Hon na kachny

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Hon na kachny

Příspěvek od Pavelk »

Zdravím Vás. Hledám chlapy, kteří chodí na hon kachen, rád bych znal zkušennosti s používáním rybářských broďáků. Už jsem jedno téma na to otevřel, tak se omlouvám, že jsem nedočkavý na odpovědi. Je docela zajímavé číst si tady všechny možné zkušennosti na různá témata. Jaké používáte, pokud používáte, z jakého materiálu a jak jste spokojeni...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Petr1970 »

zrovna včera všichni vzpomínali co mají doma.. probíhaly vodní zkoušky a u rybníka to byl masakr... polovina vůdců pokřtila gumovky na dlouhém rákosí a ti další na krátkém..

na druhou stranu jak říkal jeden rozhodčí, jsou to vodní zkoušky, když chceš sucho tak běž na podzimky nebo lesky, taky názor :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Pavelk »

A Ty holiny máš? Broďáky?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Petr1970 »

ne, jen klasický novesty, jedny z posledních při krachu... neumím si představit přijít se psem na zkoušku v prsačkách :-) to je možná horší než v maskáčích :-)...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Pavelk »

myslíš nízký holiny nebo broďáky?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Petr1970 »

mám klasický gumovky těsně pod kolena, v rámci gumovek hodně vysoký, měřím 192 cm.. jsou až nahoru gumovky, není to posledních 15 cm nylon-látka...
broďáky ani prsačky jsem na zkoušce svp (pár sem jich objel) nikde neviděl, když choděj chlapi střílet kachny na zkoušky a menší lovy na kachny (3-6 lidí) tak to nikdo nenosí, i když je tam velké rákosí-mokřad - od toho jsou psy, když tam nejde pes tak holt si pro to vůdce musí dojít místo něj, obvykle si nabere... :D
slyšel sem o jednom jehož pes vloni v říjnu (zima, lezavo) nechtěl do vody, tak holt vůdce - do trenýrek a doplaval pro všechny 3 co tam zůstaly tomu střelci, měl aport za 4 prý :D pes na břehu koukal :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Climber »

Ahoj, osobně broďáky nepoužívám, ale už jsem o nich uvažoval (mluvím o broďákách co jsou pod zadek, ne o těch do půl pupku). Běžně jsem se setkával/setkávám s tím, že honci měli broďáky (jezdí na lodích a u rákosí slezou a prochází rákosí po svých). Taky jsem se často setkal s tím, že na štontu by bylo dobré trochu popojít do vody (štont zarostlý a vidíš akorát prd a střílet se nedá) a když jsem popošel tak šup a gumovky byly plný vody. Závěr: osobně na broďácích nevidím nic špatného, ale třeba u mě je otázka nakolik je využiju. Kupovat si kvůli 2-3 honům broďáky a pak je celý rok skladovat v garáži se mi nechce.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Hon na kachny

Příspěvek od romann »

Já mám prsačky používám je převážně na ryby http://www.sportcarp.cz/obchod/obleceni ... pvc-vel-43 ale když jsem byl na kačenách tak jsem dostal dobrej flek ale byl asi tak 30 metru v rákosí a broďáky 30 km v garáži.Tak jsem stál asi dvě hodky po pás ve vodě ale byla teplá akorát ten smrad z toho bahna se nedal ani vyprat.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: Hon na kachny

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj, již 2 roky používám prsačky značky BEHR ze 4mm neoprenu...jsou sice trochu dražší než klasické PVC ( ty jsem však viděl již několikrát na myslivcích různě zaplátované ) Ze spodu podrážky je filc proti uklouznutí. Zatím drží a to s tím chodím i po oračkách, které jsou všude možně okolo rybníků atd. Jediná nevýhoda je, když se do toho sluníčko opře, tak se více zapotíš ( zapaříš ). Jinak absolutní spokojenost. Perlička byla, když jsem s nimi musel do zamrzlého rybníka ( 1 cm ledu ) pro střeleného bažanta :lol: čekal jsem, že je někde protrhnu, ale vydrželi.
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Pavelk »

Když jsem tak sháněl informace, tak mi dneska řekl v práci jeden myslivec, že když myslicec nosí do lesa broďáky, že je úchyl. Prý je to jako by chodil na hon v maskáčích nebo teplákách. A to prý platí i pro hony na kachny. No...
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Pavelk »

Jak jsem tak sháněl informace kolem broďáků, abych věděl, co si pořídit, naskytla se mi skvělá příležitost, která se týká nízkých holin a broďáků. Předem říkám, není to pro mně žádný kšeft ani lumpárna :), ale jsem v kontaktu se slovenským výrobcem. Tak, pokud máte klasické letní černé gumové broďáky nebo nízké černé gumové holiny, napište mi. Měl bych pro Vás něco, na čem byste rozhodně neprodělali, právě naopak. Napište mi na email: kudrna.pavel@volny.cz. Opakuji, nebude Vás to nic stát, můžete získat naprosto zdarma holiny nové.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Hon na kachny

Příspěvek od rimar77 »

Pavelk píše:Když jsem tak sháněl informace, tak mi dneska řekl v práci jeden myslivec, že když myslicec nosí do lesa broďáky, že je úchyl. Prý je to jako by chodil na hon v maskáčích nebo teplákách. A to prý platí i pro hony na kachny. No...
úchyl je ten debil co tohle řekl, pokud pán rád stojí na hrázi v suchu tak mu stačí polobotky ale pokud rád poracuješ a lovíš přímo v rybníku tak se bez nich neobejdeš
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Petr1970 »

pavelk: jestli je to vulkán tak je otázka jestli zadarmo není drahé... všichni kolegové co měli kdysi Novesty a nyní koupili Vulkány nadávají jak špačci a vrací-reklamují - jednomu praskly po nasazení a přejití dvora :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hon na kachny

Příspěvek od Petr1970 »

pavelk: ano, myslím že do lesa nosit broďáky je divné (když teda nejste na šumavě v mokřadech:-) ale k rybníku.. pán je asi takový ten kachní střelec na poplatkových honech - oplocený pozemek, palba jak u verdenu, střelci na zámkové dlažbě a k nim tlačeno stovky vykrmených kachen ne? - případně mají ještě nabíječe.... k normálnímu rybníku kam se musí kolikrát dojít x-set metrů po svých a brodit se přítoky....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Hon na kachny

Příspěvek od rimar77 »

petr1970 přesně tak ano jsou hony a rybníky jak jsi pekně popsal kde to není potřeba ale u normálních rybníků a honů to jinak nejde a od té doby co používám napřed broďáky a pak prsačky si ty kachní hony neskutečně užívám je to úplně o něčem jiném když je člověk ve vodě před rákosím
Odpovědět