dvojka ZP

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tak na své ZP jsem se samozřejmě zapomněl podívat, ale dnes jsem na webu Myslivosti objevil objasňující příspěvek od J. Michálka:

Pokud není na hlavních zbraně tento údaj vyra?en ve formě zlomku na př.3/4 nebo ve formě desetiného čísla na př.17,6 je nutné změřit vnitřní průměr v ustí hlavně a toto číslo odečíst od jmenovitého průměru hlavně. Jmenovitý průměr je na hlavni zcela jiste vyra?en jako desetiné číslo 18,4 pro ráži 12; 17,0 pro ráži 16 a 16,0 pro ráži 20. Změřený rozdíl pak vyjadřuje zú?ení hlavně takto: r.12 - čtvrtinové 0,25mm poloviční 0,5mm tříčvtinové 0,75mm plné 0,99mm pro ráži 16 pak 0,23; 0,46; 0,68; 0,91 a pro ráži 20 pak 0,21; 0,43; 0,64;; 0,86. Jmenovité průměry hlavní se mohou mírně li?it podle jednotlivých výrobců a jimi používaných norem. Pro zbraně naší výroby je u ráže 12 jemnovitý průměr vývrtu 18,4 mm, u ráže 16 pak 17,00 mm a u ráže 20 16,00 mm. Skutečné krytí hlavně pro používané střelivo je nutné ověřit nástřelkou do papírového terče o průměru 75cm na vzdálenost 35m a vyhodnotit jako procentuální počet broků v kruhu z celkového 100% počtu broků v náboji nejlépe více výstřely.

To mi objasňuje ty 17 a něco na ZP r.12 a 16 a něco na brokovnicích r.16 co mám. Hned jak budu u našich si u všech flint vypočtu zahrdlení.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

K dvojkám ZP se mohu vyjádřit,

Příspěvek od precechtel »

mám s nimi osobní zkušenosti, postupně jsem tři vlastnil, vzhledem k svému mládí. První jsem koupil v r. 1983 za 400,- Kčs i s hadrovým pouzdrem a 40 ks nábojů v r. 16/65, amer. pažba, vysoké krytí vhodné na zajíce a kachny na tahu, poté co mi praskla pažba v krčku - předchozí majitel promastil dřevo pažby - kamarád mi za láhev slivovice dal anglickou pažbu a trefoval jsem ú?asné dálky, měla vypadaný vývrt, tak jsem ji prodal kamarádovi a ten s ní loví dodnes a nedá na ni dopoustit. Potom jsem téměř současně koupil dvě ZP v r. 12/70, jednu mám dodnes, angl. pažba, ulovil jsem s ní spoustu bažantů a kachen, mám ji v perfektním stavu, by? byla vyrobena 1957. Myslím, že dvojky ZP byly zpracovány velmi dobře, přijatelná cena, postranní zámky, spolehlivost. Nepamatuji, že by myslivci se ZP selhala zbraň, zlomil se zápalník apod., hlaveň však vyžaduje péči po každé vycházce.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Mám taky ZP chci namntovat kolimátor.Nevíte někdo o montáži bez zásahu do zbraně.Někde jsem to viděl,ale teď to nemohu najít.
nebo jak by jste to ře?ili vy.Mám HB 400.
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

ZP

Příspěvek od cecetkapavel »

Měl jse jí taky.
- Stav zbraně 120%. R 16, vyhazováky. Neseděla mi anglická pažba a navíc byla krátká. Trochu těžká a nebyla vůbec oběhaná. Při lámání se jí muselo dost pomoct, aby vyhodila patrony.
- Nechal jsem jí známému. Ten jí jen opěvuje*
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jeden muj znamy ma ZP 12/12. Chtel by si ji nechat trochu pospravovat. Poslal mi fotku kterou nasel nekde na netu. Sice to neni ZP ale hamerleska to je.
Obrázek

Nechce dodelavat nejake rytiny, jen aby to melo podobnou barvu dreva, baskulu a laufy...mozna jeste prozerat rybiny
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jo to by mu stacilo. Nechce to nejak prehanet ale proste rika ze ma uz misty strhane brynyr a drevo ma misty drobny ryhy. Chtelo by to nacernit, vyhladit ty ryhy a novou povrchovku dreva
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

nakolik tak prumerne prijde nacerneni hlavni a nova politura?
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Diky moc
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

dvojka

Příspěvek od ČENDA »

Zdravím vespolek.
Mám takový Možná docela blbý dotaz,ale není mi to jasné.Koupil jsem dvojku ZP 16/16 a je tam napsáno CHOKE 1.6 a mě není jasné jaké to má zahrdlení a je to napsáno na obou hlavních stejně. Byl bych rád kdyby jste mi někdo poskytl laickou odpověď abych něco nepotento....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Čenda, myslím, že se jedná o choke 16, nikoliv 1.6 . V tom případě by to znamenalo obě hlavně plný čok, což se u ZP dělalo. Vezmi si lupu a pořádně prohlédni ra?bu na hlavních. K ověření stačí obě hlavně nastřelit na kus papíru a budeš vědět, na čem jsi. PS. v min. jsem takovou ZP 16-16/65 vlastnil, ú?asně držela krytí, s žádnou zbraní už jsem potom nelovil takové dálkové kohouty a kachny na tahu. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
petru
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 10.7.2007, 13:30
Bydliště: Jičín - Východní Čechy

Dvojka ZP

Příspěvek od petru »

Lovu zdar, nemáte někdo naprodej dvojku ZP 12/12 s vyhazováky v dobrém stavu? Docela by mne tato zbraň zajímala. Dříve jsem ji měl v ráži 16/16 ale pak jsem ji prodal. Díky za info.
LOVU ZDAR
váca
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07.9.2008, 20:34
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Kozlice

Příspěvek od váca »

michal píše:ruskou kozlici právě mám a na střelnici zajdu jen dvakrát třikrát za rok.Chystám se jí prodat a koupit dvojku.No a za zbytek peněz a něco navrch koupit kulovnici (ale to je jiné téma).každopádně díky za názory a kdyby byl zájem je I? k mání

No a na kolik by přišla ta tvoje IZ? A co je to přesně za typ? Díky
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Zdravím vespolek, nevíte někdo co to bylo za firmu nebo snad výrobce když mám na laufu u ZPčka zvrchu vyra?eno Special Poldi Elektro. až jsem hledal kde jsem hledal nic jsem k tomu Nenašel. Flinta je z r.1947. Jediné Poldi co znám tak je Kladno....Né že by to pro mě bylo nějak extra důležité,ale zajímalo by mě co to znamená.Díky za případné odpovědi.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

myslíš si to správně. Special Poldi Electro znamená, že ocel na hlavně do Zbrojovky dodávala ocelárna Poldi Kladno.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

to:Hans88Vagus
?e dávám pánovi děkovat za informaci.... :D Já jsem si to myslel ale červíček hlodal že by to mohla být blbost.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Odpovědět