Utažení šroubů v pažbě

Vše o kulovnicích a malorážkách
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od František Fořt »

Pánové,
o tomhle poměrně důležitém momentu tady byla řeč na různých místech. Mě by ale zajímaly komplexněji vaše zkušenosti.

Mě osobně teď zajímá, jak toto řešit u obyčejné lovecké flinty, kde to hraje větší roli, než jsem si myslel. Zbraně s bedingem nebo s jinými upínacími prvky, kde se použije momentový klíč atd., úplně nemyslím, i když i tady to taky není jen tak jednoduché.

Zkrátka a dobře, jak a čím mám dorvat ty dva šrouby zespodu v té pos.... CZ550.... :D
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od Shiva »

smazano uzivatelem SHIVA
Naposledy upravil(a) Shiva dne pát 04.6.2010, 8:46, celkem upraveno 1 x.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od František Fořt »

Kua, tos nemohl říct hned před rokem? Nebo mi to kua utáhnout? :)

Nicméně, když si zpětně promítnu ty různé nastřelování a kouknu na foto terčů, stalo se mi to, co tu už zaznělo. Vertikální rozptyl a několikrát. Jednou dokonce byla řada 5 ran úplně nad sebou v jedné lajně.

Naposledy jsme s Andym najednou měli šílené rozptyly a světe div se, šrouby byly povolené jako kráva. Šly dotáhnout snad o čtvrt otáčky. Pak pár ran a už to jakž takž sedělo.

Udělám beding a bude klid. Je ovšem otázka, jestli se to i pak nepovoluje. Přece jen je ta zbraň opravdu pod zátěží. Furt to tahám po lese, mokro, mráz, horko, zima a pak domů. A zase.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od figi »

Moje zkušenost s CZ 550 je jiná.
V rozkresu k těmto zbraním je dobře vidět rozpěrné trubičky - rozpěrka zadní a přední, které zajišťují přesnou polohu součástek vůči sobě i vůči pažbě. Bohužel je časté u CZ 550 i CZ 527, že přední rozpěrka chybí. Je vysoká přesně 10 mm a není problém ji v CZUB koupit nebo si ji nechat udělat.
Pokud je zbraň sestavena včetně rozpěrek, není slyšet žádné praskání ( borcení ) dřeva, šrouby se dotáhnou naplno, nepovolují se, zbraň střílí velmi přesně a drží velmi dobře nástřel. Toto mám odzkoušeno u několika pažeb - zbraní včetně BO 98. A každý to zvládne.

Nic ve zlém, ale jsou to divné rady - prodat někomu, kdo tomu nerozumí ( tady se Shiva neprezentuje zrovna v dobrém světle ), bedding na loveckou zbraň je podle mne naprostá zbytečnost, a kupovat novou pažbu také.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od Shiva »

smazano uzivatelem SHIVA
Naposledy upravil(a) Shiva dne pát 04.6.2010, 8:45, celkem upraveno 1 x.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od figi »

Tak jen pár nástřelů s s mými loveckými CZ 550 bez beddingu ( Zbraně s varmintovými hlavněmi, do pažeb utažené tak, jak jsem popsal ), abychom věděli, o jaké přesnosti mluvíme. Prosím Shivu o vyjádření - odhad zlepšení přesnosti beddingem

243W 100m 6mm CTC, 3 rány, střelivo Winchester Supreme Power point +

Obrázek

308W se scenary, s Ballistic tip to samé, 100m 5 ran

Obrázek

Obrázek

A moje CZ 550 Sniper 5 ran 200 m se sériovým střelivem SB HPBT

Obrázek
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od Shiva »

smazano uzivatelem SHIVA
Naposledy upravil(a) Shiva dne pát 04.6.2010, 8:45, celkem upraveno 1 x.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od figi »

Shivo, díky za analýzu. Už jsem ti psal, ať uděláš velkorážový BR tady u nás, přijel bych si to zkusit. Výbavu na to sice nemám, ale něco bych s tím udělal.
Na srazech, kde jsem byl, někteří členové fóra moji střelbu viděli. Nejsem žádný super střelec a to skupinkování je moje chyba, protože ty flinty mají na víc.

První nástřel ( vsedě, X-bag ) je z 243W CZ 550 Varmint, Zeiss 6-24x56, zkoušel jsem nové střelivo. Tuto zbraň na střelnici nesu tak 5x do roka, dám si jednu zkušební ránu na 100m na terč 8x8 mm, ten obvykle trefím a víc nestřílím, šetřím lauf a jen s ní lovím. Nástřel drží po celou dobu beze změny.

Další jsou terče ( 308W, Meopta ZD 3-12x50, vsedě, X-bag ) z testů přebíjeného střeliva. Scenary jsou dobré, ale Ballistic tip snad lepší.

Poslední nástřel je zatím můj nejlepší s další ( kostky cukru na 100m ) 308W ( vleže s nohami UK 59 a třetí nohou, optika Meopta 4-16x44 / kamarád má Sako TRG, s touto mojí zbraní se mu teď podařil jeho životní nástřel, 5 ran 100m pod 0,15 MOA s municí Lapua Scenar Silver Jaket ), 243W na 200 to umí také tak, nemám vyfoceno.

SB Match HPBT je opravdu skvělá terčová munice v mých CZ 550 a i v ostatních CZ, které jsme zkoušeli, plně srovnatelná s Norma Diamond line. Lepší jsou jen Lapua.

A CZ 550 mám několik, ty nástřely jsou od tří z nich. Další s dobrou municí umí také pod půl MOA. Jenom jednu z těch zbraní jsem kupoval novou, ostatní je komise či inzerce. Samozřejmě jsem si provedl sám své úpravy. A testoval jsem je až po nich.
Je to náhoda ?
Naposledy upravil(a) figi dne úte 02.2.2010, 22:18, celkem upraveno 1 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od Shiva »

smazano uzivatelem SHIVA
Naposledy upravil(a) Shiva dne pát 04.6.2010, 8:45, celkem upraveno 1 x.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od figi »

Shivo, komponenty SB nepoužívám. Nábojnice Lapua, Norma nebo Sako. Střely Scenar, na lov Ballistic tip. Bergery zatím stále zkouším, ta celková délka náboje je problém.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od Shiva »

Vratme se zpet ke sroubum. Jsme OT
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od medo »

Po tom ako sa mi uvoľňovali šróby na vychvaľovanej montáži optilock začal všade používať modrý loctlite a odvtedy žiadny problém .
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od Shiva »

to medo
1. jsi OT. neni to vlakono o tom jak se utahuji montaze ale o utazeni sroubu pouzdra zaveru do pazby.
2. co se tyce optilocku, ja sice k nemu mam sve vyhrady, ale urcite ne ke spolehlivosti. Mam tu montaz na SAKO 75 asi tak 10let a nikdy jsem ji nemusel dotahovat. Jsi prvni kdo si stezuje ze se montaz povoluje.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od medo »

Mám SS montáž , tí tupci opieskovali povrch aby hol matný ale aj závity a vyzerali ako na žiarovkách :evil: závity mali rezať nakoniec ...
Takže pár rokov mám pokoj už aj ja , písal som , že používam všade to znamená že aj na šróby v pažbe a ešte sa mi nestalo že by sa uvolnili a to strielam podstatne viacej ako bežný poľovník, samozrejme nie na mauser 98 tam to urobili múdrejšie :D
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utažení šroubů v pažbě

Příspěvek od Shiva »

v pripade pillar bedding ci glass bedded neni potreba zadne lepidlo
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět