Obora Fláje k pronájmu!!!

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Stopař »

2 Onďa+johannes1 a vlastně všem - díky za podporu, Ano v tomto duchu jsem to chtěl celé postavit a určitě to udělám. Jde přesně o to jen nesedět a plkat, ale reagovat. Pokud mi neodpoví, zeptám se ministra, pokud ani ten, zveřejním to v Myslivosti, nebo SM - jestli to kluci otisknou, to je další věc, ale dokud budeme všichni žehrat jen na fórech a jinak nic, tak se nezmění už vůbec nic - pochopitelně si nemyslím, že se mým snažením něčeho docílí, ale budu mít dobrý pocit, že jsem udělal maximum pro to, co jsem považoval za nutné...

2 Kasari - já nehádám, já jen z těch narážek a za pomocí netu tipnul, že to tak může být, ten kraj, ani ty lidi neznám - naprosto vůbec, ale když mám hádat - nebude to někdo z LČR, kdo má na starosti i něco okolo obory :?: :wink: :evil:

2 Kabát - no já bych to zas až tak neviděl, spíš bych odhadoval, že obchod s parohy skončí a obory se v daleko menší míře vrátí, tam kde byly dříve a sice k prezentaci majetku a možná v menší míře si je udrží lidé, kteří tak budou myslivecky hospodařit na svém ale holt za plotem, když to nepůjde jinak. Jinak souhlas.

Já sám taky nevidím v oborách nic extra, ten příměr ke králíkům na dvoře je možná v oboře o 1900ha až hodně přestřelený, ale jinak to vidím podobně. A taky mi jde hlavně o to "čachrování". Navíc, pokud ty obory Fláje, Soutok, atd. existují už tolik let, tak to má podle mě i nějakou historickou hodnotu, atd. ale to by bylo na dlouhatánský elaborát....
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kabát »

To že je obora velká nic neznamená, víš jak velkou já mám králíkárnu?

To že je tady spoustu let, taky nic neznamená, je s podivem jak dlouho a setrvačně je někdo schopný podporovat tyto
" golfová hřiště ". A historicky vždy sloužila pro PANSTVO!

Podle mého je třeba zkrátit interval mezi revolucemi a být více důsledný, nejen v cinkání klíčema.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

to Stopař - tak tentokrát jsi netrefil vůbec. Vím, že to některý členy našeho fóra nepotěší, ale je, nebo byl to p. Broukal. Ano, ten bývalý jednatel, který se tak proslavil jakešovským vysvětlováním účelu konta Brouk. :wink: Několikrát se tu zviditelnil tím, že osobně vyhrožoval některým zaměstnancům LČR, že je nechá vyhodit, pokud budou klást překážky v urychlení pronájmu. Takže takhle to je... Je mi líto, jestli jste někdo nepochopil, že to není tak, že by se LČR schválně zbavovaly obory ze svý hlavy. Naopak. Je to tak, že přišli ti správní " myslivci ", kteří ke členství v ČMMJ jsou členové i dalších " organizací " a řekli - my to chcem, zařiďte to. A pak se začali chlapi v HK potit, aby ty podmínky upekli opravdu neprůstřelně... :twisted:
Ulkomaalainen...
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od johanes1 »

Jak jsem vcera slibil, probiral jsem dnes dopoledne s pravnikama situaci okolo Flaji. A chlapci se mne ptali, jestli jsem si rano neprihmul :) Za prve uzaverka VR je v pondeli, takze na jakekoli experimenty je pozde. Za druhe, tech VR uz delali spoustu, takze nepredpokladaji existenci nejake fatalni chyby na strane LCR.
Takze i oni doporucuji pokusit se ziskat informace na zaklade zakona o svobodnem pristupu a najit nekoho z medii, kdo se v tom bude chtit vrtat... teda jestli nakonec vubec budou nejake relevantni skutecnosti, proc se v tom vrtat :(

Jinak muj nazor na obory typu Flaje je, ze pri dnesnich pomerech a vymerach honiteb je to jedina smysluplna moznost jak hospodarit a zlepsovat genofond zvere. Samozrejme nemluvim o "oborach" na zahrade! Ale o tom jiz bylo v jinych vlaknech napsano dost.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Stopař »

Kasari - díky za každý příspěvek, pochopil jsem, že víš daleko víc a máš k tomu blíž. No upřímně - naivka nejsem, ale až takto natvrdo bych to nečekal. Já měl za to, že kluci z Prahy mají kamarády v HK a upekli to tak nějak dohromady s požehnáním někoho z ministerstva/ev. Ale jestli je to takto, tak jsme na "Sicílii"... :(
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od patrol »

Rozpýváte se tady nad tím, jak jde obora do pronájmu a že je to zanedbatelná částka, kterou Lčr za pronájem dostanou, ale bohužel je to tak, že budou mít alespoň nějaké peníze, kdežto z provozu obory by takovou částku nevydělali, spíše naopak a o to dnes jde, nesmíme prodělat, ale vydělat, nebo jestli někdo máte firmu, která žije z toho, že prodělává, tak mi poraďte jak na to. Tímto se samozřejmně nezastávám pronájmu, jsem zarytej nepřítel vydělávání nehoráznejch částek na pronájmu honiteb a tím zvěře nás všech a vlastně i naší přírody.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kabát »

to patrol, jestliže budu mít firmu, prodávat miliony kubíků státního dřeva za ceny jako v minulosti např. 1,-Kč na pni do ......., likvidovat cenou české pilaře a pod cenou to hrnout třeba na M.......Ra díky blbě udělaným dlouhodobým smlouvám, přes to všechno vykazovat zisk, který si stejně ponižuju účelovou reklamou a dřít z kůže nájemce honiteb,
tak mě z toho stále vyplývá jediné:
Ti kdo si pronajímají honitby nebo obory a předhánějí se ve výši nájemného, jsou nástrojem pro snižování stavů zvěře, protože v posledních letech nevím o nikom kdo by měl pronajatou honitbu a nepočítal při tom Kč.
Snad jedině pan Novotný a obora Radějov ještě nebyla tak závislá na samofinancování, tam šlo asi opravdu o zálibu.
Pokud by měl někdo přístup k hospodářským výsledkům LČR, věřím, že tak jak tady píšete, pronájem honiteb je ekonomicky výhodnější než jejich provozování. To je myslím funkce podobná PERPETU MOBILE. Nic to nestojí, nic do toho nedávám a prachy přitékají. To nedokážou ani nejlepší akcie.
Výdělek v tomto podniku vždy bude optimalizován a přerozdělen!!!!
Ještě k té firmě: jestliže mi jeden obor činnosti vydělává, musím převážnou část výdělku investovat do tohoto oboru, aby se udržel v chodu.Do čeho tedy LČR investuje přijmy z pronájmů honiteb??????
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Stopař »

O to právě Patrole vůbec nejde. 2,6 mil Kč není málo, je to hodně peněz, ale vše je relativní. Čistý zisk po zdanění LČR za rok 2007 byl 284 mil. Kč, za rok 2008 to pak bylo 461 mil. Kč tolik alespoň jejich výroční zpráva za rok 2008 - takže v tomto poměru je to vážně malý peníz. Navíc mi nejde o to za kolik to pronajmou, ale že to vůbec pronajímají! A ve finále, jakým způsobem došlo k rozhodnutí, že pronajmou zrovna Fláje - dle mého skutečně něco, co má historickou hodnotu (jak Alda psal "rodinné stříbro") A teď to hlavní - o co teda hlavně mě jde - jedním z dalších úkolů a významu LČR je "naplňování veřejného zájmu" a v tomto případě si myslím, že jde především o naplňování zájmu konkrétních lidí, což je s výše uvedeným v naprostém rozporu.

2 Kabát - o hospodaření LČR jako celku bych to nerozváděl vůbec, to by bylo možná na celé nové fórum :lol: :evil:
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

to patrol a Stopař - ještě bych ty pronájmy doplnil. Ano, pokud se to pronajme za takovou částku, je to dobrej výsledek. Krátkodobě... Ale co pak? Nájemce to potáhne rok, dva, možná tři, ale pak už zjistí, že i pro něj to je tvrdě ztrátová činnost a pustí to. A podnik ty peníze zase bude muset nacpat do tý obory zpátky, aby zachránil aspoň to, co mu z ní zbylo.
Pokud by se to provozovalo dál v režii, nebylo by z toho až tolik, ale ztrátový Fláje nejsou !!! A to včetně sběrnýho a prohlížecího místa zvěřiny, zkolaudovanýho 2006 a zařízenýho a schválenýho i na bourání zvěřiny. Jen odpisy z toho jsou docela pálka.
A to nemluvím o tom, že prvořadý úkol takovýho zařízení nikdy nebyl a nemá být tvorba zisku.
Stejný je to s těma honitbama. Pokud se nájmy šplhaj tak vysoko, jsou jen 2 cesty, jak to udělat -
a) nájemce musí mít abnormálně vysoký příjmy z jiný činnosti
b) nájemce to musí dohonit zvýšením lovu a tím vyšší produkcí zvěřiny a trofejí. A až už nebude kde brát, ukončí nájem

Obojí má svoje úskalí. Proto jsem odpůrce jakýhokoliv pronájmu.
Rozumně vedená firma by si tohle jistě rychle uvědomila a snažila se to řešit tak, aby ve výhledu zajistila vyrovnanost HV honiteb a obor. Ale to mluvím o " normální " firmě, s " normálním " vedením...
Ulkomaalainen...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kabát »

TO kasari, no já si myslím, že jen LČR nechce nechat tu špínu na sobě - s ukončením provozu obory, a vystřílením honiteb.
Jinak všichni jsme prostředníkem vykonání jejich cíle.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

To kabát - nezlob se na mě, ale tohle je úplná blbost... Kdo mě zná líp, ví, že nemám důvod se LČR zastávat, ale tohle je sviňárna upečená těma, co jsem zmínil. :evil:
Ulkomaalainen...
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od johanes1 »

Zrovna u obory Flaje je pronajem nesmysl i ze strany ekonomiky LCR. Ze je 2,6 Mega spoustu penez je jen psychologicka iluze. V tomhle pripade se to nemuze pocitat stylem krmeni + medikace + personalni naklady + opravy a udrzba zarizeni stoji rocne "X" a 2,6 Mega je vic. Momentalni logika typu nebude nas to stat nic a jeste dostaneme najem u oborniho chovu neplati. Obora je zalezitost dlouhodoba v radech let ci spise desetileti. Ty prachy, ktery SL a pozdeji LCR za ta leta investovaly do infrastruktury, vystavby zarizeni, krmeni, personalu, nakupu chovne zvere, oprav atd. se mely zacit vracet ve forme kvalitniho genofondu a spickove trofejove zvere. To mluvime o desitkach milionu korun! No a ted kdyz tahle dlouhodoba investice uzrala, tak se to za par korun pronajme... Sklizet proste bude nekdo jiny a jsem moc zvedav na jeho dlouhodobe chovatelske zamery, resp. v jakem stavu se to jednou bude LCR vracet! :roll:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

to johanes - myslím, že přesně tohle jsem popisoval o kousek vejš, ale tys to pěkně rozvedl... :wink:
Ano, přesně tohle jsem měl na mysli ! Proto tvrdím, že ten nápad pochází z jiných hlav, ne z Hradce.
Ulkomaalainen...
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Stopař »

No tak přesně o tohle jde!

2 Kasari - vypadá to fakt, že to není z hlav v HK - a to mě teda děsí. Asi je to - tam co do toho strkají noc politici - všude stejné... děs běs. O víkendu jsem makal na RD, ale dopis je rozepsán...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
zastavit
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 22.1.2009, 11:48

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od zastavit »

Já tedy také přispěji svou troškou do mlýna.... nedaleko obory "Fláje" jsem vyrostl cca 12km na "Dlouhé louce" zde jsem se od své školní docházky začínal učit lásce k přírodě znám všecha zákoutí této překrásné obory i její okolní lesy,které byly dříve uznávaným genofondem jelenů evropských.Sám mám doma několik trofejí a shozů z této lokality a musím říci že trofeje a shozy co vlastním jsou jedny z nejsilnějších v ČR,úmyslně je nikde nepresentuji.Znal jem oborníky až do patnáctého kolena,jako všechny hajné,kteří se o oboru starali.Je mi smutno z toho co se nejen v obore Fláje ale i zbytku Krušných hor nyní deje,nájmy 2000ha honiteb se splhají k1,5milionu,takže myslivost zde pomalu,ale jistě končí a na plné čáre vyhrává bezhlavé vybíjení,"jelikož když jsem si to zaplatil tak to musím ulovit".Obora "Fláje" byla dána do pronájmu skupině ČEZ za 10mil ročně,lidé kteří chtěli v obore normálně zodpovedně hospodařit prišly s návrhem 3mil,ale bohužel zástupce čezu plácl do stolu se slovy my tu oboru chceme a dáme 10mil a bylo vymalováno....tot stručně co se zde deje
Naposledy upravil(a) zastavit dne pon 10.5.2010, 23:19, celkem upraveno 1 x.
Mannlicher Moutain 8x57JS Zeiss Victory Diavari 3x12-56 T* kříž 60,Bowning BAR Short 308w,Zabala 12/76,CZ 452E 22LR
Odpovědět