Psi zabijí až tři srny ročně

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

psi v honitbě

Příspěvek od Hubert »

Zrovna dneska ráno jsem čekal na holou a z mlhy se mi vyloupli dvě psiska(jeden NO a druhej labrador(,evidentně bylo vidět,že "revírují").Jenom?e protože poprchalo,tak na zvěř vůbec nenarazili.přešli mi pod posedem a ztratili se v mlze,další čekaná neměla význam.Tak jsem tedy šel směrem k autu a ještě doplnil sůl k nedalekému krmelci,který mám u potoka a psiska se najednou objevili u mě.Vlčák po mě několikrát lehce vyjel,nicméně jsem jej řevem odehnal,měl jsem obavy ,že zaútočí.Kulovnička byla neustále v pravé ruce.bohužel nejsem MS a protože jsme příměstská honitba,tak s toulavými psy máme problémy pořád.A pak se člověk může starat....Sám mám drsňáka ,ale když někde jdu tak jej raděj uvazuju,až nejsou problémy. :twisted:
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

to Hubert: málokdo zná zákon 409/2008Sb., § 5 , odstavec 2 , písmeno c .Je to patálie s dokazováním,ale člověk se má možnost bránit.

Více: http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp ... d=76&typ=r
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od pepava »

Nejhorší je, když bývalý člen MS úmyslně a soustavně nechává volně pobíhat v honitbě dva neposlušné irské setry. Bohužel takový problém máme v současné době v honitbě. Během týdne jsme nalezli dvě uštvané srny. Majitel psů pravidelně obchází houštiny, nízké porosty, kde zvěř zalehává. V této době, kdy zvěř již není v plné kondici jako před zimou, srny jsou březí a bachyně vodí již selata. A to je prosím bývalý myslivecký hospodář, který se novému MS takto po "myslivecky" mstí. Těžko se mu to dá prokázat ale všichni to víme, včetně občanů obce, kde tento rádoby myslivec žije. Bohužel se obávám toho, že bude těžké mu v této nehorázné činnosti nějakým legálním způsobem zabránit. Chtěl bych proto požádat všechny skutečné myslivce, zda by mohli poradit, jak na takového záškodníka.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od Zdenek41 »

Vzít ho naspátek do MS :P
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od pepava »

Děkuji pane Zdenku za vynikající radu. To mě skutečně nenapadlo.
vhool

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od vhool »

to pepava: ...no myslim ze jste se ptal na legalni cestu jak mu v tom zabranit :wink: ...jinak ac to zdenek myslel v humorne rovine (proto tu mame emotikony) tak to logiku ma ...a velkou :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od Petr1970 »

legálně? finančák, hygiena, občanské soužití, cokoli co na něj můžete vytáhnout... a ne, nezbláznil jsem se, capouna taky dostali na daně..
takže jestli podniká, FU, PCR na zbraně, hygienu na psy (štěká na sousedy, hluk..), jestli je zaměstnanec tak čekat na nemocenskou a zatepla jeho zaměstnavateli že nedodržuje třeba vycházky...
legální :D v případě že je to "celá obec" a celé "MS" tak mi neříkejte že mu to nedokážete znepříjemnit tak že to pochopí

pak je tu alternativa "hospoda", ta ale není moc legální :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od Petr1970 »

jo jinak co se týče "co zabijí psi", zajímavý je, že na výstavě trofejí ty nejvíc trofejní kusy vždy přejede auto... čím to asi bude?:-)
vysočina, naprostá většina chovných atd. nemá tečku protože je "přejetá"... takže nejdřív zametat před svým prahem :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od Toma »

Legálně?Co když má na všech těchto institucích dobré kamarády?To pak vyhoří ti kteří to mysleli spravedlivě.
Lovec zabíjí jednou ranou.
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od pepava »

to Petr: To je přesně ono, zrovna už na tom pracujeme.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od Petr1970 »

toma: sice už trošku offtopic, ale to je snad základ, průzkum... nebudu posílat finančák na někoho kdo tam má ségru... případně i nad FU je nadřízený FU.. a snad má taky někdo někde nějaký známý....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od Leon »

už vím jak to je :lol:
Přílohy
toulavý pes.jpg
toulavý pes.jpg (270.7 KiB) Zobrazeno 4909 x
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Psi zabijí až tři srny ročně

Příspěvek od fesoj »

Myslím, že myslivecká stráž má právo, ne-li povinnost podat na pověřené obci Oznámení o přestupku, pokud možno s fotodokumentací a uvedením svědků. A výslovně bych tam uvedl, že se jedná o lovecké psy, takže jejich odstřel není ze zákona možný, že majitel to ví a proto volím tuto formu řešení. Kdyby se navíc podařilo prokázat, že právě tito psi strhli zvěř, nastupuje navíc požadavek náhrady způsobené škody.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět