Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od dalas »

Já si rozhodně nemyslím že JUDr. Plzák je výsměch českým myslivcům, naopak připadá mi jako typický produkt české myslivosti.
Nemyslím, že je to produkt jen české myslivosti, ale produkt české společnosti. Tady se sere kde kdo do kde čeho, odborně tomu moc nerozumí, jen když z toho něco kápne do kapsy. Aldovi fandím, ale popravdě Plzák je jen kapka v moři.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kabát »

Možná se blíží čas, aby se společnost lidí zvaní myslivci rozdělili na separátní skupiny, které budou mít každá svůj program, cíle, názory a budou schopni táhnout za jeden provaz, POZOR stejným směrem.

Není tady žádný rozdíl mezi myslivostí a politickou stranou, obě organizace jsou zájmové a jakmile ve skupině začnou krystalizovat protichůdné názory, musí se odstranit jednotlivci, nebo rozdělit skupina.
Je tedy na čase aby se takového formování chopil silný jedinec s jasným cílem - programem a pokusil se na svou stranu získat dostatečný počet příznivců.

Mám také pocit že už nechci být členem klubu myslivců, který je z velké části prošpikovaný závistí, nenažraností, pokrytectvím a hamižností, podpořený neznalostí a leností at už pracovní nebo vědomostní.

Jak už řekl nějaký mudrc dávno " Na to abych zjistil, že žárovka nesvítí, nemusím být EDISON".

Je tady někdo tak zdatný aby zformuloval nový program a nějaké stanovy?
Zapálil aspon tu malou svíčku?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

ono je jedno, jestli se bavime o myslivcich, rybarich, chatarich, cyklistech, ODS, CSSD... je to proste nejaky vzorek spolecnosti - 100 tis. neni malo a ma uz nejakou statistickou vahu. takze dalas na rozdil od jakuba203 uhodil hrebik na hlavicku.

ja vim, dalasi, ze je to jen kapka v mori. ale jak jinak zacit zmenu, nez od dilcich veci a uspechu. nemam silu na to, abych zmenil celou ceskou myslivost, ale udelam maximum pro to, abych udelal alespon dilci zmeny. jak uz jsem tu psal, jen ta reakce lidi z okoli stribra, ktera mi prisla.. ta byla pro mne opravdovou odmenou - i kdyz jsem jeste v konecnem dusledku nic nezmenil, doufam, ze jsem nekolika tamnim lidem ukazal, ze clovek by mel bojovat za dobre veci, i kdyz se to netyka jeho osobne... proste z principu - jinak budeme jen jak stado ovci, ktere si rikaji, ze stejne nic nezmeni, tak radeji pujdou tam, kam jde stado - a ani jim nevadi, ze tam ceka reznik ci vlk... jinak diky za podporu, dalasi...

kabate&kasari, ja vam nevim, jestli budovani neceho noveho spolecneho "na zelenem" by melo uspech - byl bych prvni, kdo by se timto smerem ubiral. mel jsem velke ocekavani od myslivecke unie, ale jsem klasicky opet zklaman (zase jsem se zapojil do diskuse http://www.myslivost.cz/Aktuality/CMMJ- ... eadid=6271). mozna by bylo dobre to nekdy (treba na srazu) probrat...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od dalas »

to alda: byli by se ti lidé, kteří pana Plzáka znají ochotni podepsat pod jeho skutky? Přece jen má dotyčný možnost manévrovat s tím, že jde třeba o Tvoji osobní zášť a pod. Pokud tam bude více podpisů, ten prostor se mu podstatně zůží. Musí to ale být osobní zkušenost, nikoliv zprostředkovaná. Ono už je divný, že právě tento pán pospíchá s článkem o vstupu ČMMJ do unie. To by měl spíše dát do placu Pallas nebo Kostečka. Prostě na mě to dělá dojem, že tento člověk zastupuje pozdní český vlezdoprdelismus.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kasari »

Nedávno jsem diskutoval s jedním známým o situaci v našem klubu barvářů a spolku Hirschmann v Německu. Ten je obviňovanej z elitářství a skoro "sektářství ", ale má výsledky. Štěňata nedává mimo spolek, kryje se jen na základě dostatečného zájmu apod.

Píšu to proto, protože si myslím, že tohle je cesta. Méně je někdy více ... Vysoký morální kredit členů malýho spolku se prosadí líp, než masový svaz, kde je předem jasné, kdo bude předseda a vedení a ostatní jsou tam jen na placení příspěvků, případně ještě na brigády...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od jakub203 »

Protože mi toto téma připadá již naprosto prázdné, vyčerpané ale hlavně obrečené, navíc jak jsem psal výše mi prostě záležitosti "o ničem a o nikom" nestojí za drahocený čas kterého jsem podle mého investoval až dost. Tedy bych jen ještě rád podotknul jednu věc - je velmi důležité si hlavně nic nenalhávat nebo namlouvat a zůstat nohami na zemi.....

Punktum
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Zemědělství a myslivost – blýská se na lepší časy?

Příspěvek od Alda »

Tak kariera pana Plzaka jako experta na slovo vzateho pokud jde o ceskou myslivost se vyviji dale kupredu:

"Začátkem března zahájila Asociace soukromého zemědělství ČR a její komoditní rada pro lesy a myslivost sérii seminářů pod názvem Zemědělství a myslivost. Budou jich téměř tři desítky, a to v jednotlivých regionálních organizacích ASZ. Náplň semináře zajistili a velmi dobře prezentují odborníci na dané téma – Josef Plzák, Zdeněk Polanský a Igor Hájek. Informace ze školení jsou shrnuty v praktické brožurce Malá myslivecká rukověť pro sedláky a vlastníky půdy, kterou obdrží každý účastník tohoto semináře." Jak se docteme v tomto clanku:
http://www.asz.cz/cs/regiony-a-svazy/ko ... -casy.html

Pan Plzak bude mit "roadshow" po cele Ceske republice a konecne se budeme moci dozvedet, kam ma ceska myslivost smerovat... S panem Stehlikem v zadech - jako poradcem ministra zemedelstvi a zaroven predsedou Asociace soukromych zemedelcu... Jak se ten nas novy pan ministr rychle zorientoval, pokud jde o ceskou myslivost.

Bohuzel, neni to nic jineho, nez dalsi plivanec do tvare vsech pravodatnych myslivcu, kterym jde o dobro veci...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od fesoj »

Jestli se nemýlím. tak jeden z ministrů se před časem p. Plzáka zbavil a ten teď u Bendla zase leze vzhůru - nejspíš análním otvorem... Je vidět, že to holt je odborník - především přes peníze a to je nejdůležitější...
Kritériem pravdy je praxe.
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Seminář ASZ ČR

Příspěvek od psdk »

Tak jsem ze zvědavosti prošel účastí na té výše zmiňované roadshow pan Plzáka. Do včerejška to byl člověk pro mne celkem neznámý, ale po jeho hodinovém projevu už asi vím do které škatulky si jej dám. Shrnu stručně:
Tak za prvé pan Plzák říká že není JUDr., tímto titulem jej prý očerňuje ČMMJ.
Podstata nutnosti selské myslivosti je v tom, že to co se pase na farmářových polích podle něj logický patří tomu farmáři, který má svaté právo zvíře zlikvidovat a z jeho likvidace mít finanční prospěch.
Myslivci jsou v drtivé většině komunisti, kteří se podílelil v 50tých letech na konfiskaci majetku sedlákům. (toto se píše v té brožuře na str.4)
Dověděl jsem se, že sedláci stáli v minulosti za elektifikací vesnic a byli nositelé moderního pokroku na venkově. Dodnes nebyl selský stav rehabilitován.
(strašit komunistama skoro 23 let po revoluci je docela uhozené)

Podle pane Plzáka je jediná cesta z tohoto rudého mysliveckého pekla to, že sedláci se zmocní práva honby na vlastní účet a udělají v tom konečně pořádek. Myslivost je podnikání. V tomto pohledu je ASZČR trnem v oku, že klasické MS jako zájmový spolek nemusí platit daň z příjmu.
Jeho teze o tom, že vlastníci pozemků jsou při současném zákonu jaksi bez možnosti regulovat stavy zvěře, domáhat se škody a pod, nekorespondovala s následným příspěvkem pana Polanského, který ji vlastně asi nechtěně vyvrátil svým rozborem stávajícího zákona o myslivosti. Upozornil na fakt, že honební společenstvo(tedy spolek vlastníků) je klíčový subjekt při tvorbě a uznávání honitby, schvalování plánu chovu a lovu. Pan Plachý rovněž apeloval na prioritu rozumné domluvy mezi myslivci a vlastníky. Tato část roadshow měla alespoň logiku, protože vycházela z faktů a apelovala na zdravý rozum.
Po obědě a menší hádce mezi nejradikálnějšími sedláky pokračoval seminář fotoprezentací škod způsobených zvěří na pozemcí. Jak později sám prezentátor pan Hájek řekl, fotky zdecimovaných polí byly z oblastí kde se z rozličných důvodů neprovozuje právo myslivosti.(spory o hotitby atd..) nebo z oblastí kolem Stříbra, Plzně, kde je dlouhodobý problém se sikou, takže vlastně taky takové mlácení prázdné slámy. Následoval rozbor postupu při uplatňování škod a upozornění na fakt, že většinou je chyba v tomto procesu na farmáři, který nesplní zákoné podmínky. Nemůže za to tedy zákon, ale zase vlastník potažmo uživatel pozemku tím, že nezná zákon.

Ve svém celkém širokém mysliveckém okolí až na vyjiimky nepozoruju takové zásadní neshody mezi myslivci a majiteli pozemků takže mě tato kampaň přišla zbytečně agresivní, navíc celá ta akce je placená z Programu rozvoje venkova. Není mi jasné čím tohle rozeštvávání a přikreslování historie přispívá k rozvoji venkova.
Naštěstí tam bylo i pár rozumných debatních přispěvků z fungující praxe, kdy je mezi myslivci a zemědělci dohoda a funkční spolupráce.
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Seminář ASZ ČR

Příspěvek od Posmiros »

psdk píše:Tak jsem ze zvědavosti prošel účastí na té výše zmiňované roadshow pan Plzáka. Do včerejška to byl člověk pro mne celkem neznámý, ale po jeho hodinovém projevu už asi vím do které škatulky si jej dám. Shrnu stručně:
Tak za prvé pan Plzák říká že není JUDr., tímto titulem jej prý očerňuje ČMMJ.
Podstata nutnosti selské myslivosti je v tom, že to co se pase na farmářových polích podle něj logický patří tomu farmáři, který má svaté právo zvíře zlikvidovat a z jeho likvidace mít finanční prospěch.
Myslivci jsou v drtivé většině komunisti, kteří se podílelil v 50tých letech na konfiskaci majetku sedlákům. (toto se píše v té brožuře na str.4)
Dověděl jsem se, že sedláci stáli v minulosti za elektifikací vesnic a byli nositelé moderního pokroku na venkově. Dodnes nebyl selský stav rehabilitován.
(strašit komunistama skoro 23 let po revoluci je docela uhozené)

Podle pane Plzáka je jediná cesta z tohoto rudého mysliveckého pekla to, že sedláci se zmocní práva honby na vlastní účet a udělají v tom konečně pořádek. Myslivost je podnikání. V tomto pohledu je ASZČR trnem v oku, že klasické MS jako zájmový spolek nemusí platit daň z příjmu.
Jeho teze o tom, že vlastníci pozemků jsou při současném zákonu jaksi bez možnosti regulovat stavy zvěře, domáhat se škody a pod, nekorespondovala s následným příspěvkem pana Polanského, který ji vlastně asi nechtěně vyvrátil svým rozborem stávajícího zákona o myslivosti. Upozornil na fakt, že honební společenstvo(tedy spolek vlastníků) je klíčový subjekt při tvorbě a uznávání honitby, schvalování plánu chovu a lovu. Pan Plachý rovněž apeloval na prioritu rozumné domluvy mezi myslivci a vlastníky. Tato část roadshow měla alespoň logiku, protože vycházela z faktů a apelovala na zdravý rozum.
Po obědě a menší hádce mezi nejradikálnějšími sedláky pokračoval seminář fotoprezentací škod způsobených zvěří na pozemcí. Jak později sám prezentátor pan Hájek řekl, fotky zdecimovaných polí byly z oblastí kde se z rozličných důvodů neprovozuje právo myslivosti.(spory o hotitby atd..) nebo z oblastí kolem Stříbra, Plzně, kde je dlouhodobý problém se sikou, takže vlastně taky takové mlácení prázdné slámy. Následoval rozbor postupu při uplatňování škod a upozornění na fakt, že většinou je chyba v tomto procesu na farmáři, který nesplní zákoné podmínky. Nemůže za to tedy zákon, ale zase vlastník potažmo uživatel pozemku tím, že nezná zákon.

Ve svém celkém širokém mysliveckém okolí až na vyjiimky nepozoruju takové zásadní neshody mezi myslivci a majiteli pozemků takže mě tato kampaň přišla zbytečně agresivní, navíc celá ta akce je placená z Programu rozvoje venkova. Není mi jasné čím tohle rozeštvávání a přikreslování historie přispívá k rozvoji venkova.
Naštěstí tam bylo i pár rozumných debatních přispěvků z fungující praxe, kdy je mezi myslivci a zemědělci dohoda a funkční spolupráce.
Též jsem na semináři byl a myslím, že jeho hlavní náplní bylo, seznámit sedláky a vlastníky se svými právy v honebním společenstvu a trochu je vyburcovat k tomu aby se o tyto věci zajímali... Bez spolupráce zemědělců a myslivců to nikdy nemůže moc dobře fungovat, pro obě strany je vzájemná domluva k plusu.

Dále bylo užitečné seznámit se s tím jak vymáhat škody a myslím, že při dnešních stavech černé zvěře je to aktuální, tam kde není ochota myslivců problém řešit.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od fesoj »

Ono také nejde většinou ze strany myslivců o ochotu a neochotu, ale zejména o schopnosti a možnosti problém řešit. Tlupy černé o mnoha desítkách kusů v rozlehlých kukuřičných lánech rozhodně škody napáchají, ale zatím nikdo nenašel způsob, jak jim účinně zabránit, tím spíš, že v době vzrostlých kukuřic jsou okolní lesy černé prosté a ta prasátka se stahují za žírem. Bude-li mít vlastník pozemků zájem o likvidaci MS, rozhodně dokáže ty škody vyčíslit v pro myslivce neúnosné výši. A když se mu to povede a pak bude provozovat na těchto pozemcích myslivost ve vlastní režii, najednou zjistí, že ty škody jsou v poměru k celkovým ziskům zanedbatelné a že vlastně není co řešit. Dnešní sklízecí stroje totiž dokáží sebrat i ty poválené stvoly - a že je tam míň klasů, to je z hlediska průmyslového využití té kukuřice úplně jedno. Ale to už bude účelu dosaženo. a myslivecké sdružení bude bez revíru.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Zdenek41 »

Proč to vidím uplně stejně.. :)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Leon »

ono to není všude stejné když zemědělec zavolá hospodáři že tam jsou prasata že jim to protáhne a dá si pauzu aby měli volno a dozví se že chlapy nemaj čas tak se nedivím že jim pak napálí škody a hlavně by měli plati ti co celý rok nevytáhnou paty do lesa a jenom mají plnou hubu kecu o lovu :D
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od fesoj »

Co znamená, že jim to protáhne ? Jestli jsem tomu dobře rozuměl, tak se jedná o situaci, kdy ten zemědělec zpozoruje prasata z mašiny přímo při sklizni, zavolá hospodáři - ale ten by mu měl správně jen poděkovat a vysvětlit, že lov za těchto podmínek je zakázán a ne svolávat chlapy.. Mě osobně kdyby hospodář vyzval k účasti na takové akci, asi bych také neměl čas, ale zejména chuť a náladu dostat se do průseru - náhoda je vůl.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Leon »

asi jsi přehlédl že jsem napsal že si dá pauzu ono není problém se strojem přejet na druhé pole
CZ 550 american 308win.
Odpovědět