SaB Nossler partition

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
krkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pon 14.9.2009, 5:59

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od krkam »

Za 42Kč/ks jsem si včera shodou okolností objednal do 3006 Hirtenbergery s Partitionem 11,6g. S/B jsem zvažoval, ale tuto nabídku jsem neodmítl.
Luděk
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 29.11.2007, 13:14

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od Luděk »

Včera jsem se ptal na tuto střelu v jednou krámu v Plzni. Šlo mi o ráži 7x57R. Pán řekl, že jsem 1. kdo o ní projevil u něj zájem. Většinou chtí SP, SPCE nebo PTS, které se chytly - sám je používám do 7x64 a nemohu si stěžovat.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od Nik.308 »

To Ludek - Rosa ani ještě neví, že něco takového existuje :(
U Procházky v Rakovníku není problém.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od Nik.308 »

Na přání FF a pro info ostatním krátké zkušenosti s SaB se střelou Nosler Partition 180 grn v 30-06Spr.
V první řadě k náboji: o samotné střele není potřeba nic moc dodávat, je to střela léty a mnoha lovy prověřená, dle někoho možná nepřekonaná. Zakoupil jsem nejprve 2 krabičky, poté ještě jednu. Tedy ze 60 nábojů jsem ani u jednoho nezjistil, že by byla střela v krčku volná. Jelikož nepřebíjím, tak jsem náboje nevážil, ani neměřil rychlost na hradlech, protože takovýmto vercajkem nedisponuji. Měřil jsem však délku digi posuvným měřidlem, tam jsem naměřil 82,510 - 82,620mm.
Soustřel byl, pro moje potřeby lovu do 150m, dobrý. Na sto metrů 3x5 ran v leže s bipodem 2,5 -3 cm.
V praxi za 2 měsíce lovu s touto municí uloveno 5 kusů černé :D na vzdálenost 50 - 120m. Loveno zbraní Brno 802.10 30-06 spr. a CZ 550 American, obě zbraně délka hlavně 600mm. U posledního loveného prasete o váze 55kg - vyvržené a bez hlavy vstřel za plec, výstřel plecí ( příspěvek v Účincích/černá zvěř II minulý týden) byl výstřel menší, než vstřel - dle mého názoru výstřel provedla druhá polovina střely, první jádro se rozložilo na kosti, odskok cca 40m, nic podbarveno. Zbylé čtyři kusy černé byly selata o váze 20 - 40 kg. Ať byl kus střelen přes žebra, či přes plece, či slabina/žebra, vždy v ohni, šetrnost výtečná, z mého pohledu mnohem lepší, než po Lapua Mega 13g, se kterými jsem lovil doteď.
Toť mé dosavadní zkušenosti, zatím jsem s touto municí spokojen. Nutno však dodat, že jsou výrobci munice, kteří tuto střelu laborují do svých hilzen a "jejich" balistické hodnoty jsou řádově naprosto někde jinde (E, V) :( .
Prosím, jestli má někdo zkušenost s Hornady IB nebo RWS KS v 30-06, nechť je do příslušného téma sdělí.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od johnyc77 »

Nezkoušel už někdo v 8x57JS?
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od pepava »

Laboraci mám na 200 grs. střelu daného typu. Zkoušeno na Sauer 303. Zatím nic neuloveno. Později popřípadě doplním informace.
vhool

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od vhool »

pepava píše:Laboraci mám na 200 grs. střelu daného typu. Zkoušeno na Sauer 303. Zatím nic neuloveno. Později popřípadě doplním informace.
myslim,ze dotaz je na tovarni strelivo od S&B s touto strelou a ne na prebijene ci od jinych vyrobcu. :wink:
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od johnyc77 »

Jj vhool má pravdu, proto jsem to psal do tohoto tématu.. :wink:
holub88
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11.4.2011, 11:11

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od holub88 »

Prosil bych, jestli má někdo zkušenost s touto střelou v ráži 6,5x55SE.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od Zbrojovák »

Ta konstrukce má své mouchy jak už tu zaznělo, stejně jako TUG nebo TIG- vstřel bývá např. na škáře černé větší než výstřel, střela se průchodem přes žebra a vnitřnosti doslova očeše, přední jádro se roztříští a plášť se přehne o celých 180° - výstřel je pak velikosti ráže. Tento jev kdy průměr výstřelu je zhruba roven vstřelu je fenomén který provází všechny střely a ráže u těžších kusů černé už od velikosti lončáka. Škára černé zvěře je od věku 1,5roku dost silná a pevná na to aby byla na výstřelu roztržena úlomky kostí a rázovou vlnou - jak to bývá u lišek nebo srnčí, kde je deka tenká. Výjimkou jsou výstřely u černé zvěře po pleckem, na nízké komoře apod. Tam se může stát, pokud je ráž výkonná a střela opouští tělo zvěře s větší zbytkovou rychlostí , že dojde k natržení škáry a tím lepšímu barvení a pneumothoraxu. Takže u těžích kusů černé je dobré že k průstřelu vůbec dojde ikdyž není většinou o moc větší exit než vstřel, kus alespoń barví otěry o vegetaci po obou stranách. Proto je podle mě dobré na větší černou volit určitě střelu s řízenou deformací (ideálně do hřibu - TOG, CDP, interbond, oryx, acubond, ještě i interlock) a pokud možno co největší ráže.
V účincích mám nafoceného lončáka (458Win/ 350grs interlock) s výstřelem průměr 5cm po stažení, naproti tomu před stažením byl ve škáře na komoře výstřel "jen" asi 15mm - průměr hřibu střely na exitu tím pádem musel být asi kolem 18-ti mm. Kus barvil ještě ucházejícím způsobem (kombinace rány na měkko).
U vysoké je to zase trochu jinak, tam není na komoře tak silná deka, ale je tam velká hmota k prostřelení, takže platí to samé s výběrem střely jako u černé. Velikost výstřelu je závislá spíše na umístění zásahu a zbytkové rychlosti střely.
Takže NP ano - ale musí mít dostatčnou dopadovou rychlost, aby prošel těžším kusem třeba i trochu na šikmo, protože předek se očeše tak jako tak... Proto se obávám že v laboraci SB nebude mít na těžší a těžkou zvěř tu proklamovanou účinnost.
Vycházím pouze z osobních zkušeností a zkušeností tady z fóra, tato problematika mě celkem zajímá.

nimrod
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
holub88
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11.4.2011, 11:11

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od holub88 »

V mém dotazu jsem se nezmínil, že by mne zajímaly vaše zkušenosti s touto střelou hlavně na srnčí zvěř v ráži 6,5x55SE. Jinak to co psal kolega o účincích na vyspělou černou a vysokou je velmi zajímavé. Bohužel se s takovouto zvěří u nás nesetkám. Děkuji
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od RuStaff »

Dneska jsem pořídil pro ráži 6,5x55SE ((ks za 39kč u Brymové v Praze) - žádné zkušenosti jsem tu nenašel, tak se pokusím od srpna v sičí a muflonní holé a v selatech něco nastřílet a zdokumentovat, sám jsem na to zvědavý...
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od kojot »

Vyzkoušeno sice nemám, ale v 30 - 06 bych si balisticky a výkonově dosti pohoršil. Zhruba o 500 J ve 100m. Četl jsem příspěvek jednoho kolegy na jiném fóru, že díky podlaborovaným střelám se mu to chová již v 80 metrech jako střela typu FMJ. Bez předání energie prostřeluje a konkrétně srnčí mnohdy bez značení utíká i více jak 100 m. Má ráži 7x57 v "Z".
Kdo netermí s námi, termí proti nám
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od jindrich764 »

Zdravim kolegove! Mate nekdo zkusenost s timto nabojem v 7x64 a v kratsi hlavni CZ550FS? Nebudou se sesekavat olovene spice techto strel pri opetovnem nebijeni a vybijeni? Lovu a lesu zdar!
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: SaB Nossler partition

Příspěvek od jindrich764 »

To nikdo z pritimnych za sest mesicu neodzkousel tento naboj v 7x64? Ja se musim priznat, ze jsem je nedokazal ani sehnat. Po republice moc nejezdim a na Liberecku neni u obchodniku vule je objednat. Pri je to moc drahe na valeni na sklade a vsichni stejne chteji SPCE, SP ci GECO. Stejne je na tom i kolega se 6,5x57.
Odpovědět