22LR do 223remington

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3397
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od dalas »

Myslím, že u lůžkového závěru to přebití nemusí být nutně o moc delší, jak nabití "mateřského" náboje, pokud je vložena celá sestava naráz (vložka s nábojem a úderníkem). Nicméně souhlasím s figim. Já osobně bych toto nepodnikal. Pokud bych měl obavy že plný výkon náboje je nebezpečný, ši devastuje zvěřinu, není nic jednoduššího, jako přebít standardní náboj s redukovanou laborací - speciál na dostřelení z blízka.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od figi »

Ono stačí naučit se dostřelovat - kam a jak jakou zvěř. A pak také trefit. :D :D :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3397
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od dalas »

to figi: Záleží, co se naučí dřív. Když se naučí trefovat, pak se těžko učí dostřelovat. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od RADEK »

Koukam že se to tu začalo ubírat úplne jiným směrem puvodně šlo o použití 22lr v 223rem místo malorážky k účelům na co se používá malorážka.To s tím dostřelením sem uváděl jako možnost použití protože na co jineho by tato redukce podle vas měla být?
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od figi »

Podle mého na to, aby za ni lidé dali peníze s tím, že si koupili další naprosto nepotřebnou věc.

Když chci střílet 22 lr, koupím si malorážku a můžu pak mít z té střelby ( přesnosti ) i radost. Protože jinak je to na nic.

Dalas, já měl na mysli trefit se při dostřelování, já viděl i pět ran, než se dotyčný dokázal trefit na krk ze tří metrů.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od bon »

figi píše:Neuvěřitelné úvahy, neumím si představit, že střelím kus, namontuji vložnou hlaveň a jdu dostřelit.
Lidská ... představivost nezná mezí.
Tyto "mini" vložné hlavně, případně pouze komory se nemontují, ale prostě se nabijí do komory jako klasický náboj, což např. u zlamovacích zbraní je stejně rychlé jako při nabití standardního náboje.
Pravdou ovšem je, že účel jejich použití je na veřejném fóru obtížně vysvětlitelný :lol:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od pufr »

Tak tak :) a pokud je vyrábějí (a prodávají) třeba u LW asi padesát let, možná někomu k něčemu budou :lol: :lol:
Pufr
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od RADEK »

jo přesně tak využití to má ale nedá se o tom diskutovat.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od tonny »

Koupil jsem na inzerát Thompson G2 Contender v cal. 223Rem., kde se mohou dokoupit a vyměnit hlavně od 22LR po 45-70Gov. Majitel mi k tomu dal dělanou komoru (bez tormentace), kde je možnost dát 22LR i 22WMR. Je jasné, že střela letí volně než se zařízne. Zbraň má dva úderníky a v kohoutku přepínání pro centr a rantl. Prej 22LR lítá 10cm pod 223Rem. ale už nenapsal na jakou vzdálenost. Ze zvědavosti jsem z toho jen vystřelil, hlaveň zasraná a nábojnice ve vložné komoře nafouklá, což se dalo čekat. Určitě bych potom nevystřelil s 223Rem. bez řádného vyčištění, což mne v revíru znevíhodní.
Využití jsem si říkal na usmrcení škodné ve sklopci. Bohužel mi oba ukradli.
Třeba můj příspěvek pomůže někomu, kdo přemýšlí o využití 22LR s komplikovanou vložnou komorou se zbraní s centrálním úderníkem navíc s jiným stoupáním vývrtu.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od tornádo »

Tuším,že se dělají i vložky do komor pro brokovnice-Lothar Walther,hlavně na pistolové náboje
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od navip »

tonny píše:Koupil jsem na inzerát Thompson G2 Contender v cal. 223Rem., kde se mohou dokoupit a vyměnit hlavně od 22LR po 45-70Gov. Majitel mi k tomu dal dělanou komoru (bez tormentace), kde je možnost dát 22LR i 22WMR. Je jasné, že střela letí volně než se zařízne. Zbraň má dva úderníky a v kohoutku přepínání pro centr a rantl. Prej 22LR lítá 10cm pod 223Rem. ale už nenapsal na jakou vzdálenost. Ze zvědavosti jsem z toho jen vystřelil, hlaveň zasraná a nábojnice ve vložné komoře nafouklá, což se dalo čekat. Určitě bych potom nevystřelil s 223Rem. bez řádného vyčištění, což mne v revíru znevíhodní.
Využití jsem si říkal na usmrcení škodné ve sklopci. Bohužel mi oba ukradli.
Třeba můj příspěvek pomůže někomu, kdo přemýšlí o využití 22LR s komplikovanou vložnou komorou se zbraní s centrálním úderníkem navíc s jiným stoupáním vývrtu.
Před asi 12-15 lety jsem viděl na střelnici v Praze 6 na Magnumu vložnou komoru do 223 Rem. v přesném rozměru nábojnice. 22LR se vsunul tak hluboko, že střela byla asi 1 mm před začátkem krčku, volný let střely byl tím pádem minimální, za něj se vsunul úderník s O kroužkem v zápichu, který zajišťoval nevypadnutí úderníku při manipulaci a samozřejmě zajišťoval střelbu s klasickým středovým úderníkem. Při použití kvalitních mábojů 22LR, tuším že to byly Lapua nebyl v hlavní po výstřelu žádný bordel jako po Standardech S/B a soustřel na 50 m asi 50 mm.Majitel s tím byl velmi spokojen a tvrdil že tím střelil několik kun a lišek.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od tonny »

Navip. Tak to byla vložná komora udělaná od profiků a tam to může fungovat lépe, těch 5cm/50m může být, i méně. Každopádně jsi tu řekl jednoduché řešení pro kutili, kdo do toho chce jít.
Já vystřelil 22LR od Blazer u kamoša, nevím další označení ale to je jedno. Jestli ta moje vložná komora není úplně těsná v komoře, podfoukne ji a při nižším tlaku v hlavni se ten prach nemusí dobře spálit. Proto ten bordel v hlavni, fakt úplně hrubý po celé délce až mne to zarazilo.
Jinak střílet s čímkoliv v dlohé zbrani 5cm na 50m, to by mne teda nebavilo.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od fesoj »

Já si myslím, že by se pro vložnou komoru využití našlo pro mnohého, kdo chodí často ven s jakoukoliv kulovnicí r. 5,6. Odstřel škodné ve sklopci, toulavá škodná vyhnaná psem na strom, holoubek, straka či vrána, pokud se splete a sedne dostatečně blízko, odstřel lišky v odkryté noře při norování... Samozřejmě, nenahradí to malorážku ani kulovnici - ale za určité situace se to hodit může.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od tonny »

Fesoj, přesně tak jsem si to nějak představoval. Jak bude čas, zkusíme to utočit z bronzu přesněji. Určitě by to ale chtělo střely alespoň poměděné, protože bych po olovu z 223rem určitě nevystřelil. Nedělám to ani v revorveru, kde jsou rychlosti poloviční a ani se to nedoporučuje. Takže to je ten hlavní důvod proč ne. Čištění mám sice v kufru pořád ale např. jít pár km po revíru, pak jednou vystřelit z 22LR a pak se bát to požít třeba na lišku, abych si něco neudělal se zbraní, to ne. Ale určitě se najde aj něco pro a určitě jsou i tací střleci, kteří by to vůbec neřešili.
Jak bude čas, udělá se komora lépe, bude to bez olověných otěrů v hlavni, rád to využiju. Pak dám vědět.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 22LR do 223remington

Příspěvek od pufr »

Mírně OT - Soudruzi od Dynamit Nobel na podobné případy pamatovali tím způsobem, který už tu několik kolegů nade mnou zmiňovalo, a v manuálu uvádějí pro 223Rem. i laborace s tence plášťovanými 2,6g těžkými střelami pro 22WMR (ty průměrem .224 přesně odpovídají hlavni 223Rem.)- s 0,65g rychlého prachu R910 to má letět V0=630 m/s (semtínský Lovex D 060 - AAc5744 by to určitě zvládl taky). Dále manuál pokračuje daty na úrovni výkonu 22Hornet ... . Je to alternativa, která taky stojí za úvahu.
Pufr
Odpovědět