Zakládání remízků

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Zakládání remízků

Příspěvek od Perník »

zdravím
Zajímají mě vaše praktické zkušenosti s výsadbou remízků v honitbě, zajištění ploch, výměry, vhodná druhová skladba keřů a dřevin, jaké jsou nutné další zajišťovací práce, zda remízek po výsazení na první roky plotit, či ponechat volně přístupný zvěři, jak ošetřit změnu kultury s vlastníkem apod.
Připravuju založení remízku v naší honitbě, teoreticky to mám vcelku podchycené, ale praktické poznatky chybí.
Předběžně mám projednán a přislíben pozemek starostou obce (ostatní plocha), včetně příslibu i jakési finannční výpomoci, tak proč to nezkusit.
za odpovědi děkuji
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládání remízků

Příspěvek od rip-curl »

Budeš to mít s obcí nějak podložené smlouvou? Financovat to budeš sám nebo sdružení? Docela zajímavé, rád budu tuto diskusi sledovat. Bohužel sám zkušenosti nemám, ale je to zajímavé téma. :)
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zakládání remízků

Příspěvek od Perník »

Smlouvu určitě budeme muset udělat, nevím jestli nějaký dlouhodobý pronájem, nebo jen nějakou dohodu o provedení práce na obecním pozemku s tím že bude dané veledílo trvale zachováno, to je spíše věc pro obec, která musí mít veškeré pohyby s pozemky určitě pod smlouvou. Důležité je že obec souhlasí (tedy snad bude souhlasit, starosta tomu byl nakloněn, ale finálně bude stejně rozhodovat Zastupitelstvo popř Rada), zvěři je jedno kdo je vlastník :wink: , Jinak financovat by to asi mělo MS s tím, že by obec poskytla nějaký příspěvěk. Financovat to sám rozhodně nehodlám, možná to tak vyznělo díky tomu že jsem napsal že to připravuji já (nikoliv MS). Cesta k realizaci je ještě dlouhá, návrh je zatím jen předběžně schválen výborem MS a bude teprve předložen členské schůzi. Pak teprve budou následovat jednání s obcí atd.
Jinak ten pozemek je cca do 10 arů velký, ale lepší něco než nic.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Puškvorec
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 06.8.2009, 19:46
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Zakládání remízků

Příspěvek od Puškvorec »

Taky nemam bohuzel moc zkuseností muzu ti pouze poradit ze jako vyborna krytina pro zver hlavne pro bažanty je tavolník vrbolisty mame ho u nas v bažantnici a funguje skvěle. Ale jak je to s cenou to ti nepovim.Když budeš mít zájem mužu se ti optat.
Zcuter
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 21.3.2010, 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládání remízků

Příspěvek od Zcuter »

Pokud vím tak v zákoně 449/2001 sb. (paragraf přesně nevím) je povinností uživatele honideb s polními pozemnky zakládat remízky.Bohužel není koho, kdo by toto kontroloval poněvač tyto remízky často chybí.Navíc je výhodně že se dá udělat projekt a zažádat stát případně EU o dotace. Jako vhodná druhová skladba by měla být hodně odolná proti větru a hlavně by měla sloužit jako krytina pro zvěř čili nějaká vrba (nejlépe okusová),kterou když zvěř sežere tak příští rok znovu naroste,dále by neměl chybět hloch,brslen,trnka apod...prostě pokud možno plodonosné keře...
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Zakládání remízků

Příspěvek od Climber »

Pokud jde o legislativní rámec, tak s tím ti moc nepomohu. Nicméně před cca 3 lety jsem se rozhodl založit remíz/lesík na kusu úhoru v honitbě (vysázeli jsme tam cca 300 borovic). Bohužel jsme to neoplotili, navrzdory tomu, že jsme k jednotlivým stromkům zatloukli tyčky a natírali je proti okusu, je z toho dnes cca posledních 40 borovic. Přeji ti hodně zdraru a elánu v tomto projektu. Je dobře slyšet, že lidem stále záleží na tom jak vypadá krajina a že se stále někdo snaží trochu vylepšit tu zemědělskou step, ve které většinou žijeme.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Odpovědět