Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Příspěvek od lörinc »

Alda píše: ale uprimne: kdybych nebyl tak "zapalenej", muzu taky argumentopvat, ze nemam cas...
:wink: tak, tak. Dovolená padla na srnčí říji a nic střeleno :) . Prostě se nenašel zatím odstřelovej :( . Akorát manželka říká že brzo zastřelí mě :D :D
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Příspěvek od Tomfi »

Bych chtěl vidět honitbu. kde by bylo tolik prasat, aby místní na to nestačili a hledali pomoc jinde:D. že by černé byla taková kvanta to sse mi nezdá, srnčího také ubývá, mění rytmus života.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Příspěvek od rimar77 »

já si spíše myslíml že zatím jsme dost v klidu díky zemedělcům že neuplatňují tolik škody jako např v německu, když jsem byl a bavil jsem se snima tak tam mlátěj všechno aby se vyhnuli škodám. Potkal jsem jednou člověka od Plzně kde ač nasříleli okolo 180ks prasat za rok stejně jim JZD vyčíslilo ještě škody za 250 000kč což si myslím že je pro sdružení likvidační. Takže až k tomu dojde třeba spousta lidí ještě svoje myšlení co se lapačů týče názor bohužel změní. To že aktivně se lovu věnuje menšina myslivců je pravda tak je to asi bohužel všude ale nemyslím si že sebeintenzivnější odlov střelbou stavy černé výrazně zreduje stačí si uuvědomit její populační křivku a to že ač narůstá počet ulovených kusů stejně tak narůstá jejich populace. Možná mne teď začnete kamenovat a znovu zdůraznám že tudle metodu taky nechci ale dám něco na zvážení proč nám nevadí lapaní lišek a kun do sklopců ale jak to někdo zkusí u černé vadí to, princip je stejnej
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Příspěvek od kabát »

Si myslím, že starší kus do toho nevleze, bachyně to prokoukne brzy a během dvou generací to černá dokonale pochopí, můžete jim tam servírovat třeba zákusky.
Ten povyk co stropí divočák lapený do sklopce než se umlátí k smrti, celou tlupu nadlouho odradí.
Kolik tedy je možné odchytit kusů černé zvěře do jednoho zařízení na jednom místě za rok???
Chytím také srnčí?
Jsem přesvědčený o tom, že zredukovat stav černé zvěře na minimum je otázka 3-5 let, pokud k tomu bude vůle a motivace.
Otázka ovšem zní, kdo má zájem černou redukovat.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Příspěvek od Zdenek41 »

Myslím Kabát,že teda alespon u nás by to ani tolik let netrvalo.Par let jsme se v mezích zákona do toho obuli i my.Pokud jsem nepříjdou na návštěvu do plodin od někud z okolí ,už jich tolik neni.Nejvíc mě mrzí,že to právě staví ty MS,kde černou řezali hlava nehlava a ted se zaštitují chovem drobné zvěře.Ale to už je ta naše povaha.Živočišná tu již neni ,tak škody co byly největší odpadly.Pro nás je ted černá v celku kromě ovesa a hráchu,pšenice bez problémů.A to se dá už ošéfovat běžným způsobem.
vanousfa
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02.9.2010, 19:24

Re: Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Příspěvek od vanousfa »

Kolegové naše sdružení má odchytové klece dvě.Udělali jsme je letos na dotace.V provozu je máme asi tak od června.Zatím se nám chytilo 7 kusů.Nejdříve jsme je měli u řepky a nyní jsou v kukuřici.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Příspěvek od Tomfi »

Na všelijakou hovadinu dostane člověk dotaci. :shock:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Příspěvek od kabát »

Jaký máte průměrně roční odlov?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vanousfa
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02.9.2010, 19:24

Re: Odchytová zařízení pro černou zvěř.

Příspěvek od vanousfa »

Máme honitbu necelých 1100 hektarů jenom pole.Lovíme od 50 do70 kusů.Jak je všude kukuřice tak je to problém něco nalovit.
Odpovědět