Reference na offroady

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Příspěvek od dusab »

Co hovorite na Ladu Nivu? Tiez rozmyslam nad niecim do lesa, ale neviem ci Samuraja, alebo Nivu....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To dusab rozhodně z těchto dvou Samuraje.Niva má velkou poruchovost a to hlavně předního diferáku.Co je u ní výhodou jsou levné náhradní díly.Asi výrobce ví proč.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

LADA NIVA 1600 Obrázek

Tak to je můj mazel. Mrzí mě že je červená, ale vzhledem k finančnímu limitu tak sem si nemohl moc vybírat. Sou tam ještě starý plá?tě o víkendu to na fotím a dám to sem. Je to nesmrtelný projede to všechno. :evil: :twisted:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Bere 13 na 100 ale mám jí jenom na odvoz krmení silá?e atd. Tak se to dá a ve směs jí používám jenom přez zimu. Ale je to fakt dělník.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

panove,

padlo tady hodne chvaly na ruzne terenaky... bohuzel, nenasel jsem nikde zminku o mem "terenaku" - vetsinu terenu projede, spotreba nizka, levne nahradni dily, v zime se retezy a motorem vzadu nemam s projetim problemy, jinak cely rok jezdim na zimnich pneumatikach, ktere jsou zaklad!!! odveze vse, co potrebuji. a ke vsemu - kazdy rok si dopreju luxus "noveho" vozu! tedy vetsinou nez skonci platnost technicke :wink:

Obrázek

nedam na nej dopustit :wink:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak to je dobrý taky sem měl takovou ale u nás je v zimě 50cm sněhu a to se jí už moc nechtělo. :lol:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Musím dát Aldovi 10/10, protože každý rok nový teréní automobil, to tu ještě nebylo
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Taky bych dal 10/10...mě se pozdává ten laďák :lol: a maskovací barva:)..Aldo opravdu super stroj :!:
Jager
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 10.7.2007, 16:08
Bydliště: Krušné Hory

Příspěvek od Jager »

Taky se přidám, nejdřív jsem jezdil do revíru Patrolem 160 3,3d, pak jsem pořídil Favorita :twisted: nakonec jsem pořídil Pajero 2,5 td. když to zhodnotím Favorit do lesa je katastrofa, Pajero je dobré tak na silnici a polní cestu , ale starej Patrol 3,3d ten se nastartoval a jel a jel.
Nyní jezdím ? fabia combi, ale vážně uvažuji o Cherokee 2,5td nebo Grand cherokee 4l na LPG. :D :D :D
Uživatelský avatar
Miloš Bukoven
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: ned 22.4.2007, 0:48
Bydliště: Levice

Suzuki Samurai 4x4

Příspěvek od Miloš Bukoven »

Ja už 4. rok používam na požovačky Suzuki Samurai 4x4. Je to šikovný pomocník do terénu, mám celoplechovú verziu, zelená farba, obul som na to šípové pneumatiky. Na požovačky, odvoz úlovku, na huby, rozvoz krmiva - v blate, v snehu....paráda. Mám na tom ?a?né, takže nie je problém zapnú? malú dvojkolesovú vlečku z malotraktoru Terra a hneď je viac miesta na odvoz. Zadné sedačky sú vymontované, mám tam len takú nasúvaciu lavicu pre 2 osoby, v prípade potreby to odtiaž vyberiem a mám nákladný priestor. V teréne je trochu väč?ia spotreba, ale to má asi každý tereňák, osobne som to nemeral, ale počítam tak 10 litrov/100 km, mám kubatúru 1000 cm3. Prejazdnos? v teréne a manévrovatežnos? vežmi dobrá, akurát pred 2 rokmi, keď bolo u nás 40 cm snehu tak som nepre?iel na nedostupné miesta, predným diferenciálom som robil ryhu v snehu a podvozkom som sa "opieral" o sneh a kolesá pre?mykovali v snehu, nemali oporu o pevný podklad. Trochu ma hnevá uzávierka zadného diferenciálu, ale zatiaž som si poradil aj bez nej. Dnes sa prostredníctvom inzerátov a cez internet dajú pomerne lahko zohna? aj ND. Suzuki Samurai vrelo doporučujem na požovné účely, ja som zatiaž. max. spokojný.
Tu je zopár fotiek.
http://album.volny.cz/elo/view.php?albu ... page=0#img
http://album.volny.cz/elo/view.php?albu ... page=1#img
http://album.volny.cz/elo/view.php?albu ... page=2#img
http://album.volny.cz/elo/view.php?albu ... page=3#img
Naposledy upravil(a) Miloš Bukoven dne pát 05.10.2007, 9:54, celkem upraveno 2 x.
BRNO 502.10 kal.30.06/12+Meostar R1r 3-12x56RD
CZ 550 Lux kal.30.06+Kahles CSX 3-12x56
CZ 453 Lux kal.22 LR+Artemis 2000 1,5-6x42
KETTNER CHAMPIONE kal.12/12 x 70
SLAVIA 630 kal.177 (4,5 mm)+Delta Optical 4x32AO
Leica LRF 900 SCAN, Suzuki Samurai 413JX
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Jager píše:Nyní jezdím ? fabia combi, ale vážně uvažuji o Cherokee 2,5td nebo Grand cherokee 4l na LPG. :D :D :D
U Cherokeeho 2,5 td pozor na motor,dost casto na tom praska hlava (vlastne hlavy,lebo ich ma oddelene).
Jager
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 10.7.2007, 16:08
Bydliště: Krušné Hory

Příspěvek od Jager »

lovec píše:
Jager píše:Nyní jezdím ? fabia combi, ale vážně uvažuji o Cherokee 2,5td nebo Grand cherokee 4l na LPG. :D :D :D
U Cherokeeho 2,5 td pozor na motor,dost casto na tom praska hlava (vlastne hlavy,lebo ich ma oddelene).
Vím o tom :D
CZ 550FS 7x64
vhool

Příspěvek od vhool »

... JEEP je JEEP ale evropskou verzi vam zadarmo rozmluvim.kdyz jepici tak jedine ameriku.pak mate po starostech a levny nahr.dily.to se tyka vseobecne americkejch aut.vim o cem mluvim,zkusenosti mam na rozdavani :wink:
Jager
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 10.7.2007, 16:08
Bydliště: Krušné Hory

Příspěvek od Jager »

No abych pravdu řekl tak jsem se tak trochu zamiloval do grand cherokee 5,2i,jednou jsem se svezl !!!! :o :shock:
CZ 550FS 7x64
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

auto do lesa... do terénu

Příspěvek od TT33 »

Podle mého názoru je zapotřebí auto s rámem Off Road a ne se samonosnou karosérií SUV no a na krátké otáčení zase krat?í auto, které má dobré nájezdové úhly... a pokud možno tak samosvorné diferenciály, mám je a vyplatíse. Mě se lídí PATROL, ale mám KIU. důležité je, že na závěsu mám nosič a z zimě, když něco ulovíte a ono to váží okolo metráku a víc, tak to naložím a jedu... s vozejkem bývá ve sněhu problém i na zaVážení krmelce v zimě je to lepší... u těch SUV bych měl strach na ně tolik naložit, u NIVY se trhají nápravy, má velkou spotřebu a o pohodlí nemluvím, to je jako ve V3S...navíc kvalitní Ruský stroj levný... a hnije... řemeslo braň se, posilovač řízení je za příplatek a pokud není tak za něj chtějí téměř 50tis.... :P :D Zato ta Feroza se mi celkem líbí, mají ji dva známí a jsou velice spokojeni... i když do teréni to chce TDI, kvůli spotřebě.
Odpovědět