Obora Fláje k pronájmu!!!

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Stopař »

No po panu JUDr. Plzákovi je tu ještě jedna věc, o které se nejprve šuškalo a teď je to jisté. Včera jsem si to potvrdil přes web LČR. Obora Fláje jde do výběrového řízení na komerční pronájem! Jen tak na vysvětlenou - jsem z druhého konce republiky, oboru Fláje jsem v životě nenavštívil a tak by mi dění kolem ní mohlo být ukradené. Jenže jak Alda uvádí ve svém "rozhořčení" nad novým mysliveckým "radním" JUDr. Plzákem, tak i já začínám být čím dál více přesvědčený o tom, že není dobré si informace o kterých si myslím, že jsou tak zásadní, nechávat pro sebe. Pokud nezačneme křičet a to hodně hlasitě, tak si ti, co mají prostředky a kontakty budou skutečně dovolovat čím dál více!!! Tak to přeci nemůže fungovat. Oboru jsem nikdy nenavštívil, ale hodně jsem o ní četl a vždy s nadšením. Podle mého je to jeden z prvků, který by se dal nazvat klenotem české myslivosti. Ať už LČR hospodaří jakkoliv, tak dle mého by jako státní podnik měly určité věci brát nejen z ekonomického hlediska. Navíc i kdyby se nájem vyhoupl 2x nad kauci (ta je vypsána na 2.600.000,- Kč) tak je to k celkovým ekonomickým číslům LČR položka, která se dá oželet. Jsem pravicového smýšlení a mám skutečnou úctu a respekt k vlastnictví, ale LČR jako státní podnik podle mého musí skutečně hájit více než jen hospodářský výsledek. Neznám aktuální poměry v oboře, ani kdo za tím stojí (jsem přesvědčen, že nájemce je už jistý), ale možná někdo z vás, "domácích" ví více. Nejdříve jsem nechtěl reagovat, ale jsem naprosto znechucen politickým děním a děním v "institucích", které jsou politikou ovládány a už jsem to nedal. Načasování pronájmu více než skvělé... v tom předvolebním humbuku mají novináři jiné starosti.... :evil: :evil: :evil:
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Alda »

podle meho nazoru, je to skutecne rozkradani rodinneho stribra - za chvili to budou ponesice ci dalsi obory... a pri obejmu trzeb LCR je tento pronajem skutecne jen kapka vovy, ktera hospodareni v zadnem pripade nepomuze... (kdyz to prezenu: kauce je ve vysi pouhych 2 prumernych audin, ktere mel management LCR nakoupit http://www.silvarium.cz/content/view/17087/68/ - celkem koupily 7 vozu)

zajimalo by me, proc LCR napriklad uverejnuji celostrnkove inzerce o tom, jak se vyborne staraji o lesy... proc takove naklady, kdyz se jedna o statni podnik?

panove, kdo vite vice o flajich? kasari, vhoole a spol? ja osobne slysel suskandu, ze vitez bude "nekdo" z prahy, kdo se pohybuje v automobilovem prumyslu...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

Aldo - můžu ti říct jen jedno - tohle je ta slavná ČESKÁ CESTA... Způsob, jak uměle snižovat vysokou hodnotu podniku, aby pak následoval návrh na urychlenou privatizaci, která zabrání dalším ztrátám " státu ". :?
Tu šuškandu jsi slyšel správně. Kauce je nastavená tak, aby dopředu vyloučila většinu případných zájemců a zajistila snazší vítězství těm " správným lidem ". Její výše není podstatná pro hospodaření, protože při intenzivním lovu a při současným množství trofejí se to dá klidně 2-3 roky vydržet. Pak se to vrátí, jako spousta jiných - vystřílená, bez jedinýho slušnýho jelena, s rozbitým plotem atd.

Teď mě tak napadlo, že ještě před pár týdny bych si takhle otevřeně o způsobu vedení s.p. Lesy ČR nedovolil psát... :oops:
Ulkomaalainen...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Alda »

kasari: :( mam toho za sebou hodne, pokud jde o to, jak by podniky mely efektivne fungovat. zdejsi logika jde vsak naprosto proti mojim zkusenostem - nevim, kde je chyba :oops:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Stopař »

No tak super - díky Kasari i Aldo, já jsem se už rozhodl - o víkendu píšu dopis GŘ LČR s žádostí o vysvětlení tohoto postupu. Jinak jedna vystřílená obora LČR by se u nás taky našla, ale to byl proti Flájím prcek ca. 300ha. Nájemci byli/jsou pochopitelně "kamarádi" ministrů... a Kasari - ty jsi u nás byl? Vystříleno, popadané ploty.... všude stejné a nikdo nic nezmůže?

K Flájím - že by někdo, kdo aktuálně s oborou sousedí? Třeba nájemce honitby "Mackov"? Z narážek jde za pomocí internetu docela hodně vystopovat. Nejhorší je, že u nás už jsou "kluci" tak daleko, že ani nezametají, není potřeba! :!: Jsem zvědav, jestli to vemou přímo na sebe a nebo raději přes nějaké na rychlo vzniklé MS nebo s.r.o..... Kluci já o tom do včerejška vážně nevěděl téměř nic, ale za pár hodin včera a dnes na netu mi je na zvracení...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od johanes1 »

... mimochoem uvodni web stranka www.oboraflaje.cz je uz "mimo provoz". Sakra to je ale náhoda!!! Ze by obava o verejny pristup k informacim? Zabavne je, ze odkazy za uvodni strankou jsou funkcni, kdyz se na ne clovek dostane oklikou. Lecos mi tenhle amaterismus a polovicatost napovida :)

BTW, dopis vedeni LCR se zadosti o vysvetleni postupu nic nevyresi. Odpoved nejspis neprijde, a i kdyby, bude to slatanina o efektivite hospodareni se statnimi financemi.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Alda »

to johanes1: vis co, mozna neprijde, ale stale lepsi, nez nic nedelat a cekat, co noveho zase od LCR prijde...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od johanes1 »

Aldo, neco delat je vzdycky lepsi nez hnipat! Treba nebyt toho, ze se rozebehlo tohle vlakno, vsichni bychom plkali s krizkem po funuse o tom, jaky je to zase smecko. Jasne, ze to je pripravena akce, ale v realu chci rici jen to, ze pokud vyberovku radne zverejni a v pripade vysetrovani prokazou, ze usetrene naklady na provoz obory plus najem vychazeji lepe nez provoz ve vlastni rezii vcetne vynosu z poplatkovych odstrelu, nic na tom nezmeni ani soud ve Strasburku. Bohuzel jsem presvedceny, ze tahle argumentace je uz pripravena a veskera vzpoura zkonci drive nez zacala (i kdyby byl treba ombudsman Motejl nas bracha :) ) Za sebe muzu jen slibit, ze to zitra proberu s nasima pravnikama a zkusime najit zpusob, jak tenhle proces alespon zneprijemnit.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Onďa »

stopař: Když tak to formuluj to tak, že žádáš o informace podle z. 106/1999Sb., o svobodným přístupu k informacím. LČR jsou tzv. povinnej subjekt podle tohoto zákona. Oni se sice budou pravděpodobně krouit, že nejsou, ale věř mi, že jsou (každej s.p. je). Další klička, kterou zkusí, je to, že ti odpoví jen tak nějak obecně. V podstatě se ale můžeš ptát na podrobnosti celé transakce - tj ptát se jaké sml. byly uzavřeny, s kým a za kolik a vlastně bys i mohl chtít kopie těch smluv. Tady tě zřejmě odpálí s tím, že to je obchodní tajemství. Není to obchodní tajemství. To že je něco předmětem sml. z toho obch. tajemství nedělá (obch. tajemstvím můžou být různé postupy, technologie, know how atd). Tím, že budeš o inf. žádat podle zákona (a z žádosti to bude zjevné) si zachováš možnost do budocna se těch informací domáhat právní cestou, i když by tě napoprvé zkusili vypoklonkovat.
Když nad tím teď tak přemýšlm, tak možné bude taktický napřed se dotázat neofiko a pak teprve když tě odpověď neuspokojí, zakusit těžší kalibr (viz výše) :)

johanes: Ombudsman se samotnou transkací zabývat nemůže, ani kdyby byl fakt ten brácha :D Jeho působnost se na to nevztahuje. Event. by se na něj ale dalo obrátit právě v případě, kdy by někdo žádal o inf. podle toho z. 106/1999Sb. a LČR mu je nechtěly poskytnout.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

to stopař - s tím Mackovem to bude Bingo !!! :wink: Hádej, kdo mu tam dělá ( dělal ) hospodáře ?
Ulkomaalainen...
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od johanes1 »

to Onďa: nastesti je ombudsman muj mladsi bracha, takze Vam s tim muzu helfnout. Teda kdyz budete dost rychli :) Omlouvam se za OT.

Zpatky k problematice... Není z. 106/1999Sb o svobodnem pristupu pouzitelny az ve chvili, kdy bude pronajem uzavren? Tady by to podle mne spise chtelo preventivni reseni. Protoze az to bude hotovy, nikdo to uz nezvrati. Napada Te neco jak tomu predejit?
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kabát »

No ve Flájích jsem párkrát byl s kamarádama za kamarádem.
Pěkné místo.

Dovolím si prorokovat hodně dopředu, až za horizont.

Ještě několik let potrvá nesmyslné vyhazování peněz za parohy, a brojlerový výkrm zvěře v oplocenkách, něž prachy dojdou.
A to bude konec střelnice - obor.
Pak se na to zbohatlíci vyprdnou a zvěř se zredukuje na minimum, pokud to bude mít kdo udělat.
A právě mě napadlo, že stačí posunout ze zákona hranici přestupek - trestný čin u pytláctví a devalvovat cenu zvěře a hladový lid to udělá.

Co se týká LČR. tak si myslím, že se připravuje takový opak znárodnění. A zkouší se to po kouskách ale na velkou rybu ještě nedošlo. Ale ví se o ní a lovci už krouží okolo.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Onďa »

Podle te 106 se můžeš ptát i na to, jaký je třeba záměr s tou oborou, jestli se plánuje pronájem, atd.. Použitelnej je ten zákon kdykoliv, záleží na tom, na co se ptáš a jestli je takovu informaci v konkrétním okamžiku na místě požadovat. Obávám se ale, že samotnou žádostí o informace nejde předejít, natož zabránt ničemu. Získáváš prostě jenom informační substrát, kterje ti umožní, abys tzv. nevařil z vody. Pokud se tady dá něčemu předejít nebo zabránit, tak leda neoficiální cestou. Čili vyvíjet tlak, aby se o to třeba začal zajímat někdo z dozorčí rady atd.. Víš co, samotná sml. o pronájmu není vlastně nic proti ničemu. LČR tím naprosto nevybočí ze svých kompetencí, určo bude "výběrko", právně na té smlouvě nepochybně nebude nic, co by tlouklo do očí a že si to ekonomicky zdůvodní, o tom tady snad nikdo nepochybuje. Jasně, ti z fóra, kdo do toho vidí, mají jasno, co se bude dít. Problém je, že tohle z žádnýo papíru nevyčteš, takže to každej smázne s tím, že teď je to předjímání a když nastane problém v budoucnu, bude se to řešit podle sml nebo zákona a bla bla :? Takže jedinej způsob jak s tím teď něco dělat jsou vlivní známí... Jo,a máš pravdu v tom, že až se to "upeče" bude pozdě.

Btw, abych řekl pravdu, nespatřuju v oborních chovech žádnej smysl (leda by sloužily k zachování genofondu). Kabát to vystihl přesně - pro mě je to jako chovat výstavní králíky a pak je střílet na dvoře. Ale vadí mi, jakým způsobem se se vším čachruje :evil:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Alda »

kabát píše: Co se týká LČR. tak si myslím, že se připravuje takový opak znárodnění. A zkouší se to po kouskách ale na velkou rybu ještě nedošlo. Ale ví se o ní a lovci už krouží okolo.
staci, kdyz se clovek podiva na ostatni statni podniky a jejich cinnost. a kdyz clovek ty informace nema, staci trochu zagooglovat... vice k tomu no comment...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kikin »

K Flájím mám vstah,kousek dál jsem měl chatu a asi 500m od plotu jsem ulovil svou první zvěř.
Myslím,že se tu rozčilujeme úplně marně.Nájemce je již domluvený,ušijou mu to na tělo,prostě bude mít nejlepší záměr.Všechno zdůvodní s patřičnou arogancí.Nestojí to za rozčilování,mohla by Vám prasknout žilka.
Dvakrát jsem se zůčestnil výběrového řízení.92,nebo 3 to ten samý inspektorát dělal veřejně,každého podrobili výslechu,nechali si ukázat výpis z účtu a vyhlásili vítěze.Když za 10 let bylo opáčko,jen písemně.Komise Lčr,žádnej notář.Z Hradce přijel ten co vozil na zadnim okně oktávky generálskou čepici.Nerozbalý obálky na stole,gen. ukázal na jednu a řekl:to je vítěz.Nic nečetl,omrknul jen jména,cena-nezájem.Tehdá tam byly dvě nabídky o 100% vyšší.Vyprávěl mi to kamarád,člen komise.
Když to je zajímavá honitba,tak jen naivkové dělají křoví.
Pokud na provoz Lčr nemají,maj to prodat,majitel si to nezničí.Je to vlastně jen pár mega,podivejte na bilbordy,tam lítaj stovky miliard.
Odpovědět