: a ja bych ji taky využil :D
Střílel jsem sipačkama od Lapuy a na 50m brokove patrony každou ranou ... z harrisek do terče pětiranné sestřely cca 15-20mm občas nějaky ulet ale to mohlo být i mnou a patronou...
Asi bych do ni šel i znovu ,ale udělal bych si na ni takticko sportovní stavitelnou pažbu z lamina... to už bych se ale rovnou poptal po samotném systému :lol: protože by mi zustala pažba a ta proklamovaná hlaveň s mířidly a do další zbraně by mi chybělo už jen lužko a spoušťak :D
martin-bezm
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 14.1.2013, 7:53

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od martin-bezm »

Josse ty považuješ 15 - 20 mm s nožičkama na 50m za dobré vždyt je to katastrofa mně tohle dělat malorážka tak jit tomu prodavači vrazím někam. No a sestřelova brokové náboje je nic moc s nozičkama skuz to jako ja na nábojnice 22lr nebo při nejhorším 9mm.
Ja mám 455 americana no a žadná slava to teda neni po prvni krabičce naboju sem to málem rozdupal. A aby to bylo nejejak střelby schopné musel sem pružinu spouště zkrátit na polovinu , nechatudělat mustky v pazbě aby to bylo v tom dřevě dobře fixované a hlavně jsem nechal udělat novou hranu ústí hlavně protože to co tam bylo úplně šílené vypadalo to jako by to nějaký expert dělal korunku normalnim vrtákem puškař nechtěl věřit že něco takového vylezlo z fabriky. Nicméně po těhle upravách je to ve stavu kdy se to na škodnou dá použít. Nicméně sem rezignoval nad tím že z toho dostanu to co zmé 456.
Nicméně na obranu musím dodat že sem do 456 vrazil 45k. A do 455 jen 18k.
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nové malorážky CZ 455

Příspěvek od josse »

ty chceš po lovecké malorážce za 10 tisíc 9mm? pročti si toto vlákno!
http://forum.gunshop.cz/ultrap-esna-st- ... 1-135.html
A to se bavíme o zbraních v naprosto jiné kategorii s náboji v ještě lepší! i ve sportovních speciálech záleží na výrobní sérii munice! kdy série o jedno číslo jinak udělá (muže a většinou to tak je) klidně 5mm rozptylu

9mm je sen každého sportovního střelce s výbavou za desítky až stovky tisíc a náboji vybranými přímo u výrobce z desítek sérii (a jak se taková najde tak se nekupuje pár tisíc nábojů to mi věř :D )
Odpovědět