Psi zabijí až tři srny ročně

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Čert nikdy nespí a proto jsem to upravil ale nejsem si jistej jestli je přímo tenhle případ. Myslím že rozhodnutí o kterém mluví? by měl vydat příslušný orgán státní zprávy v případě že se jedná o odst?řel poraněné zvěře - sanitární odstřel ale v případě zvěře která evidentně zhasne a zranění jsou v rozsahu které se neslučuje se životem je záraz možný ne-li povinný. bohužel tady tápu a nejsem uplně seznámen s literou zákona ale už jsme podobný případ ře?ily.[/b]
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

no ja bych spis rekl ze to je na tom jak kdo si vyklada onen zakon.jelikoz ale ne kazdy je kamarad tak opatrnosti nikdy neni dost. :wink:
PB
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14.6.2007, 22:23

Příspěvek od PB »

pokud se pes prohani honitbou mimo dosah majitele- cca 30m- okamzite zastrelit! a nerikam to proto ze bych nemel psy rad- sam mam jednoho doma. nejlepsi by bylo kdyby byli psi na voditku ale nepovazoval bych to za uplne nutne- dulezite je ho mit neustale blizko a pod dohledem- perfektni poslusnost je nezbytnosti.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Já bych to až tak neviděl.On neni pes jako pes.A kdo,že ho z toho vodítka vypustil.Tak co pán a nebo pes?Ono je vždy potřeba přemýšlet,rybu z háčku pustí?,ale kuli už nevrátí?.Je mnoho jiných způsobů jak se proti tomuto bránit než střílet. :P
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

PB:

Ty nas tu chces zkouset nee ? :lol: nejsme vrazi ctyrnohych milacku.
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

pes

Příspěvek od SEDM »

for PB:
psa v honitbě může usmrtit pouze mysl. stráž a to za předem určených podmínek. Pokud dojde k usmrcení psa musí mysl. stráž také počítat s tím, že je nutné také případně prokázat, že došlo k naplnění těchto podmínek stanovených zákonem. takže opatrně s případným střílením psů. Honitby nepatří pouze myslivcům. Často je lepší rozumná domluva než zbytečně hrubé a arogantní vystupování. 8)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

S majiteli čtyřnohých miláčků se setkáváme v naší honitbě velice často. Musím bohužel konstatovat, že ani domluva na ně neplatí. Je to samozřejmně nejlepší cesta, ale často jsou majitele psů vůči nám dosti arogantní! nedají si nic vysvětlit! To samé je s vjezdy aut do lesa. nepochopí, že lesní cesty nejsou veřejnou komunikací a že je na ně vjezd zakázán. Vidí jen, že když tam jedu já, tak oni můžou taky a nedají si říct ani po předložení povolení k vjezdu. Příroda samozřejmně patří všem, ale lidé by si mněli uvědomit, co jejich čtyřnohý přítel může zrovna v této době způsobit za škodu!A to se jim snažíme vysvětlit-leč bez úspěchu :(
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

PB je asi provokatér a jestli ne tak by měl vzít zbrojní průkaz a lovecký lístek a zbraně a zajet k policajtum a tam to všechno odevzdat když nemá základní znalosti z mysliveckého zákona!
Vojto stím arogantní chování lidí se občas setkám ale většínou to je v pohodě a to bydlím vedle města kde je dost velké množství majitelů psů tak nevím čím to je že máš tolik špatných zkušeností Možná mi pomáhá že chodím pořád se psi tak si asi nemyslí že patřím k těm blbum co střílí po všem co se hýbe :lol: protože díky magorum mezi námi si to o nás 90% lídí co s myslivostí nepřijdou do kontaktu myslí :cry: :cry: :cry:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Leon: Možná je to pravda, psa opravdu nemám-bohužel nemám na něj čas ani prostory. Lidé mají opravdu pocit, že člověk v zeleném a s flintou na rameni zastřelí co se hne. Nedávno jsem potkal v lese rodinku s dětmi, zrovna jsem odcházel z lesa a s?ukli jsme se na lesní cestě. Holčička povídá: Mami, je to hajnej nebo myslivec?A maminka jí říká: Pojď prosím tě, nebo tě zastřelí! je smutné, že rodiče takovéhle názory v?těpují už takhle malým dětem, které z toho ještě nemají rozum! :cry:
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

...je třeba s lidmi mluvit!

Příspěvek od cejlon »

když potkám v lese,nebo na poli pejskaře,vždycky se snažím - když to jde - s nima pokecat nezávazně lidsky s úsměvem,bez nějakého hrození i když jim ten pes pobíhá kolem dokola a snažím se jít příkladem tím,že mám svého ohaře také převážně na vodítku(hlavně v tomto období).Oni stejně když vidí chlapa s flintou až tehdy shánět psa a připnou psa na vodítko.To je pořád dokola. Hlavně se sna?me kluci vyvrátit především svým slušným chováním ten mýtus o blbcích,kteří střílí po všem,co se hýbe.Převážná většina společnosti se v lese chová jak urvaná z řetězu a není zatím na takové mravní ůrovni,aby respektovala slušné a ohleduplné chování v lese.To chce ale čas a trpělivost (snažím se tomu věřit).
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Takhle poměrně pravidelně potkávám jednu babku...nó babku ono jí může být tak o pět roků víc jak mě...s postarším německým ovčákem. Chodí s ním na volno,stejně kdyby ho měla na vodíku tak by si běhal kudy by chtěl páč má tak o dvacet kilo víc než ona,ale ten pes jí poslouchá jak hodinky. našemu hospodáři jde vždycky pěna vod huby když o ní mluvím,ale jeho pokousal volně pobíhající pes tak k nim nemá kladný vztah. Tak si říkám kdyby si psy pořizovali jenom lidi co na ně mají dost času,tak by rozhodně ubylo problémů s pytláctvím toulavých mazlíčků.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Vojta píše:Nedávno jsem potkal v lese rodinku s dětmi, zrovna jsem odcházel z lesa a s?ukli jsme se na lesní cestě. Holčička povídá: Mami, je to hajnej nebo myslivec?A maminka jí říká: Pojď prosím tě, nebo tě zastřelí! je smutné, že rodiče takovéhle názory v?těpují už takhle malým dětem, které z toho ještě nemají rozum! :cry:
Já to furt říkám,že jsme slušní na všechny strany. :cry: Jestlipak by si ta maminka dovolila se jenom u?klíbnout kdyby potkala cikána nebo skina s bejsbolkou.
To by se jenom přikrčila a večer by doma vyprávěla jak o vlásek unikla smrti.
Ale před myslivcem to si každej otevře hubu,protože ví,jak lačně po každým našem poklesku chňapnou noviny.
A? je se?erou divočáci když tak milujou zviřátka :twisted:
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

psi v honitbě

Příspěvek od Hubert »

Zrovna dneska ráno jsem čekal na holou a z mlhy se mi vyloupli dvě psiska(jeden NO a druhej labrador(,evidentně bylo vidět,že "revírují").Jenom?e protože poprchalo,tak na zvěř vůbec nenarazili.přešli mi pod posedem a ztratili se v mlze,další čekaná neměla význam.Tak jsem tedy šel směrem k autu a ještě doplnil sůl k nedalekému krmelci,který mám u potoka a psiska se najednou objevili u mě.Vlčák po mě několikrát lehce vyjel,nicméně jsem jej řevem odehnal,měl jsem obavy ,že zaútočí.Kulovnička byla neustále v pravé ruce.bohužel nejsem MS a protože jsme příměstská honitba,tak s toulavými psy máme problémy pořád.A pak se člověk může starat....Sám mám drsňáka ,ale když někde jdu tak jej raděj uvazuju,až nejsou problémy. :twisted:
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

to Hubert: málokdo zná zákon 409/2008Sb., § 5 , odstavec 2 , písmeno c .Je to patálie s dokazováním,ale člověk se má možnost bránit.

Více: http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp ... d=76&typ=r
Odpovědět